Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Einde aan prijsstijging elektrische occasions
  • Volvo S70 maakt mogelijk een comeback
  • Daling Chinese autoverkopen houdt aan
  • Belgische legertop vervangt na zorgen over spionage Chinese dienstauto’s
  • Dit is de nieuwe Jaguar Type 01 inside
  • Grote SUV rijdt eindelijk lekker: test nieuwe Audi Q7
  • Honda besteedt platform ontwikkeling uit aan India
  • Talbot Tagora, de luxe sedan waar PSA geen raad mee wist
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Einde aan prijsstijging elektrische occasions

    12 augustus 2026

    Volvo S70 maakt mogelijk een comeback

    12 augustus 2026

    Daling Chinese autoverkopen houdt aan

    12 augustus 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen
    8.0

    Grote SUV rijdt eindelijk lekker: test nieuwe Audi Q7

    12 augustus 2026

    RDW verliest geduld met automobilisten die terugroepacties negeren

    10 augustus 2026

    Volkswagen Polo: Elektrisch of Benzine?

    9 augustus 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Testcentrum»Tevredenheidresultaten»Maserati Quattroporte is na 3 jaar bijna niets meer waard
Tevredenheidresultaten

Maserati Quattroporte is na 3 jaar bijna niets meer waard

12 augustus 20204 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

De Britse magazine WhatCar? heeft onderzocht welke nieuwe auto’s in 3 jaar tijd het meest aan waarde verliezen. De ‘winnaar’ blijkt in die periode 80 procent van zijn nieuwprijs af te schrijven.

De kostenpost afschrijving wordt vaak over het hoofd gezien wanneer consumenten een beslissing nemen over welke auto zij zullen kopen. En hoewel andere uitgaven aan bijvoorbeeld brandstof, onderhoud en wegenbelasting ook een duit in het zakje doen, zijn die zelden zo hoog als het bedrag dat een nieuwe auto in de eerste jaren aan waarde verliest. Een bovengemiddeld snelle afschrijving zorgt dus voor extra kosten, maar voor occasionkopers kan dit juist reden zijn om modellen die daar onder lijden een tweede blik te gunnen. Zij betalen immers relatief weinig geld voor een auto van bijvoorbeeld 3 jaar oud. Al valt zeker niet uit te sluiten dat modellen die aanvankelijk veel waarde verliezen, sneller zal blijven depreciëren dan zijn concurrenten.

De bevindingen van WhatCar? hebben betrekking op de Britse automarkt, maar (ook) in Europa vallen de appels niet ver van de boom, waardoor de situatie in andere landen waarschijnlijk slechts marginaal anders zijn. Ook in Nederland dalen dieselmodellen namelijk het hardst in waarde. De cijfers van het magazine zijn gebaseerd op de inruilwaarde van een exemplaar dat 58.000 kilometer (36.000 mijl) heeft gereden. Kampioen qua afschrijving is met afstand de dieseluitvoering van de Maserati Quattroporte. Die heeft na 3 jaar een restwaarde van 20,8 procent. Oftewel: in 36 maanden dient de eigenaar bijna vier vijfde van de nieuwprijs  af te schrijven. De grote waardedaling van de Italiaanse berlina komt niet zozeer door ondermaatse kwaliteit of door grote roestgevoeligheid, maar doordat Maserati veel te hoge nieuwprijzen hanteert. Pas op de occasionmarkt blijkt wat de werkelijke waarde van een auto is. En in het geval van de Quattroporte ligt die dus ver onder de nieuwprijs. Dat komt (onder andere) door tegenvallende rijeigenschappen, een ongecultiveerde dieselmotor, het ontbreken van diverse rij assistentie systemen en een gedateerde infomedia installatie.

Zijn landgenoot Fiat Tipo 1.6 Multijet laten Britten op de occasionmarkt ook links liggen. Deze Italiaan is na 3 jaar nog maar 21,1 procent van de nieuwprijs waard. Zijn segmentgenoot Peugeot 308 1.5 Blue HDi 100 doet het nauwelijks beter. Dat komt doordat ook Franse auto’s geen al te beste reputatie op het gebied van bouwkwaliteit hebben. Na 3 jaar resteert bij inruil voor deze Peugeot slechts 21,4 procent van de nieuwwaarde . De rest voor de top-5 bestaat uit 2 modellen die net als de Maserati Quattroporte onhandelbaar groot zijn: Op plek twee zien we de als een A4 ogende Audi A8L 55 TFSI Quattro en de immense Mercedes-Benz S 560 Cabriolet. Bij dit Duitse duo moet je na 3 jaar er rekening mee houden dat zij nog maar respectievelijk 23,2 procent en 24,2 procent van de nieuwprijs waard zullen zijn.

Lager in de top-10 komen wij de Peugeot 108 tegen (na 3 jaar nog slechts 24,6 procent van de nieuwprijs waard), de vrijwel identieke Citroën C1 (25,6 procent), de Jaguar XF 3.0d V6 (25,6 procent), de Fiat 500C (26,4 procent) en de Vauxhall Astra 1.5 CDTI (26,6 procent). Voor wat betreft 4 auto’s van dit 5-tal, dient voor de Nederlandse marktsituatie een uitzondering te worden gemaakt. Om te beginnen worden A segment modellen in Groot-Brittannië structureel lager gewaardeerd dan bij ons. Dat heeft onder andere te maken met de langere reisafstanden. Wij hebben er geen probleem mee om met een Citroën C1, Fiat 500 of Peugeot 108 van A naar B te rijden, maar Britten ervaring zoiets echt als ‘crisis’. Verder heeft Vauxhall in het Verenigd Koninkrijk een veel slechter imago dan bij ons. Dat komt doordat Ford, decennialang marktleider, als de nationale lieveling wordt gezien. Ook door de pers. Vauxhall is dan per definitie de underdog. In Nederland is de auto pers minder geneigd om Ford op te hemelen, en dus om te trappen naar Opel.

Afschrijving Maserati Maserati Quattroporte Occasion Tweedehands

Related Posts

Einde aan prijsstijging elektrische occasions

12 augustus 2026

Newsflash: Audi geeft vervolg aan Q8

6 augustus 2026

Sterke verkoopstijging gebruikte elektrische auto’s

1 juli 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
8.0

Grote SUV rijdt eindelijk lekker: test nieuwe Audi Q7

12 augustus 2026
8.0

Eerste kennismaking met de Audi A2 e-Tron

4 augustus 2026
9.0

De sterren staan goed: test Mercedes C 400 4Matic

21 juli 2026
6.0

Stelt nogal teleur: test Kia K4 1.0 T-GDi

19 juli 2026
7.0

Een echte 4×4: test Jeep Compass 4xe

8 juli 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.