Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Mini introduceert de Cooper Oxford Edition
  • Ook Zeekr 7 GT scoort 5 sterren bij Euro NCAP
  • BMW ziet Chinese verkoop instorten
  • BYD loopt een blauwtje bij Renault
  • JLR punt de Defender bij
  • Prijs vergelijking Peugeot e-208 GTi
  • BMW iX3 scoort 5 sterren in nieuwe, strenge Euro NCAP test
  • Zwartboek China (32): angst voor cyberspionage met Chinese auto’s
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Mini introduceert de Cooper Oxford Edition

    2 juli 2026

    BMW ziet Chinese verkoop instorten

    2 juli 2026

    JLR punt de Defender bij

    2 juli 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Ook Zeekr 7 GT scoort 5 sterren bij Euro NCAP

    2 juli 2026

    BMW iX3 scoort 5 sterren in nieuwe, strenge Euro NCAP test

    1 juli 2026

    Chinese auto’s laden het snelst op

    1 juli 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Economisch nieuws»Tesla: Denen steunen Zweedse staking
Economisch nieuws

Tesla: Denen steunen Zweedse staking

28 november 20234 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

Havenarbeiders en chauffeurs in Denemarken sluiten zich aan bij de stakingsacties in Zweden tegen Tesla. De grootste vakbond van Denemarken, Danish 3F, zegt binnen ongeveer 2 weken te stoppen met het lossen en transporteren van auto’s van de Amerikaanse fabrikant die zijn bestemd voor de Zweedse markt.

De bond wil daarmee zijn solidariteit tonen met de stakingsacties in Zweden. De grootste vakbond aldaar is verwikkeld in een conflict met Tesla om een collectieve arbeidsovereenkomst en loonafspraak te krijgen voor zijn monteurs. Eind oktober legden zo’n 130 medewerkers van 10 werkplaatsen van de Amerikaanse autofabrikant in Zweden het werk neer. Leden van andere vakbonden, waaronder postbodes, havenarbeiders en schoonmakers, hebben zich uit sympathie aangesloten bij de actie. Zo blokkeren havenmedewerkers het laden en lossen van auto’s van het merk Tesla.

Tesla12

Tesla probeert via Denemarken die blokkade te omzeilen, maar havenmedewerkers in dit land willen dus ook stoppen met het lossen van auto’s van het Amerikaanse merk die zijn bestemd voor Zweden. Ook chauffeurs die de auto’s naar Zweden rijden, leggen het werk neer. De levering van Tesla’s voor Deense klanten gaat wel gewoon door. Vakbonden in Noorwegen zijn zich aan het beraden of ze zich gaan aansluiten bij de acties tegen Tesla.

Inmiddels heeft Tesla een rechtszaak aangespannen tegen het Transportagentschap van de Zweedse overheid. Door de staking bij postbedrijf Postnord krijgt Tesla ook geen kentekenplaten meer van de Zweedse Transportorganisatie. Die worden namelijk alleen via Postnord afgeleverd doordat alle Zweedse overheidsinstanties op grond van een aanbestedingscontract verplicht zijn dat postbedrijf te gebruiken.

Topman Elon Musk van Tesla omschreef de gevolgen van de staking in Zweden onlangs in een bericht op zijn sociaalmediaplatform X nog als “krankzinnig”. Ook stapte de multimiljardair naar de rechter om het Zweedse transportagentschap te dwingen kentekenplaten af te leveren. Musk kreeg gelijk van de rechter. Het bedrijf haalt de platen nu zelf op bij het agentschap. Dat betekent dus niet dat de stakingen nu ten einde zijn, integendeel. Het personeel van de werkplaatsen wil nog altijd dat het bedrijf collectieve loonafspraken maakt. Tesla is dat niet van plan. Het concern heeft nergens ter wereld dergelijke afspraken voor personeel.

 

Sixt haalt Tesla’s uit verhuurvloot

Autoverhuurder Sixt haalt de auto’s van Tesla uit zijn wagenpark. Dat doet het bedrijf omdat de serie prijsverlagingen van het merk de restwaarden van de autoverhuurder geschaad heeft. Volgens Sixt verergeren ook de hogere reparatiekosten van elektrische auto’s de problemen met de lagere inruilwaarden.

Hertz meldde in oktober dat de prijsdalingen van Tesla de inruilwaardes van elektrische auto’s met een derde hebben verlaagd. Het bedrijf kwam mede hierdoor terug op zijn voornemen om de huurvloot voor een aanzienlijk deel te elektrificeren. Toch kan de schuld van de tegenvallende restwaardes van elektrische auto’s niet volledig in de schoenen van Tesla worden geschoven. De laatste maanden wordt steeds duidelijker dat tweedehands exemplaren zich überhaupt lastig laten slijten, ongeacht het merk.

In 2021 besloot Hertz juist om stevig in te zetten op elektrificatie van haar huurvloot met de aankoop van 150.000 Tesla’s. Deze auto’s waren bestemd voor verhuur over de hele wereld, maar vooral in de Verenigde Staten. Ondanks het schrappen van de aankoop van Tesla’s meldt een woordvoerder van Sixt dat het verhuurbedrijf nog steeds van plan is om tegen het einde van het decennium maar liefst 90 procent van zijn vloot in Europa te elektrificeren.

 

Schadeherstel elektrische auto’s flink duurder

Schadeherstel van een elektrische auto is dus duurder dan van een conventioneel aangedreven model. Dat zal niet snel veranderen omdat autofabrikanten een ‘Nespresso aanpak’ lijken te hanteren. Hiermee wordt bedoeld dat een product tegen een relatief aantrekkelijke prijs wordt aangeboden, maar dat er op de onderdelen juist een heel dikke winstmarge zit.

Schadeherstelbedrijven bevestigen dat de onderdelen die zij voor elektrische auto’s moeten inkopen duurder zijn dan die van modellen met een verbrandingsmotor.

Elektrisch Tesla

Related Posts

Sterke verkoopstijging gebruikte elektrische auto’s

1 juli 2026

Duitsland flink duurder om elektrische auto op te laden dan Frankrijk

1 juli 2026

Tesla herstelt na fors verkoopverlies: kwart meer klanten

1 juli 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
9.0

Pocket rocket voor het EV-tijdperk: test Cupra Raval VZ Rebel

2 mei 2026
7.0

Goedkope middelmaat: test Chery Tiggo 4

23 april 2026
7.0

Bloedsnel, maar te duur voor wat hij biedt: test Denza Z9 GT EV

16 april 2026
8.0

Veel ruimte voor comfort: test Mercedes GLB

5 april 2026
8.0

Van alle markten thuis: test Mercedes CLA Shooting Brake 250+ / 350 4Matic

2 april 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.