Audi’s conceptstudie voor een nieuw coupémodel is per ongeluk voortijdig onthuld. Het gaat om een sportwagen die in productievorm gebaseerd gaat worden op de aankomende elektrische Porsche 718.
Audi probeerde de spanning in de aanloop naar de op 9 september van start gaande IAA van München op te bouwen. Het Duitse automerk had het evenement willen gebruiken om een gloednieuwe sportwagen te onthullen. In de wandelgangen viel te vernemen dat het zou gaan om een kruising tussen de TT en de R8. Maar de Canadese Audi-importeur lijkt te vroeg te hebben voorgesorteerd op de aankomende conceptstudie. Zij heeft de eerste afbeelding van de sportcoupé namelijk eerder vrijgegeven dan verwacht. De foto verscheen kort op de Facebook-pagina van de importeur voordat hij werd verwijderd, maar inmiddels was er al een screenshot van gemaakt. Die zie je hier.
Wat we zien is een zijaanzicht van een coupémodel dat stylingelementen combineert die doen denken aan Audi, Bentley en zelfs Jaguars Type 00-concept. Helaas roept het ontwerp ook herinneringen op aan de Nissan Mid-4; een design-technisch niet bijster geslaagde studie voor een sportwagen met midscheeps achter geplaatste motor die nooit in productie is gegaan.

Het ontwerp combineert zowel zachte rondingen als scherpere lijnen, hoewel de keuze om de achterste zijruit te bedekken een onhandig profiel creëert. Afgaande op de lijnen langs het dak is de kans groot dat het concept een inklapbaar dak krijgt, mogelijk een targa-achtige oplossing. De proporties doen denken aan de TT, maar de raampartij is weer duidelijk geïnspireerd op de R8. Verder is het design heel minimalistisch. Dat kun je saai noemen, maar ook lekker ‘clean’. Drukke designs zijn er immers al genoeg. De nieuwe sportwagen van Audi moet over 2 jaar in productie gaan.

Audi had zelf in aanloop naar de IAA van München al een 2-tal teasers op sociale media verspreid. De eerste toont prominent de TT en heeft als begeleidende tekst: “De legendes van gisteren zijn de blauwdruk voor morgen”. Dat is een variatie op de veelvuldig door Autointernationaal.nl aangehaalde tegeltjeswijsheid “antwoorden voor morgen zijn vaak te vinden in het verleden”. In de eerste teaser is ook een assortiment andere modellen te zien, waaronder klassieke raceauto’s en de beroemde Avus conceptstudie. Hoewel Audi zelf het nieuwe showmodel nog niet toont, zegt zij hierover: “Meer dan een eeuw lang hebben wij de grenzen van het mogelijke onderzocht. We hebben een industrie gevormd vanuit een verlangen om vooruit te komen”.

De tweede teaser is een eerbetoon aan de Auto Union Type C en D raceauto’s. Deze zilveren pijlen herdefinieerden prestaties en hadden lichtgewicht aluminium carrosserieën en een midscheeps achter geplaatste motor die CEO Gernot Döllner “jaren vooruit was op zijn tijd”.
De nieuwe sportwagen van Audi zal zoals gezegd gebruik maken van dezelfde basis als de nieuwe Porsche 718 Electric. Dit betekent dat wij ook vanuit Ingolstadt een coupémodel met een elektrische aandrijflijn kunnen verwachten. Helaas dus geen roffelende 5 cilinder motor in de neus en ook geen V10 achter de voorstoelen. Maar misschien is een elektrische sportwagen wel beter dan helemaal geen sportwagen. Of is de wereld over 2 jaar nog niet klaar is voor een dergelijke bolide?
