Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Prijs indicatie Changan Nevo Q05
  • Prijs vergelijking Cupra Raval Essential & Performance
  • BMW heeft zorgen om illegaal in Rusland gebouwde Bootleg auto’s
  • Xpeng stuurt de LO3 SUV-Coupé naar Europa
  • Nieuwe Leapmotor B03X te bestellen vanaf 23.995 euro
  • Chinese auto’s laden het snelst op
  • Porsche: De bezem raakt vooral vrouwen
  • Sterke verkoopstijging gebruikte elektrische auto’s
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Prijs indicatie Changan Nevo Q05

    1 juli 2026

    Prijs vergelijking Cupra Raval Essential & Performance

    1 juli 2026

    BMW heeft zorgen om illegaal in Rusland gebouwde Bootleg auto’s

    1 juli 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Chinese auto’s laden het snelst op

    1 juli 2026

    In Frankrijk zijn de auto’s van Alpine na Porsche het duurst om te repareren

    23 juni 2026

    Volvo roept duizenden plug-in hybride auto’s terug wegens brandgevaar

    16 juni 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Introductienieuws»Prijs vergelijking Tesla Model 3
Introductienieuws

Prijs vergelijking Tesla Model 3

2 december 20185 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

5 jaar geleden kondigde Tesla aan het autolandschap voorgoed te veranderen met een elektrische sedan voor 35.000 dollar die het de BMW 3-serie dun door de broek zou doen lopen. Die auto landt in februari eindelijk in Europa: de Model 3. Dit betekent dat ook de definitieve prijs bekend is. Hoe betaalbaar is de Model 3 nu echt is? Nou …

Tesla beloofde 5 jaar geleden dat de Model 3 in 2016 op de markt zou verschijnen. Aangezien de euro op de valutamarkt meer waard is dan de dollar, verlekkerden velen zich op de gedachte dat de instapper van Tesla hooguit 35.000 euro zou gaan kosten. Maar die wereld is te mooi om waar te zijn want de eerste Nederlandse klanten gaan, minimaal, 58.800 euro betalen voor hun Model 3. Schrale troost is dat de baanbrekende Tesla daarmee een stuk goedkoper is dan zijn grote broer, de Model S. Die heeft als 75D een instapprijs van 90.080 euro. Een verschil van ruim 30 mille dus.

TeslaBMWMitsubishiOpelVolvo
Model 3 AWD3-serieOutlander AWDAmpera-eV60 AWD
Long Range30e iPerformancePHEV S-Edition60 kWh ExecutiveT8 TE Inscription
58.800 euro± 55.500 euro50.990 euro50.349 euro58.865 euro

Vanwaar het verschil? Enerzijds de Nederlandse belastingen. Daarnaast zijn de modellen van Tesla in Europa sowieso relatief duur vanwege de logistieke kosten. Maar de belangrijkste prijsopdrijvende factor is dat er wordt begonnen met de levering van de Long Range uitvoering van de Model 3. Die heeft een extra groot accupakket van 74 kWh en 2 elektromotoren, oftewel vierwielaandrijving. Er is ook een Performance versie met een prijskaartje van 69.700 euro. Die heeft een krachtigere elektromotoren en is daarnaast sportief aangekleed met onder andere 20 inch velgen.

TeslaAudiHyundaiJaguarToyota
Model 3e-TronNexoI-PaceMirai
Performance Enhanced55 QuattroFCEVEV400 SFCV Executive
75.000 euro84.100 euro69.995 euro80.330 euro79.990 euro

