Spiegeltje, spiegeltje aan de wand, wie bouwt de mooiste SUV modellen van het land? Vroeger zouden veel mensen deze vraag beantwoord hebben met “Audi” want de gladde huisstijl met ronde vormen leent zich uitstekend voor de ‘lage’ carrosseriereeksen A1 t/m A8. Maar voor het hoge spul liggen de kaarten toch wat anders. De huidige Q3 en Q8 zijn best geslaagd, maar de Q5 is toch een beetje een niemendalletje. En wie vindt de Q2 of Q7 mooi?
Audi, dat moeite heeft om BMW in de verkoopstatistieken bij te benen, is zich bewust van het feit dat haar SUV modellen qua design zelden spraakmakend zijn, is op zoek gegaan naar een andere ontwerper. Die zoektocht is geëindigd bij Massimo Frascella, tot voor kort werkzaam bij Land Rover. Je weet wel, de fabrikant van sierlijke en tegelijkertijd stoere SUV modellen als de Range Rover Velar, Range Rover Sport en de ‘echte’ Range Rover. Ook de huidige Defender komt uit zijn tekenpen. Deze modellen stralen allemaal toch wat meer klasse uit dan wat Audi in de showroom heeft staan. Het merk met de vier ringen wil nu dat Frascella haar SUV gamma meer flair gaat geven.
Frascella houdt, misschien wat atypisch voor een Italiaan, niet van bombastisch design, maar geeft de voorkeur aan ontwerpen die zich kenmerken door eenvoud zonder overbodige franje. Grote kans dus dat in de toekomst de Single Frame grille bij het grofvuil wordt gezet … Voor elektrische auto’s is die sowieso toch niet meer nodig. Frascella neemt per 1 juni het stokje over van Marc Lichte, die 10 jaar lang hoofdontwerper van Audi is geweest. Hij krijgt een nieuwe en nog niet nader toegelichte functie binnen moederbedrijf Volkswagen Group.
Frascella was tot januari de hoofdontwerper voor Land Rover en sinds 2011 verbonden aan de Britse autofabrikant. Hij licht zijn designfilosofie als volgt toe: “Eenvoud is de essentie van mijn benadering van design. Ik heb een passie voor het creëren van ontwerpen die vrij zijn van overbodige ornamenten en niet louter trends volgen. In plaats daarvan zullen we vertrouwen op een tijdloze en verfijnde ontwerptaal”.
