Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Eccentrica moderniseert de Lamborghini Diablo Roadster
  • Newsflash: Renault wil het bij de nieuwe Clio helemaal anders doen
  • Klaar voor onthulling: de elektrische SUV van Mercedes-AMG
  • Dit is pas gestaalde perfectie: de Taiwanese Mitsubishi ASX
  • Porsche eist tempo bij sanering Volkswagen
  • Oude benzineauto oprijden vrijwel altijd slechter voor klimaat dan inruilen op elektrisch model
  • In Europa dreigt dieseltekort door oorlogen in Midden-Oosten en Oekraïne
  • Honda: onze boekhouders zijn weer helemaal happy
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Eccentrica moderniseert de Lamborghini Diablo Roadster

    11 augustus 2026

    Newsflash: Renault wil het bij de nieuwe Clio helemaal anders doen

    11 augustus 2026

    Klaar voor onthulling: de elektrische SUV van Mercedes-AMG

    10 augustus 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    RDW verliest geduld met automobilisten die terugroepacties negeren

    10 augustus 2026

    Volkswagen Polo: Elektrisch of Benzine?

    9 augustus 2026

    Stellantis moet opnieuw auto’s terugroepen

    7 augustus 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Toekomstplannen»Dag Renault Twizy, welkom Mobilize Duo
Toekomstplannen

Dag Renault Twizy, welkom Mobilize Duo

3 oktober 20227 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
MobilizeDuo5

In de vorm van de Mobilize Duo introduceert Renault een nieuwe visie op stedelijke mobiliteit. Dit doet de Franse autofabrikant met het oog op de alsmaar strengere verkeersbeperkingen in stadscentra. Aangezien het een volledig elektrisch voertuig betreft, heeft de Duo vrije toegang tot de milieuzones die in de meeste grote steden worden ingevoerd. De compacte vierwieler weerspiegelt volgens Renault de kernwaarden van Mobilize: de conventies van de traditionele auto doorbreken en nieuwe, plezierige, aantrekkelijke, verantwoordelijke en inclusieve vormen van mobiliteit promoten bij gebruikers van alle leeftijden. Feitelijk is de Duo de opvolger van de Twizy die debuteerde op een moment toen Europese steden nog niet klaar waren voor een nieuwe visie op mobiliteit.

De Duo heeft een achterin geplaatste elektromotor die de achterwielen aandrijft en is verkrijgbaar in 2 versies. De ene heeft een topsnelheid van 45 km/u en mag bestuurd worden door iedereen vanaf 16 jaar met een bromfietscertificaat of rijbewijs B. Dit model is een rechtstreekse concurrent van de Citroën Ami. De andere versie heeft een topsnelheid van 80 km/u en mag uitsluitend met een rijbewijs B worden bestuurd. Dankzij zijn actieradius van 140 km (onder voorbehoud van homologatie) leent de Duo zich perfect voor gebruik in en rond de stad.

MobilizeDuo2

Het ontwerp van de Duo is volgens Renault geïnspireerd op de wereld van videogames, met een knipoog naar de jaren tachtig en negentig. Daarbij is het dashboard geïnspireerd op een vroegere ‘Ghetto Blaster’, de iconische draagbare hifi-systemen uit de hiphopcultuur. “Het design van onze voertuigen en diensten draagt het DNA van Mobilize. We inspireren ons op de stadsomgeving om mobiliteitsvoorwerpen te ontwerpen die de conventies van traditionele auto’s doorbreken. Met Mobilize vinden we een nieuwe, gedigitaliseerde en objectgerichte kijk op mobiliteit uit. Morgen kiezen we voor Mobilize omwille van de ervaring die het merk biedt: een duurzame en connected mobiliteit, maar ook verantwoorde, toegankelijke, plezierige, praktische, robuuste en gebruiksvriendelijke mobiliteit”, aldus Patrick Lecharpy, directeur Design bij Mobilize.

Dankzij de compacte afmetingen met een lengte van 2,43 meter, een breedte van 1,30 meter en een hoogte van 1,46 meter, laat de Duo zich volgens Renault eenvoudig manoeuvreren door de drukke stadsjungle. Parkeren een kinderspel. In een standaard parkeerplaats passen 3 stuks van de Duo overdwars, waardoor de voetafdruk beperkt blijft. Bovendien bieden de omhullende bumpers een goede bescherming.

