Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Lekker sprankelend: Citroën ë-C3 Tonic
  • Lynk & Co 07 GT komt in 2027 naar Nederland
  • Welvarende consumenten houden Amerikaanse autoverkopen overeind
  • Ford Kuga PHEV nu al vanaf €38.990 als Trend Business
  • Fiat introduceert de Topolino Sport Special Edition
  • Chinese Volkswagens nu ook voor Europa?
  • BMW X5 voortaan ook als elektrische (en goedkopere) iX5
  • BMW en Ferrari volgen Chinese autofabrikanten en Tesla en met overstap van koper naar aluminium
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Lekker sprankelend: Citroën ë-C3 Tonic

    24 juni 2026

    Lynk & Co 07 GT komt in 2027 naar Nederland

    24 juni 2026

    Welvarende consumenten houden Amerikaanse autoverkopen overeind

    24 juni 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    In Frankrijk zijn de auto’s van Alpine na Porsche het duurst om te repareren

    23 juni 2026

    Volvo roept duizenden plug-in hybride auto’s terug wegens brandgevaar

    16 juni 2026

    Toyota Aygo X is de betrouwbaarste auto

    15 juni 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Toekomstplannen»Valt tegen: Audi Q4 e-Tron Concept
Toekomstplannen

Valt tegen: Audi Q4 e-Tron Concept

3 maart 20196 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

Het Volkswagen concern zet de komende jaren zwaar in op elektrificatie van haar gamma. Ook de meeste dochters doen mee. Porsche vaart daarbij haar eigen koers met de Taycan, terwijl Seat en Skoda het MEB platform van het moedermerk als basis gaan gebruiken. Audi hinkt daarentegen op 3 gedachten. Vorig jaar heeft Audi al de geheel zelfstandig ontwikkelde e-Tron gepresenteerd. Daarvan volgt nog een Sportback versie met schuine achterzijde, maar alle andere toekomstige elektrische modellen zullen worden gebaseerd op óf het MEB platform óf Porsche techniek.

De Q4 e-Tron Concept, die Audi op de autosalon van Genève aan het publiek voorstelt, behoort tot de MEB familie. Net als zijn donorauto, de Volkswagen I.D.3 (en de direct daarvan afgeleidde Seat El-Born) betreft het een hoge hatchback annex cross-over, al spreekt Audi liever van een geheel elektrisch aangedreven SUV (vandaar de letter ‘Q’ in de modelnaam). De Q4 e-Tron Concept is niet puur voor de show bedoeld. In de loop van 2020 moet de productieversie klaar zijn.

De nieuwe conceptstudie van Audi illustreert niet alleen de plannen van Audi op elektrisch gebied, maar ook de chaotische modelnaam politiek van het merk. Dat begon een jaar geleden al met de onbegrijpelijke typeaanduidingen van de motorversies (25, 30, 35, 40, 45, 50, 55 of 60 TFSI dan wel TDI). De originele e-Tron draagt het getal ’55’ maar dan heeft geen enkele directe relatie met het accupakket, de kracht van de elektromotoren of de actieradius. Dit Audi model is trouwens geen lid van de Q familie. Waarom is niet duidelijk, want hij heeft heus geen lager SUV gehalte dan deze Q4 e-Tron Concept. Het zou logischer zijn geweest als Audi die originele e-Tron de extra typeaanduiding ‘Q6’ had gegeven. Dat zou uitstekend bij zijn formaat gepast hebben. Voor iedereen zou dan ook direct duidelijk zijn dat deze Q4 e-Tron Concept lager gepositioneerd wordt. Audi plaatst hem aan de bovenkant van de middenklasse; als premium alternatief voor de eerder genoemde Volkswagen I.D.3 en Seat El-Born.

In conceptvorm, volgens de Duitsers een realistische voorbode van de productieversie, is de Q4 e-Tron 4,59 meter lang en 1,90 meter breed. De carrosseriehoogte bedraagt 1,61 meter. Daarmee is hij langer dan de Q3 (4,48 meter), maar korter dan de Q5 (4,66 meter). De gewone e-Tron is trouwens 4,90 meter lang en 1,93 meter breed. De wielbasis van 2,77 meter van de Q4 e-Tron garandeert volgens Audi een ruim interieur dat de merk karakteristieke onberispelijke premium afwerking heeft. Dankzij de vlakke vloer is er achterin riant plaats voor 3 passagiers, maar kijken naar het ontwerp van de bank moet diegene die middenin moet zitten niet al te veel comfort verwachten.

In conceptvorm is de Q4 e-Tron voorzien van een 82 kWh accupakket. Daarmee moet deze Audi volgens WLTP norm op een volle lading 450 km ver kunnen komen. Het opladen van de accu kan met maximaal 125 kW laders. Volgens Audi zit je daarmee in 30 minuten op 80 procent van de maximale capaciteit. Voor de aandrijving zorgen een 2 elektromotoren (op elke as 1 exemplaar, waardoor hij vierwielaandrijving heeft) met een gecombineerd vermogen van 306 pk en 450 Nm aan trekkracht.

