Na een bijzonder sterk mei resultaat stortte de verkoop van Volkswagen afgelopen maand op haar belangrijkste afzetmarkt, China, in. Ook waren er veel minder klanten dan in juni 2022. De autofabrikant wist echter haar verkopen wereldwijd op te voeren.
De prijzenoorlog in China laat diepe littekens achter op de verkopen van Volkswagen. Na een sterke stijging van de leveringen in mei daalde de omzet in juni in de belangrijkste individuele markt van de groep met 14,5 procent, zo maakte Volkswagen vrijdag bekend. De daling was ook zo sterk omdat juni een jaar geleden bijzonder sterk was, legt een woordvoerder uit. Na de corona-lockdowns stimuleerde de Chinese overheid de autoverkoop met belastingvoordelen.
Door de sterke groei in Europa stegen de leveringen van de Volkswagen Groep wereldwijd echter met 5,7 procent tot bijna 848.000 voertuigen in juni. Halverwege het jaar is de afzet dankzij de sterke voorgaande maanden in vergelijking met het eerste semester van 2022 met 12,8 procent gestegen tot ongeveer 4,4 miljoen eenheden. In vergelijking met de voorgaande maand zwakte de groei echter merkbaar af. In mei was de stijging nog 16 procent. Door de bevoorradingsknelpunten begon Volkswagen het jaar met een forse order uitlevering achterstand, die volgens eerdere informatie nu wordt weggewerkt.
De groep kon vooral groeien in West-Europa. Hier werden 1,64 miljoen voertuigen verkocht, bijna 27 procent meer dan een jaar eerder. In juni bedroeg de stijging hier zelfs meer dan 30 procent. Seat/Cupra (plus 28,1 procent) en Skoda (plus 19,9 procent) boekten sterke winsten in het eerste halfjaar. Audi verhoogde gaar afzet met 15,5 procent en Porsche met 14,7 procent. Het kernmerk Volkswagen pluste daarentegen slechts met 7,2 procent. In juni lagen de leveringen van ‘ Wolfsburg’ zelfs 2,4 procent onder het niveau van vorig jaar. Aan de andere kant wist Volkswagen een verkooptoename van elektrische voertuigen te realiseren. Met 321.600 exemplaren in de eerste 6 maanden verkocht de autofabrikant wereldwijd 48 procent meer van dit soort (deels) emissievrije auto’s dan een jaar geleden.
Het autoconcern liet de zwakke fase in China van het begin van het jaar achter zich en verhoogde in het tweede kwartaal de verkoop van batterij aangedreven voertuigen met 18 procent tot 41.000 exemplaren. Na 6 maanden waren er 62.400 nieuwe elektrische auto’s in de Volksrepubliek van het Volkswagen concern, hetgeen 2 procent minder is dan het jaar ervoor. Het bedrijf uit Wolfsburg deed het daarmee slechter dan de Chinese markt als geheel, die volgens eigen gegevens sinds het begin van het jaar met 20 procent is gegroeid.
