Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Lekker sprankelend: Citroën ë-C3 Tonic
  • Lynk & Co 07 GT komt in 2027 naar Nederland
  • Welvarende consumenten houden Amerikaanse autoverkopen overeind
  • Ford Kuga PHEV nu al vanaf €38.990 als Trend Business
  • Fiat introduceert de Topolino Sport Special Edition
  • Chinese Volkswagens nu ook voor Europa?
  • BMW X5 voortaan ook als elektrische (en goedkopere) iX5
  • BMW en Ferrari volgen Chinese autofabrikanten en Tesla en met overstap van koper naar aluminium
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Lekker sprankelend: Citroën ë-C3 Tonic

    24 juni 2026

    Lynk & Co 07 GT komt in 2027 naar Nederland

    24 juni 2026

    Welvarende consumenten houden Amerikaanse autoverkopen overeind

    24 juni 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    In Frankrijk zijn de auto’s van Alpine na Porsche het duurst om te repareren

    23 juni 2026

    Volvo roept duizenden plug-in hybride auto’s terug wegens brandgevaar

    16 juni 2026

    Toyota Aygo X is de betrouwbaarste auto

    15 juni 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Introductienieuws»In detail: de facelift van de Skoda Superb
Introductienieuws

In detail: de facelift van de Skoda Superb

17 mei 20194 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

Skoda heeft de Superb een facelift gegeven. De strakgetrokken liftback en stationwagon is voortaan leverbaar in stekkerhybride iV uitvoering, maar de vraag is hoe interessant die versie is voor Nederland aangezien er slechts beperkt fiscaal voordeel mee te behalen valt (tot en met 2020 komen kopers enkel in aanmerking voor het half tarief van de wegenbelasting). Daarom wordt eerst de reguliere Superb besproken.

De uiterlijke wijzigingen zijn vrij subtiel. Kort samengevat gaat het om bijgesneden lichtunits voor & achter (de koplampen kunnen optioneel worden uitgerust met LED Matrix technologie) en een chroomstripje op de achterklep van de liftback. De nieuwe voorbumper maakt de Superb 8 mm langer. Aan de voorkant geeft de bijna wagenbrede luchtinlaat de Skoda een stoerdere aanblik dan ooit.

Binnenin hebben de zetels een nieuwe look gekregen en kan men de telefoon voortaan draadloos opladen. Het Amundsen infomediasysteem is voorzien van een 8,0 inch scherm. Optioneel kan je dat bij de Columbus versie laten groeien tot 9,2 inch, maar dan moet je er wel Skoda’s Virtual Cockpit bij nemen. Tegen meerprijs levert Skoda de Superb iV met een 10,25 inch scherm.

De optielijst is uitgebreid met een keur aan rij assistentiesystemen, waaronder Trailer Assist en Area View. Nieuw zijn de Infotainment Apps waarmee het multimediasysteem is uit te breiden. Op de foto’s bij dit artikel ziet u in het bruin de luxueuze Laurin & Klement uitvoering. De rode Combi is de Sportline. Die carrosserievariant heeft een dubbele laadbodem gekregen om spullen veilig weg te kunnen leggen.

Bij de conventioneel aangedreven versies Superb kan er gekozen worden uit de 1.6 TDI (120 pk), de 2.0 TDI met 150 pk (dit is volgens Skoda de eerste TDI van de nieuwste Evo generatie), de 2.0 TDI met 190 pk, de 1.5 TSI (150 pk), de 2.0 TSI met 190 pk en de 2.0 TSI met 272 pk. Alle benzineversies hebben voortaan een partikelfilter, waarmee zij aan de Euro 6d emissienorm kunnen voldoen.

Superb iV

Voor stekkeraars is er voortaan een iV uitvoering. Dat is een stekkerhybride die een 156 pk sterke 1.4 TSI koppelt aan een elektromotor van 115 pk, voor gecombineerd 218 pk en 400 Nm. Het maximale vermogen wordt overigens alleen in de Sport modus vrijgegeven. De 13 kWh accu moet een elektrisch rij bereik tot 55 km (volgens de WLTP cyclus) mogelijk maken. Met een volle benzinetank van 50 liter en een maximaal opgeladen batterij zou men 850 km moeten kunnen rijden. De CO2-uitstoot blijft dan beperkt tot 40 gram/km.

Skoda lanceert het iV submerk voor al haar (deels)elektrische modellen. Naast de stekkerhybride Superb bestaat het gamma vooralsnog alleen uit de Citigo-e. De ‘i’ staat daarbij voor zowel intelligent, innovatief, iconisch, inspirerend, individueel en intuïtief. De ‘V’ staat voor ‘vehicle’. Hou er wel rekening mee dat de kofferbak van de iV uitvoering 150 liter kleiner is dan die van de benzine en diesel versies (485 à 510 liter in plaats van 625 à 660 liter). Dus of dat nou zou intelligent is …

De Superb iV, die feitelijk dezelfde aandrijflijn als de Passat GTE heeft gekregen, beschikt over een klepje in de grille waarachter de stekkeraansluiting verstopt zit. In 3,5 uur tijd heb je de accu weer vol via een 3,6 kW lader. Het lithium/ion batterij met een capaciteit van 37 Ah heeft vóór de achteras een plek in de wagenbodem gekregen. Hierdoor heeft hij geen negatieve invloed op de gewichtsverdeling. Dat is dan weer wel intelligent.

Uiteraard wordt de bestuurder tijdens het rijden indien gewenst geïnformeerd over de laadtoestand van de lithium/ion batterij en de elektrische actieradius. Wie al vóór vertrek wil weten hoe een en ander zit, kan gebruikmaken van de E-Manager app. Daarmee kun je ook vooraf de airconditioning aanzetten. Tijdens het rijden zorgt recuperatie (energieterugwinning door afremmen) voor extra elektrische actieradius.

De iV uitvoering van de Superb, die standaard niet alleen over een 6-traps DSG automaat met dubbele koppeling beschikt, maar ook over LED Matrix koplampen en luchtinlaten met honingraatstructuur, staat pas in januari bij de Skoda dealers in de showroom. De eerste publiekspresentatie vindt in september plaats op de autoshow in Frankfurt. De prijzen van de vernieuwde Tsjech volgen in de aanloop naar de marktintroductie.

Škoda Skoda Superb Stekker hybride

Related Posts

Prijs vergelijking Skoda Superb PHEV iV

4 maart 2026

Newsflash: Renault maakt Mégane sportiever

2 september 2025

Dit is de nieuwe Skoda Epiq

1 september 2025

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
9.0

Pocket rocket voor het EV-tijdperk: test Cupra Raval VZ Rebel

2 mei 2026
7.0

Goedkope middelmaat: test Chery Tiggo 4

23 april 2026
7.0

Bloedsnel, maar te duur voor wat hij biedt: test Denza Z9 GT EV

16 april 2026
8.0

Veel ruimte voor comfort: test Mercedes GLB

5 april 2026
8.0

Van alle markten thuis: test Mercedes CLA Shooting Brake 250+ / 350 4Matic

2 april 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.