Middels een kerstkaart heeft de Britse importeur van Volkswagen een tipje van de sluier opgelicht van een nieuwe conceptstudie.
Het betreft een vingeroefening voor het nieuwe instapmodel van de ID familie. Die heeft als werktitel ‘ID.Entry’ gekregen. Het design kenmerkt zich door een zeer korte neuspartij. Is dit de voorbode van het ‘one box’ autotype? Vanaf de jaren vijftig van de vorige eeuw domineerden ’three box designs’ de automarkt oftewel sedans en coaches. In de jaren zeventig brak de ’two box vormgeving’ door oftewel de hatchback annex liftback. Nu moet de voorzijde er aan geloven; iets wat technisch mogelijk is omdat Volkswagen de primaire elektromotor van de ID modellen achterin plaatst.
De ID.Entry is 3,80 meter lang en daarmee compacter dan de Polo. Het ruimteaanbod zou evenwel vergelijkbaar zijn met dat van de jongste Golf. Volkswagen zal de conceptstudie in de tweede helft van 2020 aan het publiek tonen, vermoedelijk op de in oktober te houden autosalon van Parijs. In 2022 moet de productieversie klaar zijn. Dan wordt de e-Up namelijk met pensioen gestuurd. De ID.Entry krijgt een ingekort MEB platform en zal eveneens als basis dienen voor soortgelijke modellen van Seat, Skoda en wellicht ook Audi. De kans is groot dat het nieuwe Chinese budgetmerk van Volkswagen, Jetta, ook een eigen variant van de ID.Entry krijgt.
Om de ID.Entry ‘betaalbaar’ te maken, zal er worden bezuinigd op het formaat van het accupakket. Dit betekent dat de actieradius flink lager uitvalt dan bij de ID.3: rond de 200 à 250 kilometer. Volgens de chief operating officer van Volkswagen, Ralf Brandstätter is dat meer dan voldoende voor een auto die voor gebruik in en om de stad is bedoeld. “De gemiddelde autorit is minder dan 25 kilometer lang dus de doelgroep heeft geen groter rij bereik nodig”. Brandstätter verwacht dat de ID.Entry veelal de tweede of derde auto in een huishouden gaat worden, dus voor langere vakantieritten zal men gebruik kunnen maken van een andere vierwieler.
