Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Lego bouwt sportwagen die 111 km/u haalt uit 327.000 steentjes
  • Newsflash: Hyundai tilt elektrische N modellen naar een hoger plan
  • Prijs indicatie Geely E2
  • Prijs vergelijking Skoda Peaq
  • Nissan stopt met ontwikkeling elektrische Qashqai
  • In detail: de vernieuwde Audi A3
  • Lucid Motors schrapt nog meer banen
  • BMW bouwt fabriek in Leipzig om voor de Neue Klasse
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Lego bouwt sportwagen die 111 km/u haalt uit 327.000 steentjes

    18 juni 2026

    Newsflash: Hyundai tilt elektrische N modellen naar een hoger plan

    18 juni 2026

    Prijs indicatie Geely E2

    18 juni 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Volvo roept duizenden plug-in hybride auto’s terug wegens brandgevaar

    16 juni 2026

    Toyota Aygo X is de betrouwbaarste auto

    15 juni 2026

    Israël opnieuw spelbreker: tanken blijft voorlopig duur

    14 juni 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Introductienieuws»Mazda verbetert de CX-60
Introductienieuws

Mazda verbetert de CX-60

6 november 20243 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
MazdaCX60updateGk

Toen Mazda ruim 2 jaar geleden de CX-60 presenteerde, waren de verkoopverwachtingen hoog gespannen. Deze SUV combineerde immers een design om je vingers bij af te likken met aansprekende aandrijflijnen en een (op het eerste gezicht) prachtig interieur. Voeg daarbij de ervaring die Mazda heeft met het bouwen van kwalitatief hoogwaardige auto’s en het kon niet anders dan dat wij hier oog in oog stonden met een ‘winnaar’, ook omdat de prijs allesbehalve van premium niveau is.

Het liep allemaal net even anders. Hoewel de CX-60 niet slecht verkocht, had de testende pers nogal wat kritiek op de plug-in hybride aandrijflijn waarmee de Mazda leverbaar is: stoterig, niet fijn geslepen en de als basisunit fungerende 2,5 liter 4 cilinder motor scoort ondermaats als het gaat om werkingsstilte en benzineverbruik. De uitvoeringen met 6 cilinder-in-lijn motor zouden op dit punt veel beter moeten scoren, maar die benzine- en dieselversies zijn in Nederland niet leverbaar. Daardoor scoort de CX-60 in het Testresultaten overzicht van Autointernationaal.nl slechts een matige 0,67 (wat je gerust kan vertalen in een rapportcijfer 6,7). Potentiële klanten die spontaan verliefd waren geworden op het uiterlijk van de Mazda, bleven dus – zoals de Vlamingen dat zo mooi kunnen zeggen- “op hun honger zitten”.

MazdaCX60update2

Gelukkig komt Mazda nu met een verbeterde versie van de CX-60 die een stuk beter moet kunnen bevredigen. De modeljaar 2025 variant profiteert van de wijzigingen die bij de lancering van de 7-persoons uitvoering van de SUV, de CX-80, al werden doorgevoerd. De herziene Mazda CX-60 is per direct te bestellen voor een scherpere basisprijs van 55.190 euro. Hij arriveert medio maart bij de dealers.

Een van de kritiekpunten die werd aangepakt, was de als ‘(te) onrustig’ bestempelde vering. Mazda rust de CX-60 voortaan uit met zachtere veren achter en stevigere schokdempers. Het resultaat zou een soepeler, comfortabeler rijgedrag moeten zijn, terwijl de opnieuw afgestelde stabiliteitssystemen en de verwijdering van de stabilisatorstang de algehele wegligging zou moeten verbeteren. Mazda reageert met deze aanpassingen op de kritiek van een deel van de pers dat het rijcomfort van de CX-60 te weinig souverein zou zijn.

MazdaCX60update3

Het interieur van de luxe CX-60 Homura uitvoering heeft een upgrade gekregen en is nu voorzien van zwarte nappa lederen bekleding van het meubilair en van een vinyl lederen afwerking van het binnen paneel. Het dak en de stijlen van het interieur zijn nu zwart bekleed en de interieurpanelen hebben een matzwarte metaalachtige afwerking gekregen.

Voor het exterieur is Zircon Sand metallic lak toegevoegd aan de opties.

MazdaCX60update4

In Nederland zal de CX-60 wederom enkel leverbaar zijn als e-Skyactiv Plug-in Hybrid. Mazda meldt niet of zijn aandrijflijn verbeterd is.

Wel valt in het persbericht te lezen dat alle uitvoeringen een scherpere prijsstelling hebben gekregen en dat er 2 nieuwe topmodellen zijn: Homura Plus en Takumi Plus. Bovendien zijn er voor de zakelijke markt een 2-tal Business Editions: Exclusive-Line Business Edition en Homura Business Edition. Die kosten respectievelijk 55.990 euro en 62.390 euro.

MazdaCX60update5

.

 

 

Mazda CX-60

Related Posts

Opnieuw verbeterd: de Mazda CX-60 en CX-80

4 november 2025

Mazda CX-5 is wederom populairst trekauto

5 februari 2024

Mazda introduceert nieuwe laadoplossing: Cube Charging

25 september 2023

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
9.0

Pocket rocket voor het EV-tijdperk: test Cupra Raval VZ Rebel

2 mei 2026
7.0

Goedkope middelmaat: test Chery Tiggo 4

23 april 2026
7.0

Bloedsnel, maar te duur voor wat hij biedt: test Denza Z9 GT EV

16 april 2026
8.0

Veel ruimte voor comfort: test Mercedes GLB

5 april 2026
8.0

Van alle markten thuis: test Mercedes CLA Shooting Brake 250+ / 350 4Matic

2 april 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.