Autoconcern Stellantis verwacht in 2021 een beter resultaat dan de 2 partners Peugeot SA (PSA) en Fiat Chrysler Automobiles (FCA) in afzonderlijk realiseerden. Als redenen worden genoemd een herstellende economie en kostenbesparingen bij het nieuwe bedrijf.
In 2020 daalde de operationele winst bij FCA met 44,7 procent naar 3,7 miljard euro. In 2019 was dit nog 6,7 miljard euro. Het bedrijfsresultaat in 2020 van de PSA Groep daalde met 41,7 procent naar 3,7 miljard euro. Netto werd er 1,9 miljard euro verdiend. In 2019 was dit nog 3,6 miljard euro. Bij FCA kwam de nettowinst uit op 1,86 miljard euro, oftewel 57 procent lager dan een jaar eerder. In 2020 realiseerde FCA conform haar doelstelling een marge van 4,3 procent, terwijl de Franse partner een marge van 6,1 procent behaalde.

FCA kwam in 2020 uit op een omzet van afgerond 86,7 miljard euro, hetgeen 20 procent lager was dan in 2019. De verschillende merken leverden 3.435.000 auto’s af; een daling met 22 procent. In de regio Europa, Midden-Oosten en Afrika kwam het aantal afleveringen uit op 999.000 voertuigen, hetgeen 273.000 exemplaren minder was dan in 2019. Groupe PSA haalde een omzet van ruim 60,7 miljard euro vergeleken met 74,7 miljard een jaar eerder. De Franse tak van Stellantis maakt geen melding over het aantal verkochte voertuigen.
De verwachtingen voor dit jaar zijn een positief. Stellantis rekent er op dat er geen nieuwe lockdowns vanwege het corona virus zullen zijn. Het bedrijf begroot een kostenbesparing van meer dan 5 miljard euro als gevolg van de fusie. Momenteel voert Carlos Tavares, de CEO van Stellantis, gesprekken met de Italiaanse vakbonden over het verlagen van de productiekosten in de Italiaanse fabrieken van het autoconcern.
Tavares (foto) noemt de resultaten van FCA en PSA sterk. “Stellantis maakt een vliegende start”, aldus de topman. “Deze cijfers bewijzen de financiële kracht van Stellantis waar 2 sterke en gezonde bedrijven bij elkaar zijn gebracht. Wij zijn volledig gefocust op het realiseren van de beloofde synergieën”. In zijn vooruitzichten gaat hij er van uit dat de Europese autoverkopen dit jaar 10 procent hoger uit kunnen komen.

De fabrikant keert daarom een dividend uit van een 1 miljard euro. Het fusiebedrijf werd in januari gevormd door de krachtenbundeling van FCA met PSA en telt in totaal 14 merken. In Duitsland zullen zij worden aangestuurd door Amaury de Bourmont. Die was daar al verkoopchef voor Opel, Peugeot, Citroën en DS, maar krijgt met onmiddellijke ingang ook de FCA merken Fiat, Alfa Romeo, Jeep en Abarth in zijn takenpakket.
“Duitsland is één van de belangrijkste markten voor Stellantis in Europa. 2 sterke teams werken al enkele weken samen en ik ben ervan overtuigd dat wij het grote potentieel van onze sterke merken in de toekomst nog meer kunnen profileren”, aldus De Bourmont”. De Fransman werkt sinds 1992 voor PSA, voornamelijk in verkoopfuncties. Tussen 1999 en 2009 werkte hij in Duitsland om daarna aan de slag te gaan in Zwitserland. In 2012 werd hij verkoopchef bij Peugeot voor Europa, waarna hij in augustus vorig jaar de verantwoordelijkheid voor alle PSA merken in Duitsland op zich nam.
De FCA merken werden tot nu toe aangestuurd door Maria Grazia Davino. Zij werkte 3 jaar voor FCA in Duitsland en daarvoor onder meer bij Lamborghini en Audi. In haar Duitse jaren heeft ze volgens de vakpers ervoor gezorgd dat de verstoorde verhoudingen tussen de importeur en de dealers van Fiat, Jeep c.s. weer genormaliseerd werden. Davino wordt nu hoofd Sales & Marketing voor de regio ‘groot Europa’. Haar benoeming wordt door Stellantis aangeduid als “een promotie”.