MobilizeDuo

Een ecologisch ontwerp en zuinigheid stonden centraal in de ontwikkeling van de Duo: het doel is om minimaal 50 procent gerecycleerde materiaal te gebruiken voor de productie, terwijl de Duo voor 95 procent recyclebaar moet zijn aan het einde van zijn levenscyclus. De Duo maakt gebruik van een buizenframe en carrosseriepanelen in ongespoten kunststof (polypropyleen). De voor- en achterbumper zijn identiek om de productie- en reparatiekosten te beperken. Voor de bumpers en zij skirts is een specifieke kunststofkorrel ontwikkeld om sporen van slijtage te beperken en krassen onzichtbaar te maken.

Voor de verlichting is de Duo voorzien van een 2-tal led koplampen en een led strip over de breedte als achterlicht. Bepaalde delen van de antraciet- en oranjekleurige carrosserie zijn naar wens te personaliseren door de eigenaar, zoals het deel onder de voorruit, de deurhandgrepen en de C-stijlen. Binnenin is het dashboard te personaliseren, terwijl het aantal mogelijkheden verder zal worden uitgebreid. De Duo heeft 2 grote portieren die verticaal openen als vleugels, waardoor gebruikers altijd aan de goede kant van de weg of tussen twee geparkeerde auto’s kunnen uitstappen. Deze architectuur is volgens Renault ook veiliger voor voetgangers en fietsers, want de portieren zwaaien niet open. “De Duo is zowel rationeel als emotioneel ontworpen om te delen, maar ook om op een brede manier in te spelen op de behoeften van het stadspubliek dat gevoelig is voor milieukwesties. Met zijn functionele en duurzame design weerstaat de Duo bovendien modetrends en blijft hij up-to-date dankzij de refurbish-cycli in de Refactory”, aldus Eric Diemert, directeur Designprojecten bij Mobilize.

MobilizeDuo6

De Duo biedt een volledig gesloten passagierscompartiment om de 2 inzittenden, die achter elkaar zitten, te beschermen tegen de elementen. De Duo is uitgerust met een airbag in het stuurwiel. Volgens Renault is dat ongebruikelijk voor een voertuig zoals deze. Het dashboard is zo eenvoudig mogelijk gehouden, zodat iedere gebruiker snel kan wennen. Ondanks deze minimalistische insteek zou er toch sprake zijn van “een vleugje fun”. Het ontwerp verwijst van het dashboard namelijk naar de iconische ‘Ghetto Blaster’ uit de ‘street culture’ van de jaren tachtig en negentig. De oranje console omvat een instrumentendisplay in het midden, de bediening van de versnellingspook aan de linkerkant van het stuurwiel en een luidspreker en smartphonehouder aan de rechterkant. Een USB-C-poort biedt de mogelijkheid om een smartphone op te laden.

De 2 plaatsen zijn gewatteerd ter hoogte van de zitting en de rugleuning om het zitcomfort van een personenauto te evenaren. Er zullen 2 soorten bekledingsstof van ultrasterk TEP worden aangeboden om de tand des tijds te doorstaan. De bekleding is eenvoudig schoon te maken. De bestuurdersstoel is over een lengte van 20 centimeter verschuifbaar om de toegang tot de achterste zitplaats te vereenvoudigen. Aan weerszijden van de bestuurdersstoel zijn opbergvakken te vinden om 2 koffers van handbagageformaat mee te nemen. De achterste zitplaats biedt voldoende ruimte om een passagier van 1,80 meter comfortabel te laten meerijden. Ook is er een specifieke inrichting mogelijk voor personen met een mobiliteitsbeperking. De Duo biedt dan plaats voor een inklapbare rolstoel en kan worden uitgerust met een set voor stuurwielbediening.

