Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Last en ook zeker Least: Opel STX Concept
  • Subaru gaat zelfstandig elektrische auto’s ontwikkelen
  • Elektrische auto bezig met opmars in Europa
  • Productiekansen voor Peugeot E-T16
  • Newsflash: ‘Baby Mercedes G-klasse’ debuteert begin 2028
  • VinFast: verdrievoudiging verlies ondanks forse omzetstijging
  • Voor wie van ruig houdt: Omoda X
  • Volkswagen geeft laad-waarschuwing af
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Last en ook zeker Least: Opel STX Concept

    15 oktober 2026

    Subaru gaat zelfstandig elektrische auto’s ontwikkelen

    15 oktober 2026

    Elektrische auto bezig met opmars in Europa

    15 oktober 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Volkswagen geeft laad-waarschuwing af

    14 oktober 2026

    Kia Niro is ‘ANWB Occasion van het Jaar 2027’

    13 oktober 2026

    Audi Q7 scoort 5 Euro NCAP sterren

    13 oktober 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Toekomstplannen»Apple wil in 2024 elektrische auto gaan bouwen
Toekomstplannen

Apple wil in 2024 elektrische auto gaan bouwen

15 december 20203 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

De Amerikaanse technologiegigant Apple is van plan om in 2024 te beginnen met de bouw van een elektrische auto. Daarvoor zal gebruik worden gemaakt van eigen batterijtechnologie.

Het project van Apple voor elektrische auto’s heeft de naam ‘Titan’ en loopt al sinds 2014, toen een eerste ontwerp werd gemaakt. Het project wordt geleid door Doug Field, een veteraan die voorheen ook bij Tesla heeft gewerkt. Apple denkt nu dat er voldoende vooruitgang is geboekt om elektrische auto’s voor het grote publiek te gaan bouwen, aldus ingewijden. Het bedrijf wilde zich eerst alleen focussen op de software, maar bronnen zeggen nu dat de elektronicafabrikant nu inzet op een compleet ontwerp.

De Amerikaanse iPhone maker wil gebruik gaan maken van een nieuw soort batterijen (type lithium-ijzer-fosfaat met Monocell ontwerp) met onder meer een groter bereik en een kleiner ruimtebeslag. Apple gaat mogelijk wel de productie uitbesteden aan een autofabrikant (VDL Nedcar?) en het is ook onduidelijk of de auto onder eigen label verkocht gaat worden. Linksom of rechtsom moet het model binnen 4 jaar gelanceerd worden. Vanwege de corona crisis kunnen de plannen vertraging oplopen.

Het voertuig van Apple zou ook zelfstandig moeten kunnen rijden. Hiertoe zal de auto zijn omgeving gaan scannen met Lidar apparatuur. Die wordt afgeleid van de zogeheten Tof sensoren die Apple sinds dit jaar in de iPad Pro en iPhone 12 Pro monteert. Het gaat daarbij om meerdere scanners om objecten op meerdere afstanden te kunnen meten. Apple wil hiermee, en met het nieuwe type accu (waarbij de individuele cellen in de accu verworden tot één grote cel) die ook nog eens goedkoper zal zijn, een doorbraak forceren op de automarkt.

Ook rivalen als Alphabet, het moederconcern van Google, werken aan auto’s die zelfstandig kunnen rijden. Kenners wijzen erop dat er veel voor nodig is om elektrische auto’s winstgevend te kunnen produceren en verkopen. Zo duurde het Elon Musk 17 jaar om Tesla winstgevend te krijgen. De auto die Apple voor ogen heeft, is alleen voor consumenten bestemd. Waymo (een dochterbedrijf van Google) wil met haar voertuig (‘robottaxi’) een rittendienst opzetten en is dus geen directe concurrent.

Apple heeft nog niet officieel gereageerd op het nieuws. Het Oostenrijkse Magna werd eerder genoemd als productiepartner, maar die gesprekken hebben niet in een concrete deal geresulteerd. Volgens één van de bronnen moet Apple tenminste 100.000 auto’s per jaar gaan produceren om uit de kosten te komen. ‘Project Titan’ loopt al sinds 2014 en heeft door de jaren heen de nodige ups en downs gekend. In 2015 leek men nog te mikken op een marktintroductie in 2020, maar dat doel is overduidelijk niet gehaald.

Desondanks zit Apple dus allerminst stil. Dit jaar dook namelijk een patentaanvraag van het hightech bedrijf op voor ‘slimme autoruiten’ die automatisch hun transparantie aanpassen aan de lichtinval. In 2019 nam Apple de startende onderneming Drive.ai over dat bezig is met de ontwikkeling van zelfstandig rijdende auto’s. Aan het begin van dat jaar trad Field, die daarvoor bij Tesla had gewerkt als senior vice president of engineering, in dienst bij Apple voor project Titan. Dat liet zich evenwel niet rijmen met de aanzienlijke krimp (200 personen) van het werknemersbestand van het autoproject.

Hoe de ambities van Apple voor de automarkt uiteindelijk zullen uitpakken, zal de komende jaren blijken. Het is in ieder geval nu niet helemaal duidelijk wat het hightech bedrijf nu met een personenwagen wil. De marges op consumentenelektronica zijn namelijk een stuk hoger dan die op auto’s.

Apple

Related Posts

Annuleren Apple Car kost ruim 600 mensen hun baan

1 april 2024

De Apple iCar is dood

21 februari 2024

Apple Car wordt eenvoudiger en komt later

17 januari 2024

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
8.0

Heet maar ook verantwoord: test Peugeot 208 GTi

24 september 2026
8.0

Waardig topmodel: test Skoda Peaq

18 september 2026
7.0

Rijk aan techniek, arm aan emotie: test MG IM6

17 september 2026
7.0

Brave auto, foute timing: test nieuwe Suzuki Across

16 september 2026
7.0

Geely E2: Prijskraker met lange garantie

15 september 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.