Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Volvo krijgt Skoda-baas als nieuwe topman
  • Prijs vergelijking vernieuwde Volvo XC60
  • Newsflash: Volvo gaat weer luisteren naar de klant
  • Brave auto, foute timing: test nieuwe Suzuki Across
  • Tesla Model 3 Premium moet terug naar de dealer
  • BYD roept 183.000 auto’s terug
  • Drive pleit voor ander laadpalenbeleid
  • Volkswagen geeft stevige winstwaarschuwing
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Volvo krijgt Skoda-baas als nieuwe topman

    17 september 2026

    Prijs vergelijking vernieuwde Volvo XC60

    17 september 2026

    Newsflash: Volvo gaat weer luisteren naar de klant

    17 september 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen
    7.0

    Brave auto, foute timing: test nieuwe Suzuki Across

    16 september 2026

    Tesla Model 3 Premium moet terug naar de dealer

    16 september 2026

    BYD roept 183.000 auto’s terug

    16 september 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Opinie»BYD maakt zich schuldig aan corruptie
Opinie

BYD maakt zich schuldig aan corruptie

11 juli 20263 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
BYDlogo

Van BYD is bekend dat deze autofabrikant op ethisch vlak een twijfelachtige reputatie heeft. Met name als het gaat om de arbeidsomstandigheden van bouwvakkers die nieuwe fabrieken voor het Chinese bedrijf uit de grond moeten stampen, is respect en het waarborgen van een menswaardig bestaan ver te zoeken. BYD verlaagt zich daarbij tot een absoluut onfris niveau.

Maar daar blijft het niet bij. Ook voor corruptie draait BYD zijn hand niet om. Een voormalige Hongaarse minister die subsidies regelde voor de bouw van een autofabriek van de Chinezen in het Midden-Europese land is namelijk beloond met een baan bij BYD.

We hebben het over Péter Szijjártó, de omstreden voormalige minister van Buitenlandse Zaken, die zijn zetel in het parlement inruilt voor een “internationale functie” bij BYD. Hij wordt verantwoordelijk voor externe relaties. Szijjártó lobbyde als minister voor overheidssubsidies voor de Chinese autobouwer.

BYD besloot 3 jaar geleden dat zij in Hongarije een fabriek wil. Die zou er ook zonder subsidie wel gekomen zijn (BYD kan immers op die manier de extra invoerbelasting van de Europese Unie op elektrische auto’s omzeilen), maar waarom zou je alles uit eigen zak betalen als je kan profiteren van de corruptie binnen de voormalige regering van Viktor Orbán?

BYD legt momenteel de laatste hand aan de fabriek in Szeged, in het zuiden van Hongarije. Er is sprake van een jaarcapaciteit van 300.000 auto’s en op termijn werk voor 10.000 mensen. Szijjártó regelde voor BYD een uitgebreid pakket aan subsidies en wordt daar nu dus voor beloond.

De voormalige minister onderhield niet enkel nauwe contacten met het Chinese bedrijfsleven, maar ook met Moskou. In maart, kort voor de door Orbán verloren verkiezingen, bracht een journalistencollectief naar buiten dat Szijjártó tijdens vergaderingen van de Europese Commissie over sancties tegen Rusland het Kremlin op de hoogte hield van de gesprekken. Met zulke ‘vrienden’ binnen de Europese Unie heb je geen vijanden nodig.

Namens de regering-Orbán kantte Szijjártó zich ook tegen de invoering van heffingen op Chinese elektrische auto’s. Wellicht was dat ook op verzoek van BYD. Vanuit dit perspectief is het heel verstandig dat ACEA, de brancheorganisatie van autofabrikanten die in Europa actief zijn, het verzoek van BYD om lid te mogen worden terzijde heeft geschoven. Het is inmiddels duidelijk dat BYD een door smeergeld gekenmerkte eigen agenda heeft en vermoedelijk spionageactiviteiten, in dit geval voor Beijing, niet schuwt.

Wat BYD in China doet, moet zij zelf weten. Maar in onze wereldregio is geen plaats voor corruptie. En daarom ook geen plaats voor een autofabrikant die zich daar wel schuldig aan maakt. Koop daarom GEEN auto van BYD!

Hongarije: nieuwe regering wil hogere belastingen voor BYD

De Hongaarse productiecapaciteit voor elektrische auto’s, een belangrijke pijler van de nationale economie, krijgt het waarschijnlijk een stuk moeilijker. De sector genoot jarenlang bescherming onder Orbán, maar de nieuwe regering treedt harder op tegen milieuvervuilers en wil de belastingen verhogen.

Zo legde de regering onlangs de activiteiten van Semcorp, een Chinese producent van onderdelen voor lithium-ionbatterijen voor elektrische auto’-industrie’s, stil. Onder de fabriek is vervuild grondwater aangetroffen. Bij het Chinese batterijconcern CATL is rond de fabriek een groenachtige vloeistof naar boven gekomen.

De nieuwe Hongaarse regering wil de strengste milieuregels van de Europese Unie invoeren, de heffingen voor vervuilers verhogen en een einde maken aan royale belastingvoordelen voor multinationals. Vooral Chinese bedrijven, waaronder BYD, kunnen door de maatregelen in de problemen komen. China heeft de afgelopen jaren fors ingezet op Hongarije als springplank naar de Europese markt.

BYD

Related Posts

BYD roept 183.000 auto’s terug

16 september 2026

BYD wil volgend jaar meer dan 2,5 miljoen auto’s exporteren

7 september 2026

Newsflash: elektrische Defender betrapt

1 september 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
7.0

Brave auto, foute timing: test nieuwe Suzuki Across

16 september 2026
7.0

Geely E2: Prijskraker met lange garantie

15 september 2026
8.0

Uitblinker op alle vlakken: test Skoda Epiq

13 september 2026
6.0

Haastige spoed is zelden goed: test Leapmotor B03X

10 september 2026
8.0

Een échte Volkswagen: test ID.Polo 52 kWh

8 september 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.