Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Toyota maakte van Century een wereldmerk
  • Mercedes-Benz CLA uitgeroepen tot ‘Zakenauto van het Jaar 2027’
  • Mercedes-Benz biedt Duitse werknemers vrijwillige vertrekregeling aan
  • BMW’s toekomstplannen: minder managementfuncties, meer SUV modellen
  • Audi weert AUDI van Europese wegen
  • Opel: dit is de Astra van de toekomst
  • Volkswagen staat erop te besparen … en beëindigt collectieve arbeidsovereenkomsten
  • Prijs vergelijking BMW i3 40 xDrive
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Toyota maakte van Century een wereldmerk

    29 september 2026

    Mercedes-Benz biedt Duitse werknemers vrijwillige vertrekregeling aan

    29 september 2026

    BMW’s toekomstplannen: minder managementfuncties, meer SUV modellen

    29 september 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Mercedes-Benz CLA uitgeroepen tot ‘Zakenauto van het Jaar 2027’

    29 september 2026

    Stellantis gedagvaard in Camper Claim rechtszaak

    28 september 2026

    Nu al terugroepactie voor Volkswagen ID.Polo

    27 september 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Toekomstplannen»Debuteert in 2021: McLaren High Performance Hybrid
Toekomstplannen

Debuteert in 2021: McLaren High Performance Hybrid

20 oktober 20203 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

Komende zomer heeft McLaren een gloednieuw model in de showroom staan: de opvolger van de Sports Series. De Britten creëren hiermee een nieuwe subcategorie sportwagens: High Performance Hybrid. Inmiddels zijn de eerste details bekend.

Met de 540C, 570S, 600LT en 620R heeft McLaren haar Sports Series subgamma prima ingevuld. Volgend jaar willen de Britten voor haar ‘instapreeks’ voor het eerst een geëlektrificeerde aandrijflijn introduceren. Dat gebeurt al in het eerste kwartaal. De nog altijd naamloze eerste auto is een stekker hybride, of zoals McLaren het zelf zegt, een “High Performance Hybrid” (HPH). Het is het eerste compleet nieuwe ontwerp sinds de MP4-12C uit 2011. Alle navolgende modellen zijn daarvan afgeleid.

Hoewel die HPH de 570S vervangt, is de verwachting dat de nieuweling met assisterende elektromotor een stukje duurder zal worden. Als basisunit fungeert een compleet nieuwe 3,0 liter V6. Dit betekent dat de dagen van de door Ricardo ontwikkelde 8 cilinder motor met 2 turbo’s geteld zijn. Autointernationaal.nl kon al eerder melden dat het systeemvermogen van de HPH meer dan 600 pk zal bedragen. Ook kunnen we rekenen op een substantiële toename van het koppel. Puur op de elektromotor komt de McLaren HPH waarschijnlijk 30 kilometer ver.

McLaren maakt er veel werk van om de stekker hybride sportwagen net zo licht van gewicht te maken als haar bestaande modellen. Dat lukt niet helemaal, maar op maximaal 30 à 40 kilo na wordt de HPH net zo zwaar als de 570S. Een snelle rekensom leert dat wij dan praten over ongeveer 1.500 kilo. Ter vergelijking: de Honda NSX, die eveneens over hybride techniek beschikt, weegt 1.725 kilo. De Britten halen hiervoor haar nieuwe McLaren Carbon Lightweight Architecture (MCLA) van stal. Die vervangt de Monocell die in de MP4-12C debuteerde.

Volgens McLaren baas Mike Flewitt is MCLA veel stijver dan de Monocell. Ook laat het ontwerp meer carrosserievariaties en een groter aantal verschillende aandrijflijnen toe. Dit betekent dat MCLA ook gebruikt kan worden voor sportwagens met enkel een verbrandingsmotor en voor volledig elektrische bolides. Zoals je op de computertekening kan zien, zal het design niet radicaal verschillen van de huidige sportwagens van McLaren. Wel zal er inspiratie worden opgedaan bij de gelimiteerde Elva.

De naam van de HPH sportwagen van McLaren is nog niet bekend. De Britten hebben wel aanduidingen als Artura, Vion, Arkon en Veo laten registreren, evenals GTZ. De kans is groot dat McLaren een van deze namen gaat gebruiken voor haar volgend jaar te introduceren stekker hybride sportwagen. Qua prijs moeten we helaas rekenen op een bedrag dat eerder in de buurt van het tarief van de 720S ligt (319.760 euro) dan bij dat van de 570S (233.800 euro), al kan specifiek voor Nederland dankzij onze BPM berekeningswijze het uiteindelijke aantal euro’s meevallen.

 

McLaren

Related Posts

Newsflash: Volvo zet licht op groen voor de EX120

27 september 2026

Newsflash: Hyundai rust Europese fabriek uit met robots

20 september 2026

Newsflash: Honda werkt aan nieuwe generatie hybride techniek

19 september 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
8.0

Heet maar ook verantwoord: test Peugeot 208 GTi

24 september 2026
8.0

Waardig topmodel: test Skoda Peaq

18 september 2026
7.0

Rijk aan techniek, arm aan emotie: test MG IM6

17 september 2026
7.0

Brave auto, foute timing: test nieuwe Suzuki Across

16 september 2026
7.0

Geely E2: Prijskraker met lange garantie

15 september 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.