Begin vorige maand meldde Autointernationaal.nl dat investeerders van Ducati, dat dit jaar zijn 100-jarig jubileum viert, weer een puur Italiaans merk willen maken. Het gaat daarbij om de investeringsmaatschappij Patritalia, dat van plan is om Ducati over te nemen van de Volkswagen Groep.
Welnu, Patritalia lijkt op haar wenken bediend te worden. De huidige eigenaar van Ducati, de Volkswagen Groep, overweegt namelijk de verkoop van de Italiaanse motorfietsenbouwer. Het bekende merk maakt nu nog deel uit van Audi, dat op zijn beurt weer een dochterbedrijf van de Volkswagen Groep is. Audi-topman Gernot Döllner heeft tegen persbureau Bloomberg gezegd dat verkoop wordt overwogen.
De Volkswagen Groep is bezig met een omvangrijke reorganisatie om kosten te verlagen. Daarbij worden verschillende activiteiten van het autoconcern tegen het licht gehouden. Waaronder dus het in Bologna gevestigde Ducati.
Ducati, bekend van de racemotoren, werd in 2012 overgenomen door Audi en stamt uit 1926. Het verkoopt circa 50.000 motoren per jaar die samen goed zijn voor een omzet van 925 miljoen euro. Ducati zou een waarde hebben van ongeveer 1,25 miljard euro. Volkswagen heeft in 2017 ook al eens de verkoop van Ducati overwogen, maar zag daar toen van af vanwege interne weerstand tegen dat plan.
Ducati is succesvol in de motorsport en heeft trouwe liefhebbers, de zogenoemde Ducatisti. De overname in 2012 door Audi kwam er op aandringen van de toenmalige president-commissaris van Volkswagen, Ferdinand Piëch, die erg van Italiaans ontwerpen en motorfietsen hield. Volkswagen is ook eigenaar van het Italiaanse sportwagenmerk Lamborghini. Verder heeft het bedrijf diverse pogingen ondernomen om Alfa Romeo los te weken van Fiat, maar dat is niet gelukt.
