Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Nieuwe Dacia Spring daagt de BYD Dolphin Surf uit
  • Bekijk hoe de nieuwe Range Rover Electric wordt gebouwd
  • Volkswagen oogt aangeslagen
  • Alpine sculptuur geeft voorproefje van toekomstige A110
  • Volkswagen kondigt debuut ID.Tiguan in oktober aan
  • Newsflash: voorlopig geen Nissan GT-R Super-SUV
  • Toyota Prius: als er één schaap over de dam is …
  • Renault kondigt 5 nieuwe modellen aan
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Alpine sculptuur geeft voorproefje van toekomstige A110

    26 september 2026

    Volkswagen kondigt debuut ID.Tiguan in oktober aan

    26 september 2026

    Newsflash: voorlopig geen Nissan GT-R Super-SUV

    26 september 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Nieuwe Dacia Spring daagt de BYD Dolphin Surf uit

    26 september 2026
    8.0

    Heet maar ook verantwoord: test Peugeot 208 GTi

    24 september 2026

    ING Belgium introduceert autoverzekering voor verborgen gebreken

    24 september 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Economisch nieuws»Ford onderuit op Wallstreet
Economisch nieuws

Ford onderuit op Wallstreet

15 september 20223 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

Op de autotentoonstelling van Detroit heeft Ford weliswaar de show gestolen met de nieuwe Mustang, in de dagelijkse praktijk gaat het de autofabrikant minder voor de wind.

Als gevolg van de problemen waar het bedrijf momenteel mee kampt (hogere inkoopkosten, tekorten aan onderdelen), kreeg Ford een klap van 12 procent op de Amerikaanse aandelenbeurs Wallstreet. De autofabrikant was daarmee een opvallende daler. De autobouwer waarschuwt beleggers in een persbericht dat zij in het derde kwartaal extra kosten moet maken vanwege de geschetste problemen.

FordMustangDetroitAutoshow

Ford verwacht tegen het einde van het derde kwartaal tussen de 40.000 en 45.000 auto’s in voorraad te zullen hebben die onderdelen missen. Het gaat hierbij om auto’s waarnaar “een grote vraag” is en waarvan de marges hoog zijn, zoals bepaalde SUV modellen. Dat maakt de situatie extra vervelend. Omdat de afbouw van de 40.000 à 45.000 auto’s dus langer duurt, zal volgens Ford een deel van de omzet en de bedrijfswinst verschuiven van het derde naar het vierde kwartaal. Ford verwacht dat de voertuigen uiterlijk 31 december volledig af zullen zijn en naar de dealers kunnen vertrekken.

Maar daarmee zijn niet alle problemen opgelost. Want na onderhandelingen met toeleveranciers vallen de inkoopkosten 1 miljard dollar hoger uit dan verwacht. Door de hoge vraag naar specifieke onderdelen en het genoemde aanbodtekort, is het voor Ford momenteel lastiger om haar schaalgrootte te benutten voor kwantumkorting dan in het verleden. Toch houden sommige analisten rekening met een ‘eind goed, al goed’ scenario: als het Ford lukt om de hogere inkoopkosten door te berekenen aan de consument, dan zal zich dat vertalen in een hogere winstmarge.

FordMustangDetroitAutoshow3

Voor het derde kwartaal voorziet Ford nu een bedrijfswinst tussen de 1,4 en 1,7 miljard dollar. Voor het volledige boekjaar bevestigt het haar eerdere prognose dat er 11,5 à 12,5 miljard dollar aan de strijkstok zal blijven hangen. Op woensdag 25 oktober komt Ford met het rapport voor het derde kwartaal. De mededeling van de autofabrikant laat evenwel zien dat de problemen in de aanvoerketens nog niet voorbij zijn.

“Zelfs als de lagere prognose voor het derde kwartaal geen impact heeft op de vooruitzichten voor het hele jaar, zorgt de verrassing van 1 miljard dollar aan extra kosten waarschijnlijk voor neerwaartse druk op het aandeel”, zo voorspelde Citi-analist Itay Michaeli al voor het openen van de beurs. “Datzelfde geldt voor het nieuws dat er meer geleund wordt op een sterk vierde kwartaal. Daarnaast zullen beleggers vragen gaan stellen over die extra kosten”. Zijn collega bij Morgan Stanley vult aan: “Wij hoorden van zowel autofabrikanten als toeleveranciers dat de problemen in de aanvoerketens verminderen”, maar dit betekent blijkbaar niet dat alle bottlenecks nu al zijn opgelost”.

FordMustangDetroitAutoshow2

Het is voor analisten dus moeilijk om te bepalen of de winstwaarschuwing van Ford bedrijfsspecifiek is, of dat die voor de hele branche geldt. Concurrent General Motors had beleggers wel goed nieuws te melden, namelijk dat het de komende 5 jaar 175.000 elektrische personenwagens gaat leveren aan autoverhuurder Hertz Global. De autobouwer zal vanaf begin volgend jaar modellen als de Chevrolet Bolt EV en de Bolt EUV leveren aan de leasedivisie. De verwachting is dat General Motors haar productie van elektrische auto’s in de komende jaren stevig gaat opschalen. De onderneming wil in 2025 in Noord Amerika op een output niveau van 1 miljoen exemplaren zitten. Een deel daarvan is bestemd voor de Europese markt.

Ford

Related Posts

Trump haalt uit naar Ford vanwege samenwerking met Chinese bedrijven

8 september 2026

Newsflash: nieuwe Skoda Fabia wordt een slag kleiner

7 september 2026

Newsflash: BMW i4 debuteert als Cabrio

3 september 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
8.0

Heet maar ook verantwoord: test Peugeot 208 GTi

24 september 2026
8.0

Waardig topmodel: test Skoda Peaq

18 september 2026
7.0

Rijk aan techniek, arm aan emotie: test MG IM6

17 september 2026
7.0

Brave auto, foute timing: test nieuwe Suzuki Across

16 september 2026
7.0

Geely E2: Prijskraker met lange garantie

15 september 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.