Toen Opel door General Motors uit huis werd geplaatst, kreeg het Duitse automerk Stellantis als pleeggezin. Niet iedereen is van mening dat er toen sprake was van een nieuw, warm(er) nest: er moest direct flink worden bezuinigd en het gebruik van inferieure componenten (zoals de 1.2 PureTech) motor werden verplichte kost. Maar er waren ook lichtpuntjes. Zo hoefde Opel zijn Mokka niet langer uit Zuid-Korea te halen, maar kon er geprofiteerd worden van lokale productie. Ook mag het Duitse automerk net als zijn Franse zusters nu voor het eerst deelnemen aan het Rétromobile evenement.
Op de 2026 editie van deze klassiekerbeurs zijn diverse Opels te zien die met enige goede wil als ‘iconisch’ bestempeld kunnen worden. Daarnaast beleven zowel de nieuwe Mokka GSE als de bijgepunte Astra op Rétromobile hun Franse publieksdebuut, naast illustere modellen als de Kadett, de Manta en de Monza. Hier krijg jij een blik op de eclectische line-up.
Voor het eerst in de geschiedenis verwelkomt Rétromobile dus Opel. Het grote Parijse evenement voor klassieke en youngtimer auto’s, waarvan de 50e editie plaatsvindt van 28 januari tot en met 1 februari 2026, biedt de Duitse fabrikant de gelegenheid om zijn 127-jarig bestaan te vieren met een tentoonstelling van elektrische en historische modellen op een stand van 240 m². Bezoekers kunnen zo 2 nieuwe elektrische modellen van dichtbij bekijken en de automobielproductie van het merk van meer dan 40 jaar geleden herontdekken.

Opel maakt van zijn eerste deelname aan Rétromobile gebruik om zijn 2 nieuwste modellen aan het publiek te presenteren. De ruimte in hal 7.2 die aan het merk is gewijd, zal de Mokka GSE tonen, waarmee de beroemde sportieve 3-letter combinatie opnieuw wordt gelanceerd. Deze variant van de ‘Urban SUV’, die eind juli 2025 wordt onthuld, maakt gebruik van de 280 pk sterke aandrijflijn van de Alfa Romeo Junior Veloce, Abarth 600e en Lancia Ypsilon HF. De Mokka GSE presenteert zich als de snelste elektrische productieauto van het merk met een acceleratietijd van 5,9 seconden (0-100 km/u). De actieradius bedraagt maximaal 324 km en met een prijs van 43.999 euro zit hij prijstechnisch tussen zijn zusters van Alfa Romeo en Lancia in.

De vernieuwde Astra VI, die officieel werd onthuld op de Autosalon van Brussel, beleeft op 28 januari zijn Franse publieke debuut in een elektrische uitvoering. De vernieuwde compacte middenklasser heeft een subtiel aangepaste voorkant met een opnieuw ontworpen bumper en een herziene versie van de Vizor-grille met een gewijzigde lichtsignatuur. Wat de aandrijflijnen betreft, valt de melden dat deze technische neef van de DS No. 4 en de Peugeot 308 profiteert van een grotere 58 kWh-batterij (bruto capaciteit). De actieradius stijgt daardoor van 420 tot 454 km.

Opel exposeert op Rétromobile ook 3 iconische klassieke auto’s, in samenwerking met de Opel Classic Club van Frankrijk. De oudste is een Kadett City uit 1978. Deze compacte hatchback-versie van de derde generatie Kadett, die in 1975 op de markt werd gebracht als antwoord op de Fiat 127 en Renault, slaagde niet helemaal in zijn missie, maar werd wel interessant bevonden door autoconsumenten die wel oren hadden naar een model met een grote achterklep, naar geen zin hadden in een roestbak uit Italië of Frankrijk. Het exemplaar dat tentoongesteld wordt, heeft zijn originele mosterdkleur en wordt aangedreven door een op normale benzine draaiende 1,2 liter motor met een vermogen van 55 pk. Dankzij zijn zeer lage gewicht van 790 kg accelereerde de Kadett City vlotjes, maar door zijn ongunstige aerodynamische vorm viel de topsnelheid tegen (132 km/u). Al met al is het een relikwie uit een vervlogen tijdperk.

Een andere historische Opel zal ook aanwezig zijn: een Manta 400 Group B Factory uit 1983. Deze rallyversie van de tweede generatie coupé, geproduceerd tussen 1970 en 1988, is voorzien van een 2,4 liter 4-cilinder motor met een 2-tal 50 mm Weber-carburateurs. De opvolger van de Ascona 400 haalde in races moeiteloos snelheden van meer dan 200 km/u. Het tentoongestelde exemplaar is een van de laatste 3 overgebleven exemplaren van de 17 stuks die ooit gebouwd zijn. Hij kan bogen op een indrukwekkend raceverleden: hij won de Rallye des 1000 Pistes in 1982 met Henri Toivonen achter het stuur en stelde Guy Fréquelin in staat om in 1983 de Franse rallytitel te veroveren. Later werd de auto bestuurd door Ari Vatanen, die na een aanrijding met een muur in de Manx Rally van 1983 de beroemde uitroep “Dear God!” deed.

De Opel Monza GSE, een sportieve versie van de grand touring coupé van het merk uit de jaren 1978-1987, zal eveneens op de stand van de Duitse fabrikant te bewonderen zijn. Het tentoongestelde exemplaar stamt uit 1986. De witte lak benadrukt de strakke lijnen en het grijze interieur is typerend voor de jaren-80. De 3,0 liter 6 cilinder benzinemotor, gekoppeld aan een handgeschakelde 5 versnellingsbak van Getrag, levert 180 pk. Dat is genoeg om deze grote coupé van 1.370 kg een topsnelheid van 215 km/u te laten bereiken; in die tijd was dat in zijn klasse een indrukwekkend hoog tempo.
