Dacia, de koning van de budgetauto segment, neemt Miles Nürnberger, de designchef van het exclusieve Aston Martin in dienst. Er was bij de Renault dochter namelijk een vacature ontstaan nadat de eigen ontwerpbaas vertrokken was naar … Alfa Romeo.
Luca De Meo heeft als de nieuwe topman van de Renault Groep de taak het kwakkelende Franse autoconcern weer fraaie winstcijfers te bezorgen. Dat lukt niet alleen met bezuinigingen. Ook hogere prijzen kunnen daarbij helpen. De autoconsument is bereid om daar in zekere zin in mee te gaan mits hij in ruil voor de hogere tarieven visueel waar voor zijn geld krijgt. Dit betekent dat ook dochter Dacia een aantrekkelijker ogend gamma dient te krijgen. Het Roemeense merk presenteerde onlangs al haar nieuwe logo om de nieuwe strategie te onderstrepen en nu verwelkomt zij de voormalige designbaas van Aston Martin als nieuwe designchef.
Aanvankelijk zou de van Seat afkomstige Alejandro Mesonero-Romanos het merk Dacia een nieuw gezicht moeten bezorgen, maar die is weggekocht door de grootste concurrent van de Renault Groep, het Stellantis concern, om voor Alfa Romeo sexy modellen te gaan ontwerpen. Deze transacties illustreren dat Dacia linksom of rechtsom haar budgetimago van zich af wil schudden.
Nürnberger heeft bijgedragen aan de ‘redding’ van Aston Martin door toezicht te houden op het ontwerp van de eerste SUV van het Britse merk, de DBX, die zeer in de smaak is gevallen bij de doelgroep. Nu gooit hij zijn dienstverbandroer volledig om. Hij geeft toe aan de lokroep van De Meo en stapt over van een fabrikant van exclusieve, sportieve en luxe auto’s naar de pionier van het moderne prijs vechten. Nürnberger wordt verantwoordelijk voor het design van de business unit waartoe ook Lada behoort en zal deel uitmaken van het directieteam dat onder leiding staat van Denis le Vot, de CEO van Dacia. Hij zal rapporteren aan Laurens van den Acker, de designdirecteur van de Renault Groep.
Voordat hij in 2018 de leiding kreeg over de styling van Aston Martin modellen, werkte Nürnberger bij Lincoln, het luxemerk van Ford, en daarna werkte hij bij Citroën. Overigens begon hij zijn carrière ook bij Aston Martin, in 2008. Na zijn terugkeer bij deze exclusieve speler op de automarkt, ontfermde hij zich niet alleen over de DBX, maar creëerde ook de Vision conceptstudies voor Lagonda. Bij Dacia-Lada neemt hij dus de plaats in van Alejandro Mesonero-Romanos, die slechts 6 maanden achter de tekentafel zat bij de Renault dochter om dit merk nu te verlaten voor Alfa Romeo. Het design van de Lada modellen is de eerste verantwoordelijkheid voor Jean-Philippe Salar, maar het idee is dat in Nürnberger een oogje in het zeil gaat houden.
