Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Waarom het klonen van een ​​bestseller geen garantie voor verkoopsucces is
  • In detail: de nieuwe McLaren McL 6GT
  • Tesla onthult nieuwe Roadster mogelijk deze maand al
  • Uber stuurt met Chinese partner 2.000 robottaxi’s naar Europa
  • Spyker maakt comeback met de C8 Preliator XXV (Update)
  • Prijs indicatie Lucid Gravity GT-S
  • Grote winstdaling voor Jaguar Land Rover
  • BMW: deze modellen zouden wel eens kunnen verdwijnen
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    In detail: de nieuwe McLaren McL 6GT

    14 augustus 2026

    Tesla onthult nieuwe Roadster mogelijk deze maand al

    14 augustus 2026

    Uber stuurt met Chinese partner 2.000 robottaxi’s naar Europa

    14 augustus 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen
    8.0

    Grote SUV rijdt eindelijk lekker: test nieuwe Audi Q7

    12 augustus 2026

    RDW verliest geduld met automobilisten die terugroepacties negeren

    10 augustus 2026

    Volkswagen Polo: Elektrisch of Benzine?

    9 augustus 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Economisch nieuws»Bedrijfswagens zorgen voor een positief vooruitzicht bij Mercedes
Economisch nieuws

Bedrijfswagens zorgen voor een positief vooruitzicht bij Mercedes

21 juli 20234 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
MercedesBenzVklasse12

Het gaat Mercedes voor de wind. Na een verrassend goed kwartaal heeft de autobouwer meer vertrouwen voor de rest van het jaar.

Voor 2023 verwacht de autobouwer nu dat de groepswinst vóór rente en belastingen (EBIT) op het niveau van het voorgaande jaar zal liggen dankzij hernieuwde verbeterde vooruitzichten voor de bestelwagen business, zoals woensdagavond in Stuttgart werd aangekondigd. Tot nu toe had Mercedes een licht dalende winst verwacht.

MercedesBenzSklasseK

De groep verhoogde de omzet in het tweede kwartaal met 5 procent tot 38,2 miljard euro. Met name de bestelwagendivisie is momenteel sterk aan het groeien. Dit bedrijfsonderdeel boekte een verkoopstijging van 19 procent tot 119.500 eenheden. In plaats van een rendement van 11 tot 13 procent gaat Mercedes nu uit van 13 tot 15 procent. Dat is vooral te danken aan de bestelwagens die met een vette marge van de hand gedaan kunnen worden.

De winst voor rente en belastingen, gecorrigeerd voor speciale effecten, steeg in totaal met 6 procent tot 5,21 miljard euro. Het komt erop neer dat de winst met 14 procent steeg tot 3,64 miljard euro in vergelijking met dezelfde periode vorig jaar. Mercedes heeft kostenbesparingsprogramma’s gelanceerd in zowel de autodivisie als bij het bedrijfsonderdeeel dat zich bezig houdt met de bestelwagens. Doel is om de voorheen (te) hoge vaste kosten omlaag te brengen.

“We hebben solide financiële resultaten behaald in het tweede kwartaal”, zei Mercedes-baas Ola Källenius donderdag. De consequente uitvoering van de strategie was hiervoor de basis. Daarnaast start Mercedes in de tweede helft van het jaar met de levering aan de klant van de nieuwe E-klasse en de GLC Coupé.

Net als concurrent BMW profiteert Mercedes al geruime tijd van hoge verkoopprijzen. Sommige experts ziet de autofabrikant uit Stuttgart evenwel niet als immuun voor een neergang van het economische klimaat, hoewel de zwakkere koopstemming als gevolg van de slecht presterende economie in eerste instantie een grotere impact zou moeten hebben op autofabrikanten in het volumesegment.

Chief Financial Officer Harald Wilhelm zei donderdag in een conference call met analisten dat de verkopen komend jaar naar verwachting niet lager zullen uitkomen dan die van dit jaar, mede door de nieuwe modellen die op de markt komen.

 

Contract verlengd: Källenius blijft Mercedes-baas tot 2029

Het contract van Mercedes-baas Ola Källenius is verlengd tot 21 mei 2029. Ook was er een contractverlenging voor hoofd Research & Development Markus Schäfer. Hij blijft tot minimaal mei 2026 in dienst.

De 54-jarige Källenius zit sinds 2015 in de Raad van Bestuur van de autofabrikant uit Stuttgart en bekleedde daarvoor verschillende managementfuncties (AMG, R&D, verkoop) binnen de groep. Källenius is sinds mei 2019 voorzitter van de Raad van Bestuur. Zijn contract zou oorspronkelijk in mei 2024 aflopen.

KälleniusMercedesBenz

“Ola Källenius heeft Mercedes-Benz zeer goed gepositioneerd voor de toekomst. Met de duidelijke focus van het bedrijf op elektrificatie, digitalisering en winstgevende groei met aantrekkelijke auto’s en bestelwagens, heeft hij blijk gegeven van een strategische vooruitziende blik”, aldus Bernd Pischetsrieder, voorzitter van de Raad van Commissarissen. “Vandaag de dag is het bedrijf meer gefocust, veerkrachtiger en efficiënter”, zo voegde Pischetsrieder er aan toe.

Het hoofd van de Raad van Commissarissen prijst ook het werk van Schäfer, wiens contract eveneens tot mei 2024 liep. “Markus Schäfer en zijn team hebben een belangrijke bijdrage geleverd aan Mercedes-Benz door deze positie aan de top van de markt te ondersteunen met geavanceerde technologie”.

Het bedrijf maakte tevens bekend dat directeur juridische zaken Renata Jungo Brüngger ook de centrale coördinatie van het thema duurzaamheid op directieniveau op zich zal nemen. Hiermee zou Mercedes-Benz rekening houden met de groeiende complexiteit en de toenemende juridische relevantie van het onderwerp, zo rechtvaardigde het bedrijf deze stap. “De centrale coördinatie op directieniveau onderstreept het fundamentele belang van duurzaamheid voor het toekomstige succes van het bedrijf”, zegt Pischetsrieder.

Mercedes-Benz

Related Posts

Newsflash: Renault wil het bij de nieuwe Clio helemaal anders doen

11 augustus 2026

Newsflash: BMW broedt op een nieuwe M2 variant

5 augustus 2026

Newsflash: BMW komt met de i4 Cabrio

22 juli 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
8.0

Grote SUV rijdt eindelijk lekker: test nieuwe Audi Q7

12 augustus 2026
8.0

Eerste kennismaking met de Audi A2 e-Tron

4 augustus 2026
9.0

De sterren staan goed: test Mercedes C 400 4Matic

21 juli 2026
6.0

Stelt nogal teleur: test Kia K4 1.0 T-GDi

19 juli 2026
7.0

Een echte 4×4: test Jeep Compass 4xe

8 juli 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.