Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Newsflash: de Mazda CX-3 keert terug
  • Ford in mineur: wordt het met de nieuwe Fiesta weer feest?
  • Renault topman Provost smeekt Brussel om adempauze
  • Klaar voor serieproductie: Dacia Hipster
  • Stellantis moet opnieuw auto’s terugroepen
  • BMW-bezitters zijn woedend dat hun touchscreen een ​​reclamebord is geworden
  • Newsflash: Smart #2 in volle glorie
  • Prijs vergelijking Dacia Sandero Stepway Hybrid 155
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Newsflash: de Mazda CX-3 keert terug

    7 augustus 2026

    Ford in mineur: wordt het met de nieuwe Fiesta weer feest?

    7 augustus 2026

    Klaar voor serieproductie: Dacia Hipster

    7 augustus 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Stellantis moet opnieuw auto’s terugroepen

    7 augustus 2026

    Mercedes roept 7 modelseries terug

    5 augustus 2026
    8.0

    Eerste kennismaking met de Audi A2 e-Tron

    4 augustus 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Economisch nieuws»Tesla: na het (accu)zuur komt het zoet
Economisch nieuws

Tesla: na het (accu)zuur komt het zoet

1 augustus 20186 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

Tesla heeft in het tweede kwartaal wederom een megaverlies geleden. De fabrikant van elektrische auto’s denkt de rest van het jaar echter met winst te kunnen afsluiten. De omslag moet komen van een verdere verhoging van de productie van de Model 3 naar 6.000 exemplaren per week.

In een verklaring benadrukt topman Elon Musk dat Tesla 15 jaar nodig gehad heeft om met een voor het grote publiek betaalbare elektrische auto te komen en om daarmee ook nog eens winst te maken, maar hij is ervan overtuigd dat dit nu eindelijk gaat lukken. Om bij het verlaten van de periode waarin aanhoudend verliezen werden geleden niets aan het toeval over te laten, werden in juni duizenden werknemers ontslagen.

Tesla maakt een stormachtige groei door. De omzet kwam afgelopen kwartaal uit op 4 miljard dollar (3,4 miljard euro), tegen nog geen 2,8 miljard dollar in dezelfde periode vorig jaar. Het nettoverlies liep tegelijkertijd op van ruim 401 miljoen dollar tot bijna 743 miljoen dollar. Daarmee komt het totale verlies in de eerste helft van 2018 op meer dan 1,5 miljard dollar uit.

Een positieve ontwikkeling is dat Tesla er in het afgelopen kwartaal minder cash doorheen jaagde dan in de voorgaande 3 maanden. Tesla beschikt momenteel over 2,2 miljard dollar aan liquide middelen en verwacht dat dit bedrag in de rest van het jaar verder zal stijgen. De genoemde omzet van 4 miljard dollar was hoger dan wat door analisten was voorspeld (3,92 miljard dollar).

Tesla zet voor het derde kwartaal in op een productie van 50.000 tot 55.000 exemplaren van zijn nieuwe instapper. Afgelopen kwartaal rolden er van alle modellen bij elkaar 53.339 exemplaren de fabriek uit. Er werden 40.768 auto’s afgeleverd. Van de Model S en X zagen 22.319 stuks het levenslicht. De Model 3 verliet dik 18.449 keer het fabriekspand. Dit betekent dat er gemiddeld elke week minder dan 1.500 klanten bijkwamen die hun ‘betaalbare Tesla’ in ontvangst namen. En dat terwijl er in juli herhaaldelijk 5.000 exemplaren van de Model 3 per week geproduceerd werden.

Maar aan het einde van het jaar moet de output zijn opgevoerd naar 10.000 stuks per week. Van de Model S en X wil Tesla dit jaar 100.000 exemplaren afleveren. De inschatting van Tesla is dat de productie volgend jaar groeit tot meer dan 350.000 auto’s. Dat zou voldoende moeten zijn om structureel winstgevend te wordn. Maar al vanaf het derde kwartaal dit jaar denkt Tesla dus zwarte cijfers te schrijven.

Het leveringsaanbod van de Model 3 is inmiddels uitgebreid met de Dual Motor Performance uitvoering. ‘Dual Motor’ slaat op zowel een elektromotor voorin als achterin, die samen alle wielen aandrijven. Een versie dus met extra pit en vierwielaandrijving. Performance is het label dat Tesla hangt aan de meest sportieve modellen. Met de Model 3 Dual Motor Performance, die in 3,5 seconden naar 100 km/u accelereert en een topsnelheid heeft van 250 km/u, wil Tesla het leven van een BMW M3 zuur gaan maken. Daarnaast belooft Tesla voor deze uitvoering een actieradius van 500 km, maar natuurlijk niet als constant het uiterste wordt gevraagd. Kenmerken van de snelste Model 3 zijn een witte interieurbekleding, 20 inch velgen en rode remklauwen.

