Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Honda presenteert de Prelude Limited Edition
  • Duitse BMW tuner krijgt Nederlandse eigenaar
  • Volkswagen investeert in goedkopere batterijen
  • Prijs vergelijking vernieuwde Renault Scénic E-Tech
  • Fiat 500 Hybrid kan Mirafiori fabriek niet redden
  • Onthulling Tesla Roadster opnieuw uitgesteld
  • BYD vernieuwt de Dolphin Surf
  • Samenwerking Geely en Nio bij verdere uitrol batterij-wisselstations
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Honda presenteert de Prelude Limited Edition

    27 september 2026

    Duitse BMW tuner krijgt Nederlandse eigenaar

    27 september 2026

    Volkswagen investeert in goedkopere batterijen

    27 september 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Nu al terugroepactie voor Volkswagen ID.Polo

    27 september 2026

    Nieuwe Dacia Spring daagt de BYD Dolphin Surf uit

    26 september 2026
    8.0

    Heet maar ook verantwoord: test Peugeot 208 GTi

    24 september 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Achtergrond»Volkswagen maakt van Grieks eiland een duurzaam paradijs
Achtergrond

Volkswagen maakt van Grieks eiland een duurzaam paradijs

2 november 20203 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

Volkswagen wil van het Griekse eiland Astypalea een proeftuin voor duurzame mobiliteit maken.

Het Griekse eiland Astypalea ligt in de Egeïsche Zee en is 100 vierkante kilometer groot. Er wonen 1.300 mensen. Daarnaast krijgt het jaarlijks 72.000 toeristen over de vloer. Om al die mensen mobiel te houden, rijden op het eiland op dit moment 1.500 auto’s en 2 bussen rond. Astypalea en Volkswagen willen die situatie nu radicaal veranderen. Het wagenpark, dat volledig bestaat uit modellen met een verbrandingsmotor, wordt vervangen door 1.000 elektrische voertuigen van de Volkswagen Groep. Het gaat daarbij niet alleen om auto’s, maar ook om steps en scooters van Seat.


Niet al die voertuigen worden privé-eigendom, want de Volkswagen Groep start op het eiland ook een project met deelvoertuigen. Om de hele vloot mobiel te houden, installeren de Duitsers liefst 230 laadpunten. De Volkswagen Groep gaat het eiland bovendien helpen om zijn energieproductie, die vandaag nog met fossiele brandstoffen plaatsvindt, te vervangen door enkel wind- en zonne-energie.

Het project moet resulteren in een win-winsituatie: voor Volkswagen is het een mooie testcase voor de energie neutrale ambities van het bedrijf (in 2050 wil het hele autoconcern volledig CO2-neutraal functioneren) en Astypalea kan zichzelf profileren als een duurzame vakantiebestemming voor ecologisch ingestelde toeristen.

Ondertussen laat Volkswagen weten tevreden te zijn met de binnenkomende bestellingen voor de ID.3. Half september is het eerste exemplaar van de elektrische compacte middenklasser afgeleverd. “Tot nu toe zijn er ongeveer 38.000 bestellingen binnengekomen en zijn er al meer dan 14.000 exemplaren afgeleverd”, aldus een woordvoerder van Volkswagen.

Als het aan ’s werelds grootste autofabrikant ligt, wordt de ID.3 het begin van het elektrische tijdperk en introduceert dit model e-mobiliteit in het dagelijks leven van de consument. Er zijn al flinke investeringen gedaan voor de ID.3, zijn wat grotere cross-over broer ID.4 en het elektrische personenbusje ID.Buzz. In de periode tot en met 2024 zal er 33 miljard euro door Volkswagen geïnvesteerd gaan worden in de uitbreiding van e-mobiliteit. De autofabrikant wil mondiaal  marktleider worden op het gebied van batterij/elektrische voertuigen.

Vooral de software bleek bij de voorbereiding problematisch. In eerste instantie hebben klanten geen toegang tot alle functies die de ID.3 op papier biedt. Komende winter moeten ze updates herladen. Daarna zouden alle functies van de ID.3 het wel moeten doen. De klanten die reeds een exemplaar van deze nieuwe Volkswagen hadden besteld, kregen de mogelijkheid om een ​​auto met onvolledige functies te ontvangen of te wachten tot de levering van een exemplaar waarbij alles het wel doet.

Bij de overstap naar e-mobiliteit en de productie plus verkoop van de ID.3 zal in eerste instantie de Volkswagen fabriek in Zwickau een centrale rol spelen. Alleen al hier bedragen de ombouwkosten 1,2 miljard euro. Komend jaar worden aldaar alleen nog maar volledig elektrische auto’s geproduceerd. In totaal gaat het om 300.000 exemplaren. In Anting, China, begint de productie van elektrische auto’s ook dit jaar nog. Binnenkort komt daar Dresden bij, en vanaf 2022 volgen Emden, Hannover en Chattanooga in de Amerikaanse staat Tennessee. Terwijl Emden en Chattanooga zich ontfermen over de ID.4, wil Volkswagen in Hannover de elektrische bus ID.Buzz gaan bouwen. Het bedrijf heeft onlangs ongeveer 2.200 gespecialiseerde robots besteld voor gebruik in de vernieuwde fabrieken in Emden, Hannover en Chattanooga.

Elektrisch Volkswagen Volkswagen ID.3

Related Posts

Volkswagen investeert in goedkopere batterijen

27 september 2026

Volkswagen oogt aangeslagen

26 september 2026

Volkswagen Groep roept 2,9 miljoen auto’s terug vanwege stuurproblemen

22 september 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
8.0

Heet maar ook verantwoord: test Peugeot 208 GTi

24 september 2026
8.0

Waardig topmodel: test Skoda Peaq

18 september 2026
7.0

Rijk aan techniek, arm aan emotie: test MG IM6

17 september 2026
7.0

Brave auto, foute timing: test nieuwe Suzuki Across

16 september 2026
7.0

Geely E2: Prijskraker met lange garantie

15 september 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.