Eind februari is de vernieuwde Mazda 2 leverbaar. De importeur spreekt van een meer verfijnd design, verbeterde Skyactiv technologie, een uitgebreidere uitrusting en meer veiligheidsvoorzieningen. Daarmee moet de Mazda 2 zich de komende jaren staande zien te houden in het B segment.
Het design van de Mazda 2 is voortaan meer in lijn met dat van de jongste 3 en de CX-30. De nieuwe vormgeving van de grille met onder andere een lagere onderste rand en kenmerkende vleugeluiteinden, die doorlopen tot onder de koplampen, moeten voor een elegantere uitstraling zorgen waarbij de horizontale lijnen benadrukt worden. De standaard LED koplampen (adaptieve exemplaren zijn optioneel) geven een beter zicht en nemen tevens de functie van de mistlampen over, waardoor de hoeken van de voorbumper een horizontaler design krijgen, wat de breedte van de auto benadrukt.

Ook aan de achterkant is deze horizontale lijn doorgevoerd met een vernieuwde achterbumper.

Aan boord van de modeljaar 2020 uitvoering van de Mazda 2 zijn materialen en kleurenschema’s volgens de importeur zorgvuldig gekozen om een hoogwaardig en harmonieus interieur te creëren. Tegelijkertijd zouden nu minder geluiden het interieur binnendringen, wat tot meer geluidscomfort voor alle inzittenden moet zorgen. Een nieuw ontwerp van de voorstoelen biedt hen een betere zithouding. Volgens Mazda wordt vermoeidheid daarmee geminimaliseerd en wordt tegelijkertijd het gevoel van verbinding met de auto versterkt om zo het rijden gemakkelijker te maken. De ophanging is herzien om soepelere voertuigbewegingen te realiseren.

Het assortiment van veiligheidsvoorzieningen omvat nu Lane Keep Assist (LKA), Mazda Radar Cruise Control (MRCC), Traffic Sign Recognition (TSR) en een 360 graden camera. G-Vectoring Control Plus (GVC Plus) is toegevoegd om het rijgedrag van de Mazda 2 stabieler en veiliger te maken. Comfort en gemak aan boord zijn verbeterd door de beschikbaarheid van een verwarmbaar stuur, een automatisch dimmende achteruitkijkspiegel en de ondersteuning voor Apple CarPlay via het MZD Connect infomediasysteem.

De vernieuwde Mazda 2 zal in Nederland geleverd worden met de 1.5 Skyactiv-G benzinemotor. Die is er in de vermogen smaken 75 pk of 90 pk met handgeschakelde 6 versnellingsbak (een verzet meer dan voorheen) en nu uitgerust met het Mazda M hybride systeem. Dat voorziet in de ondersteuning door een elektromotor met gerecycleerde energie om zowel het motorkoppel te verhogen als het brandstofverbruik te verlagen, terwijl het daarnaast volgens Mazda een soepelere rijervaring levert bij het schakelen en herstarten via het start/stop systeem. Als resultaat stoot de modeljaar 2020 uitvoering slechts 94 gram CO2 per km uit.

De introductie van de vernieuwde Mazda 2 wordt gecombineerd met de uitbreiding van het levering gamma met een extra luxe uitvoering onder de naam Signature. Uitrusting kenmerken zijn een blauw/grijs lederen bekleding met witte bies op de stoelen en met blauw kunstleder afgewerkte sierpanelen op zowel het dashboard als in de deuren. De modeljaar 2020 uitvoering van de Mazda 2 maakt zijn debuut op de komende Tokyo Motor Show en zal zoals gezegd eind februari 2020 in de showroom staan. Meer details over de beschikbare uitvoeringen, prijzen en specificaties volgen later dit jaar.

