Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Mercedes-Benz CLA uitgeroepen tot ‘Zakenauto van het Jaar 2027’
  • Mercedes-Benz biedt Duitse werknemers vrijwillige vertrekregeling aan
  • BMW’s toekomstplannen: minder managementfuncties, meer SUV modellen
  • Audi weert AUDI van Europese wegen
  • Opel: dit is de Astra van de toekomst
  • Volkswagen staat erop te besparen … en beëindigt collectieve arbeidsovereenkomsten
  • Prijs vergelijking BMW i3 40 xDrive
  • Prijs vergelijking Range Rover Sport Electric
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Mercedes-Benz biedt Duitse werknemers vrijwillige vertrekregeling aan

    29 september 2026

    BMW’s toekomstplannen: minder managementfuncties, meer SUV modellen

    29 september 2026

    Audi weert AUDI van Europese wegen

    28 september 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Mercedes-Benz CLA uitgeroepen tot ‘Zakenauto van het Jaar 2027’

    29 september 2026

    Stellantis gedagvaard in Camper Claim rechtszaak

    28 september 2026

    Nu al terugroepactie voor Volkswagen ID.Polo

    27 september 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Economisch nieuws»Porsche eist tempo bij sanering Volkswagen
Economisch nieuws

Porsche eist tempo bij sanering Volkswagen

10 augustus 20263 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email


Grootaandeelhouder Porsche SE dringt aan op een snelle overeenkomst in het geschil over banenverlies en fabriekssluitingen bij Volkswagen.

In de richtingenstrijd over de bezuinigingsmaatregelen bij Volkswagen eist grootaandeelhouder Porsche SE dat er over banenverlies en fabriekssluitingen snel knopen worden doorgehakt. Hans Dieter Pötsch, de CEO van de holdingmaatschappij van de families Porsche en Piëch, zei daarover: “De Volkswagen Groep bevindt zich op een historisch keerpunt. De beslissingen die nu genomen moeten worden, zullen de toekomst van Volkswagen bepalen”.

De topman is tevens voorzitter van de Raad van Commissarissen van de Volkswagen Groep. In juli werden de bezuinigingsplannen voor het eerst besproken door de Raad van Commissarissen van het in Wolfsburg gevestigde bedrijf. Deze plannen stuitten op weerstand van werknemersvertegenwoordigers en de deelstaat Nedersaksen, die een aanzienlijk belang in Volkswagen heeft. Er staan 4 fabrieken en 50.000 banen extra ​​op het spel. De CEO van de Volkswagen Groep, Oliver Blume, streeft ernaar zijn nieuwe bezuinigingspakket vóór het einde van dit jaar af te ronden.

Een afschrijving van meerdere miljarden euro’s op het belang in de Volkswagen Groep heeft in de eerste helft van 2026 tot donkerrode cijfers bij de moedermaatschappij, Porsche SE, geleid. De holding boekte een nettoverlies van 2,2 miljard euro. In het voorgaande jaar had zij nog een winst van 300 miljoen euro geboekt. Dit jaar heeft de aandelenkoers van Porsche SE vanwege alle perikelen meer dan een kwart van zijn waarde verloren.

Zowel Europa’s grootste autofabrikant, Volkswagen, als een vooraanstaande dochter, sportwagenfabrikant Porsche, kampen met moeilijke marktomstandigheden en onrust in de auto-industrie. Afschrijvingen op het belang van Volkswagen liepen in de eerste helft van het jaar op tot 3 miljard euro, en op het belang van Porsche tot 200 miljoen euro.

Het gecorrigeerde nettoresultaat na belastingen van de holding daalde tussen januari en juni met 200 miljoen euro tot 900 miljoen euro. Pötsch voegt eraan toe dat hoe langer de beslissingen bij Volkswagen worden uitgesteld, hoe groter de problemen zullen worden. De financieel directeur van Porsche SE, Johannes Lattwein, benadrukt dat Porsche SE als meerderheidsaandeelhouder daarom achter de Raad van Bestuur van de groep en haar voorstellen staat: “Het doel is vergroting van het concurrentievermogen. Er mogen geen taboes zijn op weg naar dit doel. Anders loopt Volkswagen het risico permanent achterop te raken in de internationale concurrentie”.

Eind juli keurde Porsche een bezuinigingspakket goed. Het bedrijf zal tegen 2035 nog eens 5.000 banen in de regio Stuttgart schrappen. De belangrijkste fabriek in Stuttgart-Zuffenhausen en het ontwikkelingscentrum in het nabijgelegen Weissach worden getroffen. In ruil daarvoor wordt de baangarantieovereenkomst voor de vestiging met vijf jaar verlengd tot eind 2035. Ontslagen zijn in deze periode uitgesloten.

Porsche Volkswagen

Related Posts

Volkswagen staat erop te besparen … en beëindigt collectieve arbeidsovereenkomsten

28 september 2026

Volkswagen investeert in goedkopere batterijen

27 september 2026

Volkswagen oogt aangeslagen

26 september 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
8.0

Heet maar ook verantwoord: test Peugeot 208 GTi

24 september 2026
8.0

Waardig topmodel: test Skoda Peaq

18 september 2026
7.0

Rijk aan techniek, arm aan emotie: test MG IM6

17 september 2026
7.0

Brave auto, foute timing: test nieuwe Suzuki Across

16 september 2026
7.0

Geely E2: Prijskraker met lange garantie

15 september 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.