Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Prijs vergelijking vernieuwde Renault Scénic E-Tech
  • Fiat 500 Hybrid kan Mirafiori fabriek niet redden
  • Onthulling Tesla Roadster opnieuw uitgesteld
  • BYD vernieuwt de Dolphin Surf
  • Samenwerking Geely en Nio bij verdere uitrol batterij-wisselstations
  • Nu al terugroepactie voor Volkswagen ID.Polo
  • Newsflash: Volvo zet licht op groen voor de EX120
  • Nieuwe Dacia Spring daagt de BYD Dolphin Surf uit
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Prijs vergelijking vernieuwde Renault Scénic E-Tech

    27 september 2026

    Fiat 500 Hybrid kan Mirafiori fabriek niet redden

    27 september 2026

    Onthulling Tesla Roadster opnieuw uitgesteld

    27 september 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Nu al terugroepactie voor Volkswagen ID.Polo

    27 september 2026

    Nieuwe Dacia Spring daagt de BYD Dolphin Surf uit

    26 september 2026
    8.0

    Heet maar ook verantwoord: test Peugeot 208 GTi

    24 september 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Economisch nieuws»Fiat en Peugeot herzien fusievoorwaarden
Economisch nieuws

Fiat en Peugeot herzien fusievoorwaarden

19 september 20203 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

Fiat Chrysler Automobiles (FCA) en de PSA Groep (Citroën, DS, Opel / Vauxhall en Peugeot) herzien hun fusievoorwaarden. Bij het nieuw te vormen bedrijf Stellantis behouden de Fransen hun aandeel in onderdelenleverancier Faurecia. FCA verlaagt op zijn beurt zijn dividend van 5,5 miljard euro naar 2,9 miljard euro.

De krachtenbundeling van de 2 autofabrikanten levert het fusiebedrijf ruim 5 miljard euro aan synergievoordelen op, in plaats van de eerder geschatte 3,7 miljard euro. De samensmelting van FCA en PSA heeft wel heel wat voeten in de aarde gehad want de besprekingen al 2 keer afgebroken. Maar Mike Manley, de CEO van het Italiaans/Amerikaanse autoconcern, denkt niet dat de fusie nog kan mislukken. Hij stelt dat de herziene fusievoorwaarden een signaal van vastberadenheid zijn. “Zo zorgen wij dat Stellantis alle middelen heeft om haar troeven met maximale energie in te zetten”.

Dat de fusievoorwaarden gewijzigd worden, kan niet los worden gezien van Covid-19. Dat komt doordat beide partners dit jaar een veel lagere omzet en winst zullen genereren. PSA reageert daarop door een waardevol stuk tafelzilver, Faurecia, nog niet direct in het fusiebedrijf onder te brengen. En FCA gaat minder dividend uitkeren zodat de liquiditeitspositie minder belast wordt. Wat niet veranderd, is het gezamenlijke doel: de vierde grootste autofabrikant ter wereld worden qua productievolume.

De daling van de dividenduitkering van 5,5 miljard euro naar 2,9 miljard euro is unaniem goedgekeurd door de Raden van Bestuur van FCA en PSA. De 46 procent van de aandelen van Faurecia dat in handen is van de Franse autobouwer zal in een later stadium worden verdeeld onder alle aandeelhouders van Stellantis, zodra er definitief goedkeuring is gegeven aan het huwelijk. De implementatie van de fusie staat nog steeds gepland voor maart 2021. Samen denken FCA en PSA grote besparingen te kunnen realiseren. Die worden nu geschat op meer dan 5 miljard euro.

De naam Stellantis is afgeleid van het Latijnse woord ‘stello’ dat zoiets betekent als ‘op te fleuren met sterren. Critici merken evenwel op dat de ster van merken als Alfa Romeo, Chrysler, Lancia, Maserati en Opel / Vauxhall momenteel niet bepaald schijnt, maar eerder dof is. Aandeelhouders beginnen om deze reden onrustig te worden. FCA en PSA willen hen weer in het gelid brengen door de huwelijkse voorwaarden te wijzigen. Er was met name angst dat door de uitkering van 5,5 miljard euro aan dividend de kas bij het Italiaans/Amerikaanse autoconcern leeg zou raken.

Carlos Tavares, de huidige topman van PSA en de toekomstige leider van Stellantis is blij met de aanpassingen. Hij zal de niet uit te keren 2,6 miljard euro hard nodig hebben om het autoconglomeraat door de corona crisis te sturen. Uit solidariteit het FCA zal PSA nu de helft van de Faurecia aandelen (23 procent) aan de aandeelhouders van het Italiaans/Amerikaanse autoconcern geven. Maar dat gebeurt dus pas als alles in kannen en kruiken is. Nu is het een kwestie van de puntjes op de i zetten in de huwelijksovereenkomst.

FCA en PSA zijn (dus) blij met bovenomschreven aanpassing, maar dat geldt niet voor de overige aandeelhouders (54 procent) van het beursgenoteerde Faurecia. Zij worden langer in onzekerheid gelaten. En in een onstuimige economie, waarin autofabrikanten en hun toeleveranciers harde klappen krijgen, kan dat tot slapeloze nachten leiden. Die 54 procent van de aandeelhouders associëren Stellantis vermoedelijk momenteel meer met een zwart gat dan met een bloemrijke sterrenhemel.

Fiat Chrysler Automobiles PSA

Related Posts

Newsflash: elektrische Jeep krijgt vorm

1 juni 2022

Stellantis: e-DCT hybride transmissie komt begin 2023

29 mei 2022

Kan je beter geen tweedehands Peugeot of Citroën met 1.2 Puretech motor kopen?

26 mei 2022

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
8.0

Heet maar ook verantwoord: test Peugeot 208 GTi

24 september 2026
8.0

Waardig topmodel: test Skoda Peaq

18 september 2026
7.0

Rijk aan techniek, arm aan emotie: test MG IM6

17 september 2026
7.0

Brave auto, foute timing: test nieuwe Suzuki Across

16 september 2026
7.0

Geely E2: Prijskraker met lange garantie

15 september 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.