MobilizeDuo3

De Duo beschikt ook over een toegangs- en startsysteem met een smartphone om het delen en de inzetbaarheid van de voertuigen voor iedere gebruiker te vergemakkelijken. De kleine motorkap aan de voorzijde van de Duo biedt toegang tot de laadkabel die permanent aan het voertuig is bevestigd. De kabel heeft een huishoudelijke of Type 2-stekker. Die is geschikt om te laden bij openbare laadpunten. Voor particuliere klanten biedt Mobilize flexibele abonnementen aan vanaf 3 maanden huur. De maandelijkse aflossingen kunnen worden aangepast aan de huurperiode. Dankzij een digitaal kanaal kunnen klanten hun Duo eenvoudig online bestellen op een speciale website.

Voor zakelijke klanten zullen langlopende huurcontracten worden aangeboden via Mobilize Financial Services. De aanbiedingen voor ondernemingen hebben een pakketvorm om alle diensten te bieden die klanten volgens Renault verwachten op het vlak van fabrieksgarantie, onderhoud, verzekering en laadoplossingen. Dankzij het specifieke ontwerp (robuust, minder onderdelen, geen lak, enz.) kan de Duo de operationele kosten van wagenparken aanzienlijk verlagen in vergelijking met een elektrische stadsauto met 4 plaatsen. “Met zijn abonnementsformules biedt Mobilize ook diensten op het gebied van fabrieksgarantie, onderhoud, verzekering en laadoplossingen. Dit all-in-pakket biedt particuliere en zakelijke gebruikers gemoedsrust”, aldus Corinne Pakey, Product Performance Leader voor de Mobilize Duo. De Duo kan bovendien terecht bij het Renault dealernetwerk voor aftersalesdiensten en kan ook worden aangeboden als vervangend vervoer.

MobilizeDuo4

 

Bento, de handige microbedrijfswagen voor dagelijks gebruik

De Bento, de bedrijfswagenvariant van de Duo, bezit dezelfde uiterlijke kenmerken als de Duo, maar richt zich tot zakelijke klanten die een compact, volledig elektrisch voertuig voor ‘last mile’ diensten zoeken. De Bento heeft achterin een gesloten laadruimte op de plaats van de passagiersstoel. Dankzij optimaal ruimtegebruik biedt hij een nuttig laadvolume van bijna 700 liter. De behuizing is gemaakt van Rotomoulding plastic en heeft een gespikkelde grijze kleur.

De 2 asymmetrische portieren bieden een grote openingshoek (tot 140 graden). Een luik maakt het mogelijk om lange voorwerpen rechts van de bestuurder te vervoeren. Er zullen interieurinrichtingen worden aangeboden die beantwoorden aan de verschillende behoeften en toepassingen van professionals, zoals opbergmodules voor gereedschap.

MobilizeDuo9

Net als bij de Duo kunnen specifieke oppervlakken van de antraciet en oranje carrosserie van de Bento worden gepersonaliseerd. De laadbak biedt bovendien extra personalisatie- en markeringsoppervlakken bij de zijpanelen en achterportieren.

De Bento wordt vanaf 2024 voor lange termijn verhuur aangeboden aan professionals. “De Bento vertaalt de coole en sympathieke geest van de Duo naar de wereld van de bedrijfswagens. Hij maakt het mogelijk om zijn beroepsactiviteiten zichtbaar te maken in de openbare ruimte, maar ook om te voldoen aan de eisen van groeiende sectoren, zoals ‘last mile’-diensten”, benadrukt Benjamin Manceau, productmanager Mobilize Duo en Bento.

MobilizeDuo8

Mobilize Bento Mobilize Duo Renault Renault Mobilize

Related Posts

Newsflash: Renault wil het bij de nieuwe Clio helemaal anders doen

11 augustus 2026

Renault topman Provost smeekt Brussel om adempauze

7 augustus 2026

Newsflash: BMW parkeert G-klasse alternatief

25 juli 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
8.0

Eerste kennismaking met de Audi A2 e-Tron

4 augustus 2026
9.0

De sterren staan goed: test Mercedes C 400 4Matic

21 juli 2026
6.0

Stelt nogal teleur: test Kia K4 1.0 T-GDi

19 juli 2026
7.0

Een echte 4×4: test Jeep Compass 4xe

8 juli 2026
9.0

Pocket rocket voor het EV-tijdperk: test Cupra Raval VZ Rebel

2 mei 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.