Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Autoverkopen september: BYD dringt top-10 binnen
  • Onthuld: De Europese uitvoering van de nieuwe Hyundai Tucson
  • De Honda Dream Days zijn er weer!
  • Dit is elektrische Nissan Juke in productievorm
  • BMW opent accufabriek in Neder-Beieren
  • In detail: de Aston Martin DBX GT
  • Prijs vergelijking BMW iX3 40 xDrive
  • De Multipla voorbij: Fiat Multiplay
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Autoverkopen september: BYD dringt top-10 binnen

    1 oktober 2026

    Onthuld: De Europese uitvoering van de nieuwe Hyundai Tucson

    29 september 2026

    De Honda Dream Days zijn er weer!

    29 september 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Mercedes-Benz CLA uitgeroepen tot ‘Zakenauto van het Jaar 2027’

    29 september 2026

    Stellantis gedagvaard in Camper Claim rechtszaak

    28 september 2026

    Nu al terugroepactie voor Volkswagen ID.Polo

    27 september 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Introductienieuws»BYD Sealion 7 Live
Introductienieuws

BYD Sealion 7 Live

9 oktober 20243 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
BYDsealion7paris

BYD exporteert reeds haar Seal en Seal U naar Europa. Anders dan de modelnamen doen vermoeden, zijn die technisch helemaal niet verwant aan elkaar. BYD zorgt nu voor nog meer verwarring door de Sealion 7 te introduceren. Dat model is onderhuids (vrijwel) een Seal, maar zijn carrosserie is net als bij de Seal U van het SUV type.

Afijn, de naam Sealion (zeeleeuw) past natuurlijk wel goed bij Dolphin (zeehond); de instapper uit het huidige BYD gamma. Net als bij de zwemmende zoogdieren het geval is, is de Sealion 7 flink groter dan de Dolphin. Hij is liefst 4,83 meter lang. Wat op zich eigenlijk ook niet zo verwonderlijk is aangezien de Sealion 7 gebruik maakt van het zogeheten e-Platform 3.0 platform van de Seal die 4,80 meter lang is. In vergelijking met deze sedan is de nieuwe BYD met zijn SUV carrosserie vooral hoger: het verschil bedraagt 16 centimeter.

BYDsealion7paris2

BYD ziet in Europa verkoopkansen voor zowel de Seal U (4,79 meter) als de Sealion 7 (4,83 meter) omdat de laatste veel sportievere looks
heeft. Zijn dak loopt namelijk sterk af. Dit designkernmerk zorgt er samen met de vrij lage ‘motorkap’ voor dat de Sealion 7 een veel rankere indruk maakt dan de optisch enigszins aan overgewicht lijdende Seal U. Vanwege de coupé-achtige achterzijde had BYD haar nieuweling ook Seal Sportback kunnen noemen, al zou dat vermoedelijk onherroepelijk tot een brief op poten van Audi hebben geleid.

BYDsealion7paris3

Ondanks het schuin aflopende dak belooft BYD dat er voor de passagiers achterin voldoende hoofdruimte is. Ook wordt melding gemaakt van een grote en gebruiksvriendelijke kofferbak. Voorin de cabine domineert een 15,6 inch groot scherm voor het infotainment systeem.

BYDsealion7paris4

Hoewel de Sealion 7 momenteel zijn Europese publieksdebuut beleeft op de autosalon van Parijs, start BYD pas in 2025 met de verkoop van dit model. Dat is de reden waarom nog niet alle technische gegevens vrij gegeven worden. Wel is al bekend dat de topversie 2 elektromotoren en dus vierwielaandrijving heeft. In die vorm kan de Sealion 7 in slechts 4,5 seconden vanuit stilstand naar 100 km/u sprinten. De topsnelheid bedraagt 215 km/u. Verder is al bekend dat er keuze zal zijn uit 2 batterijformaten, waarvan de grootste een capaciteit van 91,3 kWh heeft. Snel laden kan met maximaal. De Seal is leverbaar met 313 pk (achterwielaandrijving) en 530 pk (vierwielaandrijving), dus wellicht worden dat ook het vermogen van de Sealion 7.

BYDsealion7paris5

Primaire concurrent voor de Sealion 7 is de Tesla Model Y. Dat is immers ook een elektrische SUV met een aflopende daklijn. Het formaat is ook redelijk vergelijkbaar. De BYD Seal is met 45.990 euro precies even duur als de Tesla Model Y, dus het ligt voor de hand dat de Sealion 7 circa 2.000 duurder wordt. Mocht dat een dealbreaker zijn, dan kan de klant altijd nog terecht bij de Seal U. Die kost slechts 42.990 euro in elektrische vorm.

 

BYD Sealion 7

Related Posts

Prijs vergelijking BYD Sealion 7

26 november 2024

Niet goed in balans: test BYD Sealion 7

6.0 13 november 2024

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
8.0

Heet maar ook verantwoord: test Peugeot 208 GTi

24 september 2026
8.0

Waardig topmodel: test Skoda Peaq

18 september 2026
7.0

Rijk aan techniek, arm aan emotie: test MG IM6

17 september 2026
7.0

Brave auto, foute timing: test nieuwe Suzuki Across

16 september 2026
7.0

Geely E2: Prijskraker met lange garantie

15 september 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.