Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Maserati maakt GranTurismo / GranCabrio Folgore flink goedkoper
  • De man, de mythe en de voortvluchtige: sommige Nissan-aandeelhouders willen Carlos Ghosn terug
  • Prijs vergelijking Kia Seltos Hybrid
  • Prijs vergelijking Maserati Grecale
  • Elektrisch rijden: regeling voor geld verdienen met laadpaal niet waterdicht
  • Een pareltje: Morgan Midsummer Coupe
  • Lego bouwt sportwagen die 111 km/u haalt uit 327.000 steentjes
  • Newsflash: Hyundai tilt elektrische N modellen naar een hoger plan
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Maserati maakt GranTurismo / GranCabrio Folgore flink goedkoper

    19 juni 2026

    Prijs vergelijking Kia Seltos Hybrid

    18 juni 2026

    Prijs vergelijking Maserati Grecale

    18 juni 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Volvo roept duizenden plug-in hybride auto’s terug wegens brandgevaar

    16 juni 2026

    Toyota Aygo X is de betrouwbaarste auto

    15 juni 2026

    Israël opnieuw spelbreker: tanken blijft voorlopig duur

    14 juni 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Introductienieuws»MHEV Plus: Audi’s inhaalslag op het gebied van (mild) hybride technologie
Introductienieuws

MHEV Plus: Audi’s inhaalslag op het gebied van (mild) hybride technologie

24 januari 20255 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
MHEV plus: the next generation of hybridization at Audi
MHEV plus: the next generation of hybridization at Audi

Toen Audi afgelopen zomer de nieuwe A5 introduceerde, waren de reacties nogal lauw. Niet alleen vanwege het erg forse gewicht van deze A4 opvolger en de, gelet op de buitenafmetingen, nogal tegenvallende interieurruimte, maar ook (en niet in de laatste plaats) omdat elke vorm van hybride techniek ontbreekt. Hoezo voorsprong door techniek? De nieuwe S5 is wel van het mild hybride soort, maar ja, dan heb je het over een auto die 99.995 euro kost. Voor veel mensen is dat geen optie.

Maar wat niet is, kan nog komen. De mild hybride technologie waarmee de S5 is uitgerust, komt ook beschikbaar voor de A4 (al wordt er nog geen introductiedatum genoemd). Audi spreekt van “MHEV Plus”. Dat is om aan te geven dat het hier om “de volgende stap op het gebied van hybridetechnologie”. Er zou zelfs sprake zijn van ‘opnieuw voorsprong door techniek’. Die claim laten we maar even rusten, want eerst zien dan geloven, maar in dit artikel wordt wel verteld waar ‘MHEV Plus’ voor staat.

MHEV Plus is een 48 volt systeem waarbij een powertrain generator (PTG), een door een riem aangedreven startmotor (Belt Alternator Starter oftewel BAS) en een lithium-ijzerfosfaat batterij een samenspel aangaan om de verbrandingsmotor te ondersteunen. Dat betaalt zich volgens Audi uit in een lager brandstofverbruik, handige nieuwe functies en meer dynamiek. MHEV Plus maakt het mogelijk om korte afstanden volledig elektrisch aangedreven af te leggen, maar dan moet je meer denken aan de meters die je aflegt om de Audi in te parkeren.

Audi zegt de MHEV Plus technologie in eigen huis ontwikkeld te hebben, en wel speciaal voor modellen die à la de jongste A5, S5 en Q5 gebaseerd zijn op het nieuwe Premium Platform Combustion (PPC). Het gaat daarbij om auto’s die hun motor in lengterichting voorin hebben staan. Voor de modellen die hun krachtbron dwars voorin hebben staan, zoals de A3 en Q3, komt moederbedrijf Volkswagen met aparte mild hybride technologie.

MHEV Plus gaat volgens Audi verder dan traditionele mild hybride technologie (waarmee het niet mogelijk is om een korte afstand elektrisch af te leggen) en zou eigenlijk een stap in de richting van een plug-in systeem zijn. Ook die claim laat Autointernationaal.nl voor rekening van Audi, want van een oplaadmogelijkheid van de batterij via een stekker is geen sprake en ook de brandstofbesparing valt veel minder groot uit. In het geval van de nieuwe S5 (met 367 pk sterke 3.0 TFSI V6 motor) gaat het om slechts 0,74 liter per 100 km volgens de WLTP-cyclus. De betreffende Audi verbruikt nog steeds 7,4 liter per 100 km en die waarde is natuurlijk mijlenver verwijderd van waar échte plug-in hybride modellen toe in staat zijn. En dan hebben wij het alleen nog maar over de brandstofbesparing ‘op papier’. Hoe die in praktijk uitpakt, is onbekend, maar meestal minder groot dan een autofabrikant claimt. Afijn, Audi zegt dat de genoemde 0,74 liter aan benzinebesparing overeenkomt komt met een CO2-reductie van 17 g/km. Voor mensen als Caroline van der Plas kan de dag niet meer stuk als zij zo’n getal leest.

