Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Porsche introduceert nieuwe generatie infotainment
  • BMW verlaagt voor de tweede keer dit jaar zijn winstverwachting
  • Ferrari verhoogt outlook
  • Stellantis komt met stop-drive maatregel voor Opel
  • Amerikaanse fabrikanten dringen aan op permanent verbod op Chinese auto’s
  • BYD is nu al ’s werelds grootste autofabrikant: qua aantal werknemers
  • Helft werkgevers ervaart weerstand bij overstap naar elektrisch rijden
  • Terugroepactie Volvo EX30: bijna alle exemplaren moeten gecontroleerd worden
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Porsche introduceert nieuwe generatie infotainment

    1 november 2026

    BMW verlaagt voor de tweede keer dit jaar zijn winstverwachting

    1 november 2026

    Ferrari verhoogt outlook

    1 november 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Stellantis komt met stop-drive maatregel voor Opel

    1 november 2026

    Terugroepactie Volvo EX30: bijna alle exemplaren moeten gecontroleerd worden

    1 november 2026

    Honderdduizenden auto’s toch de weg op ondanks mogelijke gebreken

    1 november 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Economisch nieuws»Volkswagen Groep verlaagt winstverwachting voor 2023
Economisch nieuws

Volkswagen Groep verlaagt winstverwachting voor 2023

17 oktober 20233 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
VolkswagenPoloWitteAchtergrond

De omzet en winst van de Volkswagen Groep steeg in het derde kwartaal. Maar onrustige ontwikkelingen op de grondstoffenmarkt en productieverliezen dwingen de autobouwer uit Wolfsburg tot een winstwaarschuwing.

Ondanks dat er in het derde kwartaal goede zaken werden gedaan, verlaagt Volkswagen gezien de ontwikkelingen op de grondstoffen markten haar winstverwachtingen voor het hele jaar. De prognose is niet meer dat de hogere inkoopkosten (geraamd op 2,5 miljard euro) dit jaar niet gecompenseerd kunnen worden door hedging transacties, zo maakte de Wolfsburgse autofabrikant bekend op basis van voorlopige cijfers. Dienovereenkomstig wordt verwacht dat de winst rond het niveau van vorig jaar zal liggen, namelijk rond de 22,5 miljard euro. “Verdere ontwikkelingen op de grondstoffenmarkten blijven onvoorspelbaar”, aldus Volkswagen. Dat rechtvaardigt dus een winstwaarschuwing.

De winstmarge voor het hele jaar zal nu waarschijnlijk 7 procent bedragen, in plaats van de feitelijk beoogde 7,5 tot 8,5 procent, aldus Beleggingsanalist Daniel Röska. “Dit zou beter kunnen zijn dan sommige beleggers vreesden en zou voorlopig een einde kunnen maken aan het negatieve sentiment ten opzichte van het aandeel”, Volkswagen blijft bij haar oorspronkelijk omzet- en verkoopverwachting. En de liquiditeit zou tussen de 35 en 40 miljard euro moeten uitkomen. Volkswagen zal op 26 oktober haar kwartaalcijfers presenteren.

Operationeel gaat het goed met de grootste autofabrikant van Duitsland: winst en omzet stegen fors in het derde kwartaal. Het bedrijfsresultaat steeg met 14 procent naar 4,9 miljard euro. De winstmarge bedroeg 6,2 procent. De omzet verbeterde met 12 procent naar 78,8 miljard euro. De kasinstroom was met 2,5 miljard euro zo’n 800 miljoen euro lager dan vorig jaar, maar aanzienlijk hoger dan in het tweede kwartaal.

Volkswagen profiteerde van een hogere omzet, zo werd gezegd. Aan de andere kant zorgde het productieverlies van een leverancier in Slovenië als gevolg van de overstromingen daar voor hogere kosten. Dit Europese land is de thuisbasis van veel autoleveranciers, waaronder een fabrikant van motoronderdelen die aan Volkswagen levert. Als gevolg hiervan moest de productie in tal van fabrieken worden onderbroken, soms wekenlang.

De grondstoffenprijzen hadden weinig invloed op de winst. Volkswagen koopt de benodigde grondstoffen via termijncontracten. Dit heeft vooral gevolgen voor de winst als de grondstofprijzen veranderen: vooral in de eerste helft van het jaar werden in de contracten hogere prijzen afgesproken dan er op de markt gevraagd werd, wat Volkswagen winst kost.

Volkswagen’s grootaandeelhouder Porsche SE maakte bekend dat ondanks de gewijzigde vooruitzichten van Volkswagen de voorspelling van een nettowinst tussen de 4,5 en 6,5 miljard euro bleef bestaan. Het definitieve cijfer zal naar verwachting in de onderste helft van de raming uitkomen, zei de holdingmaatschappij uit Stuttgart, die gecontroleerd wordt door de families Porsche en Piech.

Porsche Volkswagen Groep

Related Posts

Porsche introduceert nieuwe generatie infotainment

1 november 2026

Newsflash: Renault maakt de Mégane weer spannend

1 november 2026

Porsche haalt nieuwe R&D chef weg bij Mercedes

1 november 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
6.0

Capabel, maar weinig memorabel: test XPeng L03

23 oktober 2026
8.0

Heet maar ook verantwoord: test Peugeot 208 GTi

24 september 2026
8.0

Waardig topmodel: test Skoda Peaq

18 september 2026
7.0

Rijk aan techniek, arm aan emotie: test MG IM6

17 september 2026
7.0

Brave auto, foute timing: test nieuwe Suzuki Across

16 september 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.