Om Jaguar is de laatste tijd veel te doen. Niet alleen omdat JLR wel erg voortvarend handelde bij het uit productie nemen van alle bestaande modellen (met als gevolg dat er al geruime tijd geen auto’s meer verkocht worden), maar ook om de vormgeving van de elektrische ‘Type 00’. Dat model is namelijk de ‘Jaguar nieuwe stijl’.
Uit het design van de Type 00 (de productieversie gaat waarschijnlijk Type 01 heten) kunnen we afleiden dat Jaguar kiest voor een radicale breuk met het verleden. En inderdaad: de Type 00 is niet bepaald “jouw Opa’s XJ”.
Veel autonieuws-volgers zullen nog niet helemaal bekomen zijn van de schrik: de Type 01 gaat beslist wennen worden. Zeker als je deze foto van het dashboard ziet. Dat digitale schermen hun intrede doen, is logisch gezien de technologische ontwikkelingen. Maar waar is het hout? Het lijkt er op dat Jaguar op een andere manier neo-retro gaat doen, namelijk door te kiezen voor het plastic dat in de jaren-70 gebruikt werd voor allerlei massamarkt apparaten.
Het retro-futuristisch dashboard heeft een onbestemde grijze kleur en doet denken aan de behuizing van PC’s die inmiddels in de kringloop winkel staan. Het stuur van de ‘Type 01’ heeft 3 spaken, met op de 2 grootste exemplaren van die gebruiksonvriendelijke aanraakvlakjes. Goedkoop-ogend zijn ook de stengels achter het stuur. De linker hendel dient voor verlichting, ruitenwissers en richtingaanwijzers, de rechter is de ‘PRND’ hendel voor de rijrichting.
De Jaguar Type 01 wordt een 4-deurs GT en heeft een systeemvermogen van 1.000 pk. De elektromotoren halen hun stroom uit een 120 kWh batterij (die niet in de wagenbodem zit, maar verticaal vóór en achter de cabine is geplaatst; daarom heeft dit model zo’n geringe hoogte). Die capaciteit is voldoende voor een bereik van 770 kilometer.
