Mitsubishi presenteert, 7 jaar nadat de i-MIEV werd gesaneerd, een nieuwe elektrische auto. Net als de Colt, ASX en Grandis betreft het geen eigen ontwikkeling, maar een Renault model waarop het eigen diamant logo is geplakt: de Scénic. Mitsubishi gaat haar versie Eclipse Cross noemen.
Correctie: niet alleen het merklogo is anders. Mitsubishi heeft zijn best gedaan om met de Eclipse Cross esthetisch gezien afstand te nemen van de Renault Scénic.

Na de Colt, ASX en Grandis onthult Mitsubishi het vierde model van het diamantmerk. De 4,47 meter lange en 1,57 meter hoge Eclipse Cross is daarmee volledig vernieuwd en schakelt van plug-in hybride techniek over op elektrische aandrijving. Esthetisch gezien is de nieuwkomer geen exacte kopie van de Scénic. De voorkant is uniek en heeft het “Dynamic Shield” design overgenomen dat we al op andere modellen van Mitsubishi zagen. De slanke koplampen in combinatie met de kenmerkende verlichting zorgen ervoor dat hij opvalt in het verkeer.

Ook het profiel verschilt van dat van de Renault, met name in het zijpaneel, waarvan de ruiten zijn vervangen door zwarte en chromen elementen. De achterkant is meer conventioneel, waarbij alleen het onderste deel van de bumper en de zwarte strip die de lichten verbindt, specifiek voor deze auto zijn.

Binnenin is het meer een kwestie van gokken en (soms) missen. Afgezien van het logo op het stuur is het moeilijk te zien in welk model je rijdt. Op zich is dat niet erg, want het dashboard profiteert van een overzichtelijke schermindeling. Het touchscreen maakt bovendien gebruik van het Google-systeem met alle voordelen van dien, met name op het gebied van navigatie en apps. De fysieke klimaatregeling en de deactivering knop voor bepaalde rijassistentiesystemen (links van het stuur) maken het dagelijks leven gemakkelijker.

Net als bij de Scénic zullen de passagiers achterin dankzij een wielbasis van liefst 2,88 meter volop ruimte hebben, maar de kofferbak zal niet snel de Nobel prijs winnen. Volgens de foto’s is er geen uitneembare vloer, waardoor een flinke verhoging zichtbaar is wanneer de rugleuningen zijn neergeklapt. Tot slot, terwijl Mitsubishi een maximale kofferbakinhoud van 1.670 liter opgeeft, net als de Renault, is de minimale inhoud vreemd genoeg kleiner: 478 liter versus 545 liter. Net als bij de Scénic moet je rekening houden met een hoge laaddrempel en een vrij krappe breedte. Het maximum trekgewicht is 1.100 kilo.

Tot 8 jaar garantie
Technisch gezien profiteert de Eclipse Cross slechts van één elektromotor van 220 pk. Wat de accu betreft, zal in eerste instantie de accu met een capaciteit van 87 kWh worden gebruikt. Een tweede, kleinere accu, waarschijnlijk met een capaciteit van 60 kWh, wordt naar verwachting volgend jaar toegevoegd. Mitsubishi claimt momenteel een actieradius van meer dan 600 km met de grote accu. Let op: de Renault is gecertificeerd voor een afstand van 623 km. Om op te laden, moet je het doen met 150 kW gelijkstroom.
De nieuwe Eclipse Cross zal vanaf het vierde kwartaal van 2025 in de Renault fabriek in Douai worden geproduceerd, samen met zijn technische neef Scenic. Hij profiteert van een garantie van 8 jaar of 160.000 km, mits het onderhoud door een officiële dealer wordt uitgevoerd. Reken op een startprijs van 45.690 euro.
