Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Newsflash: de Mazda CX-3 keert terug
  • Ford in mineur: wordt het met de nieuwe Fiesta weer feest?
  • Renault topman Provost smeekt Brussel om adempauze
  • Klaar voor serieproductie: Dacia Hipster
  • Stellantis moet opnieuw auto’s terugroepen
  • BMW-bezitters zijn woedend dat hun touchscreen een ​​reclamebord is geworden
  • Newsflash: Smart #2 in volle glorie
  • Prijs vergelijking Dacia Sandero Stepway Hybrid 155
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Newsflash: de Mazda CX-3 keert terug

    7 augustus 2026

    Ford in mineur: wordt het met de nieuwe Fiesta weer feest?

    7 augustus 2026

    Klaar voor serieproductie: Dacia Hipster

    7 augustus 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Stellantis moet opnieuw auto’s terugroepen

    7 augustus 2026

    Mercedes roept 7 modelseries terug

    5 augustus 2026
    8.0

    Eerste kennismaking met de Audi A2 e-Tron

    4 augustus 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Testcentrum»Corona ontmaskert bedrog autoverhuur websites
Testcentrum

Corona ontmaskert bedrog autoverhuur websites

17 maart 20203 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

Afgelopen jaar trok Didier Reynders, de Belgische commissaris voor Consumentenzaken namens de Europese Commissie ten oorlog tegen ‘online reservatiesystemen’. Die moesten volgens de politicus “vrij zijn van manipulatieve technieken”. Concreet ging het meldingen als ‘Erg gewild!’of ‘Nog maar 2 kamers over op uw data’ van booking.com (de grootste accommodatie website ter wereld), die ervoor zorgden dat het bedrijf in Brussel werd ontboden.

Consumentenorganisaties namen al langer aanstoot aan die technieken, vooral omdat de claims vaak pertinent onjuist waren en daarom ook in strijd met de Europese consumentenwetgeving. Die werd afgelopen januari overigens nog verder aangescherpt.

Booking.com paste daarop zijn ‘marketing’ strategie aan. De site meldt nu bijvoorbeeld dat het feit dat zij geen kamers meer kunnen aanbieden niet betekent dat het hotel ook daadwerkelijk vol is. Maar Booking.com was niet de enige site die dergelijk manipulatieve technieken hanteerde. Het is echter lang niet eenvoudig om de meldingen op een website te ontkrachten.

In deze tijden van het corona crisis lopen frauderende bedrijven echter wel tegen de lamp. Op dit moment is er vrijwel in heel Europa sprake van uitzonderlijke maatregelen. Vliegverkeer ligt grotendeels stil en manifestaties zijn afgelast. Toerisme bestaat nagenoeg niet meer. De KLM schrapte deze week 70 tot 90 procent van alle vluchten. Vrijwel alle reisorganisaties annuleren geboekte vakanties en veel grenzen gaan dicht. Ga er dus maar van uit dat het niet heel druk zal zijn op de luchthavens.

Hoe moeilijk / eenvoudig zou het zijn om in deze periode bijvoorbeeld op Schiphol (goedkoop) een huurauto te boeken?. In een goed functionerende markteconomie zorgt weinig vraag immers voor lage tarieven. Wie naar Rentalcars.com surft, zal zien dat er, zuiver theoretisch uiteraard, inderdaad sprake is van koopjes. Een hele week een Fiat 500 huren voor slechts 27 euro, bijvoorbeeld.

Opmerkelijk is echter dat de website Rentalcars.com ook aangeeft dat het op de geselecteerde data “druk is”. Er valt ook te lezen dat de “prijzen zeer waarschijnlijk zullen stijgen”. De boodschap is steeds min of meer hetzelfde: “Wacht niet tot het te laat is”. Ik probeerden het met meerdere data; doordeweeks en in het weekend, en kreeg telkens hetzelfde bericht.

Maar feit is dat het momenteel helemaal niet druk is in de autoverhuur wereld. Saillant detail: Rentalcars.com hoort tot de Booking.com (Transport Limited) groep. Dat bedrijf werd in het verleden al voor precies dezelfde praktijken op de vingers getikt en valt nu opnieuw door de mand. Booking.com is dus een vos die wel zijn haren verliest, maar niet zijn streken. Het bedrijf speelt in op de angst bij burgers achter het net te vissen.

Dit voorbeeld laat zien dat de betrokken website de regels van de Europese consumentenwetgeving op flagrante wijze aan zijn laars lapt. Autoverhuurders hebben sowieso al een kwalijke reputatie. Zo werden dergelijke bedrijven in het verleden al eens veroordeeld omdat zij de prijs automatisch aanpasten op basis van de afkomst van een bestuurder. Kwam die uit een relatief rijk land, dan werd de auto duurder.

 

Autoverhuur

Related Posts

Olympische Spelen maken huurauto’s in Noord-Italië fors duurder

23 december 2025

Huurauto duur op IJsland, goedkoop op Malta

18 september 2024

Sixt schrapt elektrische auto’s uit haar verhuurvloot: klanten willen ze niet

1 augustus 2024

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
8.0

Eerste kennismaking met de Audi A2 e-Tron

4 augustus 2026
9.0

De sterren staan goed: test Mercedes C 400 4Matic

21 juli 2026
6.0

Stelt nogal teleur: test Kia K4 1.0 T-GDi

19 juli 2026
7.0

Een echte 4×4: test Jeep Compass 4xe

8 juli 2026
9.0

Pocket rocket voor het EV-tijdperk: test Cupra Raval VZ Rebel

2 mei 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.