Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • BMW start serieproductie van de i3
  • Last minute U-turn: klassieke deurgrepen voor Audi Q9
  • Snelle sportwagens verbieden voor jonge bestuurders: maakt dat het verkeer veiliger?
  • Populariteit plug-in hybride auto’s blijft groeien in Europa
  • Newsflash: Audi geeft vervolg aan Q8
  • Prijs vergelijking vernieuwde Volkswagen Kombi
  • Lucid stelt lancering Cosmos uit
  • Autoverkopen Frankrijk: elektrische modellen zijn niet te stoppen
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    BMW start serieproductie van de i3

    6 augustus 2026

    Populariteit plug-in hybride auto’s blijft groeien in Europa

    6 augustus 2026

    Newsflash: Audi geeft vervolg aan Q8

    6 augustus 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Mercedes roept 7 modelseries terug

    5 augustus 2026
    8.0

    Eerste kennismaking met de Audi A2 e-Tron

    4 augustus 2026

    Brandgevaar: Hyundai roept bijna alle exemplaren van de Inster terug

    25 juli 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Achtergrond»Last minute U-turn: klassieke deurgrepen voor Audi Q9
Achtergrond

Last minute U-turn: klassieke deurgrepen voor Audi Q9

6 augustus 20263 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

Aanvankelijk was Audi van plan om haar nieuwe Q9 uit te rusten met futuristische elektrische deurgrepen. Maar CEO Gernot Döllner schrapte ze subiet na één testrit in een vrijwel productierijp prototype. Hij besloot op het laatste moment dat de ouderwetse oplossing beter werkt.

Een staaltje ‘weggegooid ontwikkelingsgeld’? Misschien. Maar beter ten halve gekeerd dan ten hele gedwaald. De Audi Q9 verloor zijn elektrische deurgrepen nadat de CEO er zijn veto over uitsprak. Döllner zei dat het Chinese verbod op elektrische, verzonken deurgrepen slechts een kleine rol speelde.

De Q9 is Audi’s meest luxueuze en technologisch geavanceerde auto tot nu toe, dus de ontwerpers vonden dat hij een passende set chique deurgrepen verdiende. En die kreeg hij ook, totdat één testrit de CEO ervan overtuigde dat de oude manier soms gewoon de betere manier is. De vlaggenschip-SUV zou oorspronkelijk elektronische deurgrepen krijgen in plaats van conventionele mechanische exemplaren, zo onthulde Gernot Döllner aan de media. Maar nadat hij zelf in de auto had gereden tijdens de laatste ontwikkelingsfase, besloot de CEO dat ze simpelweg niet prettig of praktisch in het dagelijks gebruik zijn.

Het oorspronkelijke ontwerp van de deurgrepen van de Q9 zou gebruikmaken van een klein aanraakgevoelig vleugeltje bovenop de deur, zoals BMW die toepast op haar jongste X5/iX5 en Volvo op de EX60. In plaats van aan een fysieke greep te trekken, raakten bestuurders de sensor op het vleugeltje aan. Daardoor ontgrendelt een elektromechanisch mechanisme de deur. Het is een oplossing die niet alleen elders in de branche te vinden is, maar door Audi ook zal worden toegepast op de A2 e-Tron. Hij vindt de elektrische deurgrepen echter niet geschikt voor de grootste SUV van het merk.

“We hadden een innovatief concept voor de deurgrepen, maar na een laatste testrit concludeerden we: het is weliswaar innovatief, maar vanuit het perspectief van de klant is het slechter dan een conventionele deurgreep”, aldus Döllner. “En we hadden enorm veel geluk dat we het nog konden aanpassen”, zei de CEO, eraan toevoegend dat het Chinese besluit om dergelijke deurgrepen te verbieden parallel liep en niet de belangrijkste drijfveer was.

Döllner, die naar eigen zeggen “erg trots” is op de uiteindelijke, conventionele deurgrepen, is van mening dat kopers van een grote luxe SUV meer waarde hechten aan een degelijke werking dan aan geavanceerde technologie. Het openen van een deur met handschoenen aan, met boodschappentassen in de hand of met kinderen die in kinderzitjes moeten worden gezet, is volgens hem niet het ideale moment om de nadelen van een futuristische aanraaksensor te ontdekken.

“Normaal gesproken duurt het 2 jaar om deurgrepen te veranderen, maar onze carrosserie-ingenieurs hebben fantastisch werk geleverd en we hadden een beetje geluk dat het qua totaalpakket goed uitpakte”, aldus de baas van Audi. Maar de late ontwerpwijziging dwong Audi wel tot kostbare aanpassingen in de productie. Ook moest de beoogde leverancier van de elektrische deurgrepen, met wie al een contract was afgesloten, schadeloos worden gesteld.

Audi Audi Q9

Related Posts

Newsflash: Audi geeft vervolg aan Q8

6 augustus 2026

Voorlopig wel kijken, maar niet kopen: de nieuwe Audi Q9

22 juli 2026

Audi en Porsche zetten zich schrap

20 juli 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
8.0

Eerste kennismaking met de Audi A2 e-Tron

4 augustus 2026
9.0

De sterren staan goed: test Mercedes C 400 4Matic

21 juli 2026
6.0

Stelt nogal teleur: test Kia K4 1.0 T-GDi

19 juli 2026
7.0

Een echte 4×4: test Jeep Compass 4xe

8 juli 2026
9.0

Pocket rocket voor het EV-tijdperk: test Cupra Raval VZ Rebel

2 mei 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.