Mexico wil de importheffing op auto’s uit China verhogen van 20 procent naar 50 procent. Dat heeft de Mexicaanse minister van Economie Marcelo Ebrard bekendgemaakt. Volgens hem is de maatregel bedoeld om de werkgelegenheid in Mexico te beschermen.
Chinese auto’s komen de Mexicaanse markt op “onder wat we referentieprijzen noemen”, aldus Ebrard. Door de lagere prijzen worden volgens hem vooral sectoren in Mexico getroffen voor lichte voertuigen en auto-onderdelen. “Zonder een zekere mate van bescherming kun je bijna niet blijven concurreren”, zo verklaarde de minister de verhoging van de heffingen.
De hogere heffing komt op het moment dat de Verenigde Staten landen in Latijns-Amerika aansporen om hun handel met China te beperken. Ebrard heeft eerder nog gezegd tegen tariefmaatregelen te zijn, omdat die volgens hem haaks stonden op economische groei en het beperken van de inflatie.
