Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Prijs indicatie Geely E2
  • Prijs vergelijking Skoda Peaq
  • Nissan stopt met ontwikkeling elektrische Qashqai
  • In detail: de vernieuwde Audi A3
  • Lucid Motors schrapt nog meer banen
  • BMW bouwt fabriek in Leipzig om voor de Neue Klasse
  • Smart Fortwo opvolger inside
  • Elektrische Jeep Compass nu ook als 4xe en Long Range
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Prijs indicatie Geely E2

    18 juni 2026

    Prijs vergelijking Skoda Peaq

    17 juni 2026

    Nissan stopt met ontwikkeling elektrische Qashqai

    17 juni 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Volvo roept duizenden plug-in hybride auto’s terug wegens brandgevaar

    16 juni 2026

    Toyota Aygo X is de betrouwbaarste auto

    15 juni 2026

    Israël opnieuw spelbreker: tanken blijft voorlopig duur

    14 juni 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Volkswagen bevestigt Formule 1 plannen Audi en Porsche
Autonieuws

Volkswagen bevestigt Formule 1 plannen Audi en Porsche

2 april 20223 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
AudiR8Porsche911

Audi en Porsche worden al maanden in verband gebracht met een Formule 1 deelname. Nu is het officieel: beide dochters van Volkswagen zijn er mee bezig. De start is echter nog niet zeker.

Volkswagen bevestigt dat Audi en Porsche in de Formule 1 willen stappen. Dit betekent dat beide dochterondernemingen officieel hun Formule 1-plannen kunnen voortzetten. Tijdens een vergadering afgelopen donderdag bevestigde een woordvoerder van de Raad van Bestuur en van de Raad van Commissarissen van Volkswagen de plannen van “de 2 groepsmerken (Porsche en Audi, red.) voor een mogelijke toetreding tot de Formule 1”.

Audi “heeft in principe de mogelijkheid om in 2026 de koningsklasse van de autosport te betreden” om daar “Vorsprung durch Technik te demonstreren”, vertelde de persvoorlichter van de Duitse autofabrikant. Een besluit voor een inschrijving is nog niet genomen, men bevindt zich “in de eindfase van de evaluatie”.

 

Motorsport moet duurzamer worden

De Formule 1-reglementen voor 2026 zijn nog niet beschikbaar. Toch zegt de woordvoerder van Audi hierover: “Het zorgt voor ingrijpende veranderingen met als doel een duurzamere sport. Dat is een voorwaarde voor een mogelijke toetreding”. Audi zegt over de exacte invulling van het reglement in contact te staan met de FIA vereniging (World Automobile Association).

De Volkswagen Groep dochters Audi en Porsche worden al maanden in verband gebracht met een Formule 1-inschrijving. Delegaties zijn al betrokken geweest bij voorbereidende besprekingen over de toekomstige regelgeving. De Formule 1 wil geïnteresseerde fabrikanten tegemoet komen met een compromis. Vanaf 2026 draaien de hybride motoren op 100 procent duurzame brandstof. De verbrandingsmotor in de unit mag maar 50 procent van het vermogen bijdragen, de rest moet uit een elektrische bron komen. Dat past bij de toekomstige richting van de auto-industrie. Daarnaast is overeenstemming bereikt over het beëindigen van de dure en complexe MGU-H motormodule die energie terugwint uit de uitlaatwarmte van de motor. De FIA publiceerde hiervoor in december 2021 een blauwdruk.

Audi baas Markus Duesmann is een groot voorstander van deelname aan de koningsklasse. De gediplomeerde engineer heeft zelf een Formule 1 verleden. Hij was hoofd ontwikkeling bij Mercedes en later was hij verantwoordelijk voor de afdeling aandrijvingen bij BMW. “Als de Formule 1 duurzamer wordt, kan het interessant worden voor Audi”, heeft Duesmann meermaals toegegeven. In het geval van deelname aan de Formule 1 zou Audi de motoren in Ingolstadt gaan bouwen.

Audi wordt in verband gebracht met een overname van het Britse sportwagenmerk McLaren, dat ook in de Formule 1 vertegenwoordigd is met Mercedes als motorpartner. Porsche wordt als mogelijke partner van Red Bull van de huidige wereldkampioen Max Verstappen genoemd.

Audi Formule 1 Porsche Volkswagen Groep

Related Posts

Newsflash: Hyundai i20 N keert terug

16 juni 2026

Musk een eikel? Wat dacht je van Wolfgang Porsche?

15 juni 2026

Porsche schroeft productie terug en snijdt in de kosten

15 juni 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
9.0

Pocket rocket voor het EV-tijdperk: test Cupra Raval VZ Rebel

2 mei 2026
7.0

Goedkope middelmaat: test Chery Tiggo 4

23 april 2026
7.0

Bloedsnel, maar te duur voor wat hij biedt: test Denza Z9 GT EV

16 april 2026
8.0

Veel ruimte voor comfort: test Mercedes GLB

5 april 2026
8.0

Van alle markten thuis: test Mercedes CLA Shooting Brake 250+ / 350 4Matic

2 april 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.