Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Lekker sprankelend: Citroën ë-C3 Tonic
  • Lynk & Co 07 GT komt in 2027 naar Nederland
  • Welvarende consumenten houden Amerikaanse autoverkopen overeind
  • Ford Kuga PHEV nu al vanaf €38.990 als Trend Business
  • Fiat introduceert de Topolino Sport Special Edition
  • Chinese Volkswagens nu ook voor Europa?
  • BMW X5 voortaan ook als elektrische (en goedkopere) iX5
  • BMW en Ferrari volgen Chinese autofabrikanten en Tesla en met overstap van koper naar aluminium
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Lekker sprankelend: Citroën ë-C3 Tonic

    24 juni 2026

    Lynk & Co 07 GT komt in 2027 naar Nederland

    24 juni 2026

    Welvarende consumenten houden Amerikaanse autoverkopen overeind

    24 juni 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    In Frankrijk zijn de auto’s van Alpine na Porsche het duurst om te repareren

    23 juni 2026

    Volvo roept duizenden plug-in hybride auto’s terug wegens brandgevaar

    16 juni 2026

    Toyota Aygo X is de betrouwbaarste auto

    15 juni 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Achtergrond»Duitsers sceptisch over autonoom rijden
Achtergrond

Duitsers sceptisch over autonoom rijden

26 juni 20173 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

Hoewel sommigen er van uit gaan dat zelfrijdende auto’s over een jaar of 10 al een normale verschijning in het wegbeeld zullen zijn, blijken andere meer sceptisch over de opkomst van zelf rijd technieken. Volgens deskundigen van Deutsche Bank wordt het wel 2040 voordat autonoom rijden gemeengoed wordt.

“De branche staat voor enorme technologische uitdagingen om een chaotisch systeem als het wegverkeer te automatiseren. Omdat er ook in de toekomst veel niet- of slechts gedeeltelijk gedigitaliseerde voertuigen en andere verkeersdeelnemers op de weg zijn, is een overgangstijd van meerdere decennia te verwachten”, zegt analist Eric Heymann in een vraaggesprek met Automobiel Management.

Zijn afdeling gaat er wel van uit dat de autofabrikanten in de technologische wedloop met digitale voorlopers als Google en Apple zich goed staande zullen kunnen houden. Dat komt vooral door het grote aanpassingsvermogen van de autofabrikanten zelf en anderzijds de hoge barrières voor externe ondernemingen om in de autosector binnen te dringen. De internetbedrijven zouden zich volgens Deutsche Bank daarom beter kunnen richten op de autodata markt.

De onderzoekers stellen tenslotte dat voor de verdere ontwikkeling van autonoom rij technieken, anders dan bij elektrische auto’s, geen steun van de overheid nodig zal zijn. “Nieuwe systemen worden stapsgewijs in de nieuwste modellen ingebouwd. De meerprijs in de 3 of 4 cijfers is niet te vergelijken met de extra kosten voor elektrische mobiliteit”.

Met deze laatste constatering slaat de Deutsche Bank in de ogen van Autointernationaal.nl evenwel de plank mis. In de eerste plaats omdat steeds meer deskundigen het er over eens zijn dat de meerkosten van een elektrische aandrijflijn ten opzichte van en verbrandingsmotor de komende jaren tot nul zullen dalen. In de tweede plaats gaat Volkswagen er zelf van uit de kosten van autonome rij techniek al snel 6.000 euro zullen bedragen. Dat is absoluut geen ‘meerprijs van 3 cijfers’.

Het hoe en waarom autonome rij techniek wel eens het ‘wankelmotor echec’ van de 21ste eeuw zou kunnen worden (deze krachtbron werd in de jaren zestig van de vorige eeuw nog als dé toekomst voor de auto-industrie) gezien, kan je lezen in mijn column in het juni nummer van Automobiel Management.

Britten

De Britse regering wil zeker 900 miljoen euro uittrekken om onderzoek en ontwikkeling van autonoom rijden en van elektrische auto’s te steunen. Op die manier hoopt Groot-Brittannië na Brexit een wereldleider bij die nieuwe technologieën te worden. Volgens Londen kan het nieuwe rijden en alles wat daar omheen speelt tegen 2035 zeker 30 miljard euro voor de economie opbrengen.

Het draait Londen niet alleen om geld, ook de regelgeving en infrastructuur zal worden aangepast en gemoderniseerd. Zo komen er uniforme regels en standaarden voor laadpunten zodat die te gebruiken zijn door elektrische modellen van alle merken. Verder wordt het voor benzinestations en ‘servicestations’ langs de snelweg verplicht dergelijke laadpunten te installeren.

De Britse regering steekt verder een kleine kwart miljard euro in onderzoek naar het aanpassen van de wegen en infrastructuur om autonoom rijden mogelijk te maken. In een aantal grote Britse steden lopen al proefprojecten met zelfrijdende auto’s. Leuk, maar wat moeten al die Caterham, Lotus, Morgan rijders daarmee? Zolang die niet kunnen communiceren met hun modernere verkeersdeelnemers (en dat zal, zoals de Duitsers terecht observeren, decennialang het geval zijn), zal de automobilist nooit volledig kunnen vertrouwen op de techniek.

Als ergens de duivel hem in de details zit, dan is het wel bij systemen waarvan fabrikanten (en overheden) denken dat daarmee autonoom rijden mogelijk is. De wankelmotor heeft uiteindelijk ook niet de eindstreep weten te halen vanwege “ontwikkelingonvolkomenheden”.

Autonoom

Related Posts

Waymo stopt autonome snelwegritten wegens veiligheidsupdates

22 mei 2026

Tesla Model Y is eerste auto die nieuwe Amerikaanse rijhulpsysteem-test doorstaat

1 mei 2026

Volvo vindt Nederlandse goedkeuring voor Tesla’s FSD systeem “geweldig”

15 april 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
9.0

Pocket rocket voor het EV-tijdperk: test Cupra Raval VZ Rebel

2 mei 2026
7.0

Goedkope middelmaat: test Chery Tiggo 4

23 april 2026
7.0

Bloedsnel, maar te duur voor wat hij biedt: test Denza Z9 GT EV

16 april 2026
8.0

Veel ruimte voor comfort: test Mercedes GLB

5 april 2026
8.0

Van alle markten thuis: test Mercedes CLA Shooting Brake 250+ / 350 4Matic

2 april 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.