Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Eccentrica moderniseert de Lamborghini Diablo Roadster
  • Newsflash: Renault wil het bij de nieuwe Clio helemaal anders doen
  • Klaar voor onthulling: de elektrische SUV van Mercedes-AMG
  • Dit is pas gestaalde perfectie: de Taiwanese Mitsubishi ASX
  • Porsche eist tempo bij sanering Volkswagen
  • Oude benzineauto oprijden vrijwel altijd slechter voor klimaat dan inruilen op elektrisch model
  • In Europa dreigt dieseltekort door oorlogen in Midden-Oosten en Oekraïne
  • Honda: onze boekhouders zijn weer helemaal happy
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Eccentrica moderniseert de Lamborghini Diablo Roadster

    11 augustus 2026

    Newsflash: Renault wil het bij de nieuwe Clio helemaal anders doen

    11 augustus 2026

    Klaar voor onthulling: de elektrische SUV van Mercedes-AMG

    10 augustus 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    RDW verliest geduld met automobilisten die terugroepacties negeren

    10 augustus 2026

    Volkswagen Polo: Elektrisch of Benzine?

    9 augustus 2026

    Stellantis moet opnieuw auto’s terugroepen

    7 augustus 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Toekomstplannen»Jaguar gaat bijna een jaar lang geen auto’s bouwen
Toekomstplannen

Jaguar gaat bijna een jaar lang geen auto’s bouwen

7 augustus 20243 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
JaguarFpaceFabriek

Jaguar, een automerk dat zonder zuster Land Rover volgens menig branchedeskundige al lang kopje onder zou zijn gegaan, gaat het helemaal anders doen. In de komende maanden zullen alle modellen met pensioen worden gestuurd, waarbij de F-Pace als laatste te saneren Jaguar eind dit jaar het licht in de fabriek letterlijk en figuurlijk uit mag doen, want er zullen een tijd lang geen nieuwe auto’s meer door het merk gebouwd worden. Dit betekent dat ook de verkopen, die sowieso al niet veel meer voorstellen (vorige maand had het merk in Europa slechts 0,1 procent marktaandeel) geleidelijk aan zullen opdrogen. Voor de winstgevendheid van moederbedrijf JLR (op haar beurt weer een dochter van Tata Motors) zal dat weinig uitmaken, want het gros van de modellen is verliesgevend.

Een nieuwe generatie Jaguars moet wel voor winst gaan zorgen. Er zijn momenteel 3 nieuwe modellen in ontwikkeling. De eerste daarvan zal nog dit jaar in conceptvorm worden voorgesteld. De productie zal echter pas in de tweede helft van 2025 beginnen. Daardoor zullen er (ook) volgend jaar amper auto’s verkocht gaan worden door Jaguar. Pas in 2026 moet de kassa bij de dealers weer echt gaan rinkelen. Dat moet dan gaan gebeuren met 3 modellen die stuk voor stuk flink duurder zijn dan de E- / F- / I-Pace en de XE / XF. Het trio zal minstens zo veel gaan kosten als de F-Type; een model dat trouwens net als de XE en XF al uit productie is.

Jaguar wil op deze manier een paar treden klimmen op de premium ladder. Het merk wil niet langer concurreren met Audi, BMW en Volvo (is toch kansloos), maar met Bentley, Maserati en Mercedes-Maybach. Jaguar zal hiervoor onder andere een elektrische 4-deurs coupé à la de Porsche Taycan in stelling brengen. Daarvan moet de verkoop zoals gezegd in 2026 goed op gang komen. Jaguar belooft een rijbereik van 700 kilometer en een prijs van hooguit 120.000 euro.

In de periode tussen de levering aan de klant van de laatste F-Pace en het moment dat de orderboeken voor die ‘Britse Taycan’ open gaan, zullen de dealers moeten teren op tweedehandsmodellen en aftersales. Dat kan wel een jaar gaan duren. Gelukkig hebben (meestal) ook de modellen van Land Rover in de showroom staan. Maar Jaguar ziet zelf de bui voor haar dealers desondanks hangen en heeft de laatste tijd al veel dealercontracten opgezegd. In Nederland blijven er maar een stuk of 4 showrooms over.

Tenzij de heroriëntatie van Jaguar helemaal verkeerd uitpakt. Want er zal afscheid genomen moeten worden van een groot deel van de huidige klanten. Daarmee neemt Jaguar een grote gok want het succes van een (auto)bedrijf wordt niet bepaald hoe sexy nieuwe modellen ogen, maar of de klant terugkomt voor een herhalingsaankoop. En die kans is in dit geval niet 100 procent. Die klant kan nu nog voor 88 mille weg rijden met een stekker hybride F-Pace, maar straks moet hij wellicht het dubbele gaan betalen voor een volledig elektrische SUV. Menigeen zal dan (moeten) afhaken.

 

Jaguar

Related Posts

Newsflash: Hyundai stopt met de i30

19 juni 2026

Newsflash: Hyundai tilt elektrische N modellen naar een hoger plan

18 juni 2026

Eerste publieksdebuut Jaguar Type 01

11 mei 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
8.0

Eerste kennismaking met de Audi A2 e-Tron

4 augustus 2026
9.0

De sterren staan goed: test Mercedes C 400 4Matic

21 juli 2026
6.0

Stelt nogal teleur: test Kia K4 1.0 T-GDi

19 juli 2026
7.0

Een echte 4×4: test Jeep Compass 4xe

8 juli 2026
9.0

Pocket rocket voor het EV-tijdperk: test Cupra Raval VZ Rebel

2 mei 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.