Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Maserati maakt GranTurismo / GranCabrio Folgore flink goedkoper
  • De man, de mythe en de voortvluchtige: sommige Nissan-aandeelhouders willen Carlos Ghosn terug
  • Prijs vergelijking Kia Seltos Hybrid
  • Prijs vergelijking Maserati Grecale
  • Elektrisch rijden: regeling voor geld verdienen met laadpaal niet waterdicht
  • Een pareltje: Morgan Midsummer Coupe
  • Lego bouwt sportwagen die 111 km/u haalt uit 327.000 steentjes
  • Newsflash: Hyundai tilt elektrische N modellen naar een hoger plan
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Maserati maakt GranTurismo / GranCabrio Folgore flink goedkoper

    19 juni 2026

    Prijs vergelijking Kia Seltos Hybrid

    18 juni 2026

    Prijs vergelijking Maserati Grecale

    18 juni 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Volvo roept duizenden plug-in hybride auto’s terug wegens brandgevaar

    16 juni 2026

    Toyota Aygo X is de betrouwbaarste auto

    15 juni 2026

    Israël opnieuw spelbreker: tanken blijft voorlopig duur

    14 juni 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Economisch nieuws»Audi zet Belgische fabriek te koop
Economisch nieuws

Audi zet Belgische fabriek te koop

14 augustus 20244 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

Slechte vooruitzichten in België: er zouden ongeveer 3.600 banen verloren kunnen gaan als de kleinste productielocatie van Audi in Europa haar poorten sluit. De Volkswagen-dochter is nu een overlegproces begonnen met haar werknemers van de fabriek nabij Brussel, wat wettelijk verplicht is vóór grote ontslagen in België. Audi bouwt daar alleen de Q8 e-Tron. De vraag naar dit elektrische luxemodel is echter sterk gedaald.

Hoop dat het verkoop technisch ooit nog goed gaat komen met de Q8 e-Tron is er niet. Zodoende is Audi in gesprek met kopers voor de fabriek in het nabij Brussel gelegen Vorst. Er zouden meerdere kandidaten zijn die interesse hebben om de productiefaciliteit over te nemen. Vakbonden rekenen erop in de loop van deze week van productiedirecteur Gerd Walker meer details te horen over een mogelijke doorstart. Die was voor een onverwacht bliksembezoek afgezakt vanuit Ingolstadt naar de fabriek in Vorst.

AudiBrussel10

Begin juli kondigde Audi een grote sanering van haar Belgische fabriek aan. In het zwartste scenario mondt dat uit in een sluiting van de vestiging en het verlies van alle 2.920 banen. Aanstaande oktober moet al meer dan de helft (1.510 werknemers) van het personeel vertrekken. In het voorjaar van 2025 zullen nog eens 1.110 banen sneuvelen. Dit betekent dat er vanaf mei volgend jaar nog maar 300 mensen op de loonlijst van Audi zullen staan in Vorst.

Theoretisch zijn er 3 scenario’s voor de fabriek in Vorst: 1) ‘in de mottenballen’ leggen in de hoop dat er zich alsnog een nieuwe productie-order van Audi of van een ander lid van de Volkswagen Groep-familie aandient, 2) verkoop van de fabriek en 3) sluiting. De eerste optie wordt door bijna niemand serieus genomen. Wel is Audi in gesprek met een aantal investeerders die zich spontaan gemeld hebben. Het zou daarbij gaan om meerdere partijen. Audi wil echter alleen onderhandelen “met serieuze industriële bedrijven”. Aan die kwalificatie voldoen de genoemde investeerders blijkbaar niet.

Tussen de overnamekandidaten lijkt geen andere autofabrikant te zitten. Audi wil niet reageren op vragen over het verkoop-scenario, verwijzend naar de vertrouwelijkheid die de Belgische wet-Renault vereist. Die procedure moeten bedrijven bij onze zuiderburen volgen wanneer zij plannen hebben voor een massaontslag. Vakbonden zijn evenwel geërgerd dat Audi de lippen stijf op elkaar houdt. Zij zouden graag informatie krijgen over de identiteit van de mogelijke overnamekandidaten en hoeveel banen die eventueel zouden kunnen redden.

Sinds de aankondiging van de sanering van de Audi fabriek nabij Brussel, begin juli, zijn geen auto’s meer van de band gerold in Vorst. De directie had preventief de geplande zomervakantie al met 2 weken vervroegd. Inmiddels is dit verlof afgelopen, maar de werknemers hebben te horen gekregen dat zij (nog) niet in de fabriek verwacht worden. Het is de vraag wanneer de productie van d Q8 e-Tron weer wordt opgestart.

Toen in juli duidelijk werd dat er volgend jaar een einde komt aan de autoproductie van Audi in België, hield de overkoepelende Volkswagen Groep de deur op een kier voor een toekomst annex doorstart als batterij- of onderdelenfabriek. Maar de vakbonden hebben daar niet veel vertrouwen in. de Audi fabriek nabij Brussel ligt te ver van de resterende productielocaties van de Volkswagen Groep om een efficiënte leverancier te kunnen zijn. Dit Duitse bedrijf worstelt ook bij andere merken met de elektrificatie van het gamma. Door een tegenvallende vraag kampt de Volkswagen Groep in Europa met een structurele overcapaciteit van 10 procent. De Audi fabriek nabij Brussel is met afstand de kleinste productielocatie van de grote merken binnen het bedrijf.

Zoals gezegd bouwt Audi in Vorst alleen de Q8 e-Tron. De vraag naar dat deze grote elektrische SUV is echter ingestort en er zijn geen signalen dat de verkopen weer zullen aantrekken. Naast de wereldwijde vertraging van de groei van de verkoop van elektrische auto’s, heeft de Q8 e-Tron vooral last van interne concurrentie van de veel modernere, krachtigere én goedkopere Q6 e-Tron. In 2023 zijn er in Vorst meer dan 53.000 exemplaren van de grote elektrische SUV geproduceerd. Dit jaar zullen dat hooguit 20.000 à 25.000 exemplaren zijn. En volgend jaar lopen de laatste 8.000 stuks van de Q8 e-Tron van de band.

 

Audi Audi Q8 e-Tron België

Related Posts

Newsflash: nieuwe Toyota MR2 komt in 2028

5 juni 2026

Newsflash: Citroën vindt de C4 Picasso opnieuw uit

1 juni 2026

Audi presenteert nieuwe supersportwagen … en breekt met traditie

1 juni 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
9.0

Pocket rocket voor het EV-tijdperk: test Cupra Raval VZ Rebel

2 mei 2026
7.0

Goedkope middelmaat: test Chery Tiggo 4

23 april 2026
7.0

Bloedsnel, maar te duur voor wat hij biedt: test Denza Z9 GT EV

16 april 2026
8.0

Veel ruimte voor comfort: test Mercedes GLB

5 april 2026
8.0

Van alle markten thuis: test Mercedes CLA Shooting Brake 250+ / 350 4Matic

2 april 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.