De elektromotor van 204 pk op de achteras doet het meeste werk. De voorste exemplaar springt enkel bij wanneer het nodig is. De Q4 e-Tron heeft daarmee niet meer dan 6,3 seconden nodig om naar 100 km/u te accelereren. De topsnelheid is elektronisch begrensd op 180 km/u. Niet uit veiligheidsoverwegingen, zoals Volvo doet, maar gewoon omdat het makkelijker is om auto’s te bouwen die niet harder kunnen. Het zal jou misschien zijn opgevallen dat de Skoda Vision iV over dezelfde wielbasis en aandrijflijn beschikt. Die zit in 5,9 seconden op 100 km/u en levert van dit tweetal dus de premium prestaties …

Audi heeft de conceptversie van de Q4 e-Tron voorzien van een zilverkleurige dichte grille (die daarmee helpt om de luchtweerstand waarde tot 0,28 te reduceren) en geavanceerde LED technologie voor de koplampen. Doorlopende achterlichten ontbreken uiteraard niet, maar wel de camera’s op stokjes à la de gewone e-Tron die de buitenspiegels vervangen. De carrosserie proporties zijn helaas nogal oubollig. De welvingen boven de wielkasten doen daar niks aan af (en ogen als iets wat op het laatste moment is toegevoegd). Okee, ook de gewone e-Tron ziet er ook nogal saai uit en de Q3 noch Q5 ogen spannender, maar het visuele elan van de Q8 mist bij de nieuwe conceptstudie volledig. Ook de Skoda Vision iV is veel gedurfder. Een gemiste kans.

Het dashboard van de Q4 e-Tron Concept is voorzien van een nieuwe versie van de Virtual Cockpit van Audi (oftewel het digitale instrumentarium) en hoog in de middenconsole zit een 12,3 inch aanraakscherm voor het multimediasysteem. Recente productiemodellen van het merk werden bekritiseerd vanwege de te lage plaatsing van het touch screen (waardoor de bestuurder tijdens de bediening zijn blik te lang niet op de weg gericht kan houden), maar die fout wordt bij dit studiemodel niet gemaakt. Een fors head-up display is ook aanwezig in de Q4 e-Tron Concept. Diverse functies laten zich via touch knoppen op het stuurwiel bedienen. De Audi is voorzien van zogeheten Solar Sky lak dat bepaalde golflengtes van zonlicht reflecteert, waardoor het interieur minder snel opwarmt.

Voorzien van conventionele deurgrepen, kleinere velgen (bij de conceptversie zijn ze liefst 22 inch groot) en iets braver bumperwerk rollen de eerste exemplaren van de Q4 e-Tron volgend jaar al van de band. In het vierde kwartaal zou hij bij de Audi dealer in de showroom kunnen arriveren, mits er geen productie aanloopproblemen optreden zoals bij de gewone e-Tron. Een versie met verbrandingsmotor is niet gepland. Audi gaat de niche tussen de Q3 en de Q5 namelijk opvullen met de Q3 Sportback. Die krijgt anders dan de Q4 e-Tron wél een sterk aflopende daklijn.

Op basis van het MEB platform komt Audi medio 2021/2022 met een compacte hatchback en een elektrische Avant. Dit jaar gaat de eerder genoemde e-Tron Sportback in productie. In 2020 arriveert niet alleen de Q4 e-Tron in de Audi showrooms, maar ook de e-Tron GT. Die zal worden gebaseerd op het onderstel van de Porsche Taycan en wordt een stuk lager én krachtiger. In de periode t/m 2025 zal Audi liefst 12 volledig elektrisch aangedreven auto’s lanceren. Er zit vast iets voor jou tussen. Of ga je toch voor de Porsche Taycan, Seat El-Born, Skoda Vision iV of Volkswagen I.D.3?

Audi Audi Q4 e-Tron

Related Posts

Newsflash: nieuwe Toyota MR2 komt in 2028

5 juni 2026

Newsflash: Citroën vindt de C4 Picasso opnieuw uit

1 juni 2026

Audi presenteert nieuwe supersportwagen … en breekt met traditie

1 juni 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
9.0

Pocket rocket voor het EV-tijdperk: test Cupra Raval VZ Rebel

2 mei 2026
7.0

Goedkope middelmaat: test Chery Tiggo 4

23 april 2026
7.0

Bloedsnel, maar te duur voor wat hij biedt: test Denza Z9 GT EV

16 april 2026
8.0

Veel ruimte voor comfort: test Mercedes GLB

5 april 2026
8.0

Van alle markten thuis: test Mercedes CLA Shooting Brake 250+ / 350 4Matic

2 april 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.