Tesla ontkent hardnekkig berichten dat 1 op de 4 bestellingen voor de Model 3 zijn geannuleerd. Voor de instapper heeft Musk 400.000 bestellingen op zak, maar het lukt hem momenteel niet om meer dan 5.000 exemplaren per week te bouwen. Bovendien komen er in snel tempo alternatieven van andere merken op de markt. Volgens Rajvindra Gill, die Tesla namens investeerder Needham & Co volgt, zijn veel potentiële kopers het wachten beu. Dat wordt door Musk glashard ontkent, maar feit is dat er een nieuw logistiek probleem is ontstaan: de wekelijkse aflevering van (minimaal) 5.000 stuks van de Model 3. Tesla heeft een paar grote parkeerterreinen moeten huren in en rond Los Angeles om duizenden exemplaren tijdelijk te stallen voor ze naar de klanten gaan.

Het automerk werkt niet met dealers, maar met eigen vestigingen. In totaal zijn er wereldwijd inmiddels 347 Stores geopend en heeft Tesla 340 servicevoertuigen rondrijden. Volgens de fabrikant willen klanten in toenemende mate aan huis geholpen worden. De af te leveren voertuigen kunnen dus niet bij de dealers worden neergezet, maar Tesla moet ze wel ergens kwijt totdat een transportbedrijf ze op komt halen om ze naar de stores of naar de nieuwe eigenaren zelf te brengen. Dit transport lijkt, althans in dit stadium, weer een volgende bottleneck voor Tesla te worden. De fabriek in Fremont is weliswaar groot, maar heeft toch niet voldoende parkeerruimte beschikbaar zodat Tesla nu elders haar heil moet zoeken.

Musk gelooft evenwel heilig in ‘een nieuwe auto op je oprit afgeleverd krijgen’. Dat gebeurt in een dichte trailer. Van de productieband rolt de Model direct de vrachtwagen in. Dit heeft als voordeel dat er geen beschermende folie aangebracht hoeft te worden: de Tesla komt in feite pas uit de fabriek als hij al voor je deur staat. Showroomvers is passé. De auto’s van Musk zijn vanaf nu fabrieksvers. Dat klinkt aanlokkelijk, maar vooralsnog zorgt het voor extra kosten terwijl Tesla dus nog steeds in de rode cijfers zit.

Tesla denkt daarnaast nadelige effecten te ondervinden van de handelsoorlog tussen de Verenigde Staten en China. Het bedrijf is van plan om in het Aziatische een fabriek te bouwen, maar de eerste steen moet nog gelegd worden. Meerdere beleggers blijven daardoor speculeren op een val van Tesla, dat later dit jaar ongeveer 2 miljard dollar aan leningen moet herfinancieren.

Toch zal Tesla nooit failliet gaan. Er is bijvoorbeeld geen andere fabrikant die zo’n uitgebreid laadnetwerk heeft opgebouwd. Jaguar biedt in de vorm van de I-Pace nu weliswaar een direct alternatief voor de Model S (en Model X) aan, maar dankzij de investeringen van Tesla in Superchargers kan elke klant moeiteloos door Europa reizen. Dat lukt niet met de Jaguar I-Pace. Nog met de Audi e-Tron, Mercedes-Benz EQ C of Porsche Taycan. De voorsprong van Tesla is dus enorm.

Dit neemt niet weg dat Musk zich genoodzaakt zal kunnen voelen om een financieel krachtige partner in de arm te nemen zodat er geld is voor het realiseren van de toekomstplannen (Chinese fabriek, introductie nieuwe modellen). Die nieuwe partner kan toeleverancier Panasonic zijn, maar ook Google, Apple of Microsoft. En die hebben allemaal ‘overname’ is hun (verborgen) agenda staan.

Tesla

Related Posts

Newsflash: de Mazda CX-3 keert terug

7 augustus 2026

Frankrijk blokkeert toelating Tesla’s Full Self-Driving

17 juli 2026

Tesla: hogere verkopen, maar ook zwaardere verliezen

16 juli 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
8.0

Eerste kennismaking met de Audi A2 e-Tron

4 augustus 2026
9.0

De sterren staan goed: test Mercedes C 400 4Matic

21 juli 2026
6.0

Stelt nogal teleur: test Kia K4 1.0 T-GDi

19 juli 2026
7.0

Een echte 4×4: test Jeep Compass 4xe

8 juli 2026
9.0

Pocket rocket voor het EV-tijdperk: test Cupra Raval VZ Rebel

2 mei 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.