Zelfs als je alle opties aanvinkt, is de Performance versie nog altijd bijna 15 mille goedkoper dan de simpelste Model S. Om het productieproces te versnellen biedt Tesla een beperkt aantal carrosseriekleuren aan. Je kunt kiezen uit 5 tinten: Solid Black, Midnight Silver, Deep Blue, Multi Coat Red en Pearl White. Voor bovengenoemde bedragen levert Tesla de Model 3 in de zwarte kleur. Hij staat standaard op 18 inch wielen, die tegen meerprijs zijn te vervangen door 19 inch Sport exemplaren. Er zijn 2 interieuruitvoeringen (zwart en wit). De belangrijkste optie betreft software waarmee de Model 3 semi-autonoom kan rijden. Tesla vraagt hier 5.300 euro voor. De zogeheten Autopilot hardware is standaard al aanwezig op de Model 3. Dat geldt ook voor een aantal actieve veiligheidsfuncties, zoals Autobrake , Forward Collision Warning en Side Collision Warning. Indien er sprake is van een software update, dan krijgt de Model 3 die ‘via de lucht’, net zoals bij de Model S en de Model X reeds het geval is.


De Model 3 Long Range kan in 4,7 seconden naar 100 km/u sprinten en heeft een actieradius van maximaal 544 km (volgens WLTP norm). De Perfomance versie doet er nog een schepje bovenop: die accelereert in 3,5 seconden naar 100 km/u, al offert hij een beetje reikwijdte op met een theoretische 530 km. De topsnelheid bedraagt respectievelijk 233 km/u en 250 km/u. Ter vergelijking: in de Verenigde Staten kosten de Model 3 uitvoeringen respectievelijk 53.000 dollar (46.733 euro) en 64.000 dollar (56.430 euro) exclusief belastingen en premies.

De oplaadtechniek van de kleine Tesla zal in Europa compatibel zijn met de CCS norm. Naast de Superchargers van de fabrikant zelf moet je dus ook bij concurrerende snelladers terecht kunnen. In Europa zijn er momenteel 430 Superchargers, goed voor meer dan 3.600 laadpunten. De toegang tot die Superchargers is voor de Model 3 niet gratis. Eigenaren zullen dus moeten betalen voor hun stroom.

Eind 2019 komt de langverwachte basisversie. Die krijgt een kleiner accupakket en zal dus een geringere actieradius hebben. Ook vervalt 1 elektromotor waardoor hij achterwiel aangedreven is. De vraag is hoeveel Tesla nog van de prijs af zal doen. Eén elektromotor en een kleinere batterij zal het tarief kunnen drukken tot 47.000 euro, zo schat Autointernationaal.nl in, maar veel minder zal het niet worden. Maar alles onder de 50 mille is voldoende om de basisuitvoering in aanmerking te laten komen voor een tot 4 procent verlaagde bijtelling, dus een hardloper wordt hij ondanks zijn bescheidenere prestaties zeker in Nederland.

Tesla zal binnenkort de Nederlandse klanten die een Model 3 hebben gereserveerd vragen om hun bestelling te bevestigen. Daarna kunnen zij hun exemplaar gaan configureren. Wie dat voor 1 januari doet, mag zijn Model 3 in februari verwachten. De concrete leveringvolgorde hangt af van de reserveringsdatum, de bezorglocatie en de configuratieopties. Tesla doet geen uitspraken over de aantallen die in Nederland zijn gereserveerd (en aanbetaald), maar wereldwijd staat de teller inmiddels op 450.000 stuks. De fabrikant laat weten dat mensen hun reservering altijd kunnen annuleren: de aanbetaalde 1.000 euro krijgt men dan terug. In Eindhoven wordt deze maand een nieuwe Tesla store geopend.

Tesla Tesla Model 3

Related Posts

Tesla herstelt na fors verkoopverlies: kwart meer klanten

1 juli 2026

Tesla trekt in juni meer klanten in Europa

1 juli 2026

BMW en Ferrari volgen Chinese autofabrikanten en Tesla en met overstap van koper naar aluminium

23 juni 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
9.0

Pocket rocket voor het EV-tijdperk: test Cupra Raval VZ Rebel

2 mei 2026
7.0

Goedkope middelmaat: test Chery Tiggo 4

23 april 2026
7.0

Bloedsnel, maar te duur voor wat hij biedt: test Denza Z9 GT EV

16 april 2026
8.0

Veel ruimte voor comfort: test Mercedes GLB

5 april 2026
8.0

Van alle markten thuis: test Mercedes CLA Shooting Brake 250+ / 350 4Matic

2 april 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.