Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Chinese Volkswagens nu ook voor Europa?
  • BMW X5 voortaan ook als elektrische (en goedkopere) iX5
  • BMW en Ferrari volgen Chinese autofabrikanten en Tesla en met overstap van koper naar aluminium
  • In Frankrijk zijn de auto’s van Alpine na Porsche het duurst om te repareren
  • Geen Europese verkoop carrière voor elektrische Jeep Wagoneer S
  • Verkleint rijden in een handgeschakelde auto de kans op Alzheimer?
  • BMW is in de VS (lekker) eigenwijs
  • Vernieuwde Cupra Tavascan vanaf € 39.990
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Chinese Volkswagens nu ook voor Europa?

    24 juni 2026

    BMW X5 voortaan ook als elektrische (en goedkopere) iX5

    23 juni 2026

    Geen Europese verkoop carrière voor elektrische Jeep Wagoneer S

    23 juni 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    In Frankrijk zijn de auto’s van Alpine na Porsche het duurst om te repareren

    23 juni 2026

    Volvo roept duizenden plug-in hybride auto’s terug wegens brandgevaar

    16 juni 2026

    Toyota Aygo X is de betrouwbaarste auto

    15 juni 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Verkoopcijfers»Autoverkopen Noorwegen: Volkswagen vecht zich naar de top
Verkoopcijfers

Autoverkopen Noorwegen: Volkswagen vecht zich naar de top

5 september 20223 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
NoorwegenVlag

Na een ellendig halfjaar waren de personenauto verkopen in Noorwegen met 12.363 eenheden in augustus weer op het niveau van vóór de pandemie. Tegelijkertijd is er een race tussen Volkswagen en Tesla gaande om de vraag wie de grootste partij gaat worden. Volkswagen nam de leiding afgelopen maand over.

Augustus eindigde met een overtuigende overwinning voor Volkswagen, dat net geen 20 procent van de registraties voor zijn rekening nam. 9 van de 10 auto’s van dit merk waren een elektrisch ID model. Toch is het verkoopvolume van ID.4 nog steeds niet hoog genoeg om de Tesla Model Y, die begin september de modelstrijd met 67 auto’s aanvoerde, cumulatief in te halen. De strijd over wie er wint tegen de tijd dat het laatste blaadje van de kalender is afgescheurd, ligt helemaal open. Tenzij de verkopen van de ID.4 gecombineerd worden met die van de ID.5 (het is in wezen alleen de achterspoiler die het 2-tal scheidt), want dan is Volkswagen de duidelijke winnaar op modelniveau.

Het verkoopvolume van alle personenauto’s eindigde in Noorwegen 25 procent onder het volume van vorig jaar augustus, maar hierbij moet wel worden aangetekend dat het aantal registraties vorig jaar een recordniveau bereikte.

In augustus schenen meer sterren aan de autohemel. Zoals gewoonlijk deed Toyota het goed met de RAV4, maar afgelopen maand hielpen ook de duidelijk meest populaire kleine auto en kleine SUV van het land, de Yaris en Yaris Cross, om het verkoopvolume van het Japanse merk te verhogen in afwachting van de elektrische BZ4X. Skoda deed het ook erg goed, niet alleen met de elektrische Enyaq iV die binnen de Volkswagen familie ook een grote uitdager is van de ID.4 en ID.5, maar ook met de dieselvarianten van de Kodiak en de Octavia Combi.

Hoewel het totale volume laag is (dieselmodellen namen vorige maand slechts 3,8 procent van de autoverkopen voor hun rekening), heeft Skoda meer dan 35 procent marktaandeel in dit deelsegment. Volledig elektrische auto’s hadden in augustus een verkoopaandeel van 74,8 procent, plug-in hybride auto’s: 11,4 procent, niet oplaadbare hybride types 7,7 procent en benzinemodellen 2,3 procent. De wens van Noren om te kiezen voor een auto met vierwielaandrijving blijft groot, want in augustus koos 62,2 procent van hen voor een dergelijk model, hetgeen slechts iets lager is dan het gemiddelde van 63,3 procent van de eerste 8 maanden van het jaar.

De Top 10 van populairste automodellen in Noorwegen in augustus ziet er als volgt uit: 1 Volkswagen ID.4: 1.483 registraties, 2 Skoda Enyaq iV: 726, 3 Toyota Yaris: 630, 4 Toyota RAV4: 541, 5 Tesla Model 3: 507, 6 BMW iX: 465, 7 Volkswagen ID.5: 414, 8. Hyundai Kona: 397, 9 Audi e-Tron: 365 en 10 Tesla Model Y: 342

Voor heel 2022 (januari t/m augustus) bestaat de top 10 uit: 1 Tesla Model Y: 6.510 registraties, 2 Volkswagen ID.4: 6 443, 3 Skoda Enyaq iV: 4 138, 4 BMW iX 3: 3.338, 5 Hyundai Ioniq 5: 3.302, 6 Audi Q4 e-Tron: 2.870, 7 Audi e-Tron 2.646, 8. Ford Mustang Mach-E: 2.444, 9 Tesla Model 3: 2.432 en 10 Polestar Polestar 2: 2.388.

Noorwegen

Related Posts

Noorwegen: marktaandeel elektrische auto’s stijgt naar 98%

1 maart 2026

Noorwegen klokt af op 96 procent elektrische auto’s

1 januari 2026

Noorwegen: Tesla op weg naar verkooprecord

1 december 2025

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
9.0

Pocket rocket voor het EV-tijdperk: test Cupra Raval VZ Rebel

2 mei 2026
7.0

Goedkope middelmaat: test Chery Tiggo 4

23 april 2026
7.0

Bloedsnel, maar te duur voor wat hij biedt: test Denza Z9 GT EV

16 april 2026
8.0

Veel ruimte voor comfort: test Mercedes GLB

5 april 2026
8.0

Van alle markten thuis: test Mercedes CLA Shooting Brake 250+ / 350 4Matic

2 april 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.