Het nieuwe van de MHEV Plus technologie zit hem volgens Audi voornamelijk in de toevoeging van een PTG, oftewel een PowerTrain Generator met geïntegreerde elektromotor. Deze werkt samen met de BAS. Naast de nieuwe, compacte PTG (die slechts 21 kg weegt) en de riem aangedreven startmotor is ook de lithium-ijzerfosfaat batterij (1,7 kWh) een sleutelcomponent. “Het complete systeem maakt voor optimale prestaties en efficiency gebruik van vloeistofkoeling”, zo meldt Audi.

De PTG beschikt over een geïntegreerde, elektronische aansturing en is direct gemonteerd op de uitgaande as van de transmissie. Hij kan bij snelheden tot 140 km/u voor een elektrische boost van het vermogen van maximaal 24 pk zorgen. Daarmee accelereert de auto sneller en soepeler, zeker vanuit stilstand, omdat het maximum koppel van de elektromotor (230 Nm) al beschikbaar is direct na het starten. Bij een tempo boven de 140 km/u wordt de PTG automatisch losgekoppeld van de aandrijflijn.

Daarnaast draagt het MHEV Plus systeem volgens Audi op verschillende manieren bij aan het verminderen van het brandstofverbruik en de CO2-uitstoot. De techniek kan bijvoorbeeld de verbrandingsmotor uitschakelen bij het wachten voor een verkeerslicht (start-stop), en maakt ‘zeilen’ met uitgeschakelde verbrandingsmotor mogelijk. Doordat de airconditioning een elektrische compressor heeft, blijft hij met dank aan de PTG ook met uitgeschakelde verbrandingsmotor functioneren. Bovendien zijn parkeermanoeuvres volledig elektrisch uit te voeren.

Dankzij het regeneratieve remsysteem kan een Audi met MHEV Plus technologie bij het afremmen tot 25 kW aan energie terugwinnen. Het Brake Blending systeem zorgt ervoor dat het remgevoel altijd constant is. Adi claimt dat de overgang van remmen op de elektromotor naar de frictieremmen van het traditionele remsysteem onmerkbaar is.

Het MHEV Plus systeem werkt het meest efficiënt bij een batterijlading tussen 50 tot 60 procent. Hierbij is de batterij in staat om hoge spanning aan de elektromotor te leveren én om maximale energieterugwinning mogelijk te maken. De focus ligt dan ook niet op een maximale elektrische range, maar op het mogelijk maken van snelle op- en ontlaadcycli, waardoor energie snel is terug te winnen én weer gebruikt kan worden voor extra efficiency. Dit proces wordt aangestuurd door slimme software. Voor maximale efficiency houdt het systeem daarbij rekening met vele variabelen. Zo is de gekozen transmissiestand een belangrijke factor. In ‘D’ komt de elektrische boost van het vermogen vrij als het gaspedaal voor meer dan 80 procent wordt ingetrapt of bij gebruik van de kick-down. In de ‘S’-stand is de boost merkbaar vroeger beschikbaar. In ‘S’ zorgt de aansturing ook voor een hogere batterijlading om bij sportief rijden zo veel mogelijk van het extra vermogen te kunnen profiteren. In deze stand is de PTG actief tot het maximumtoerental.

 

Audi

Related Posts

Newsflash: nieuwe Toyota MR2 komt in 2028

5 juni 2026

Newsflash: Citroën vindt de C4 Picasso opnieuw uit

1 juni 2026

Audi presenteert nieuwe supersportwagen … en breekt met traditie

1 juni 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
9.0

Pocket rocket voor het EV-tijdperk: test Cupra Raval VZ Rebel

2 mei 2026
7.0

Goedkope middelmaat: test Chery Tiggo 4

23 april 2026
7.0

Bloedsnel, maar te duur voor wat hij biedt: test Denza Z9 GT EV

16 april 2026
8.0

Veel ruimte voor comfort: test Mercedes GLB

5 april 2026
8.0

Van alle markten thuis: test Mercedes CLA Shooting Brake 250+ / 350 4Matic

2 april 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.