Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Hyundai toont nieuwe Tucson op autosalon van Parijs
  • Newsflash: Hyundai rust Europese fabriek uit met robots
  • Eerder plomp dan gracieus: de nieuwe Bentley Torcal
  • Rolls-Royce opent nieuwe testbaan in Goodwood
  • BYD wil 4 fabrieken in Europa
  • ANWB waarschuwt voor goedkope winterbanden
  • Citroën introduceert Outdoor versies van C3 en C3 Aircross
  • Volkswagen T-Roc onttroont Dacia Sandero als Europa’s populairste auto
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Hyundai toont nieuwe Tucson op autosalon van Parijs

    20 september 2026

    Newsflash: Hyundai rust Europese fabriek uit met robots

    20 september 2026

    Eerder plomp dan gracieus: de nieuwe Bentley Torcal

    20 september 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    ANWB waarschuwt voor goedkope winterbanden

    20 september 2026
    8.0

    Waardig topmodel: test Skoda Peaq

    18 september 2026
    7.0

    Rijk aan techniek, arm aan emotie: test MG IM6

    17 september 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Nieuws over Oud»Boxermotor Subaru blaast 55 kaarsjes uit
Nieuws over Oud

Boxermotor Subaru blaast 55 kaarsjes uit

17 mei 20213 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

In het voorjaar van 1966 beleefde de Subaru 1000 zijn wereldpremière als de eerste Japanse grootschalig geproduceerde auto met (geavanceerde) voorwielaandrijving. Maar het ontwerp schreef vooral geschiedenis met een volledig nieuw ontwikkelde, watergekoelde 1,0 liter boxermotor.

Sindsdien vormen boxermotoren de kern van het merk. Het zijn de conceptuele voordelen van deze volledig symmetrisch ontworpen krachtbron die de ontwikkeling mogelijk maken van vierwielaandrijving, die sinds 1972 bij Subaru staat voor rijveiligheid en sportief succes. Tot op heden heeft ’s werelds grootste fabrikant van auto’s met vierwielaandrijving al meer dan 20,4 miljoen boxermotoren geproduceerd. De technologie heeft nog steeds toekomstpotentieel bij Subaru: dat blijkt niet alleen uit de aandrijftechnologie van het mild hybride systeem, e-Boxer genaamd, maar ook uit de volledig herontworpen 2,5 liter boxermotor waarmee de 6de generatie van het grote cross-over model Outback net zijn verkoopcarrière begint.

Bij de boxermotor liggen de cilinders aan beide zijden van de krukas, plat in één vlak, en staan ​​de zuigers in paren tegenover elkaar, net als de boxersporters naar wie ze zijn genoemd. Deze constructie biedt de beste voorwaarden voor een ideale massabalans: er zijn geen zogenaamd “vrije momenten” of “vrije krachten”. De krukasaandrijving werkt harmonieus en gelijkmatig tot aan hoge toerentallen. “Zonder de boxermotor als kern was de symmetrische vierwielaandrijving, die ook al bijna een halve eeuw typerend is voor het merk Subaru, niet mogelijk geweest”, aldus de fabrikant. “Van de boxermotor diep gemonteerd in het voertuig tot de versnellingsbak, de cardanas en het achter differentieel: het gehele aandrijfsysteem loopt in één lijn langs het hart van het voertuig ten behoeve van een evenwichtig en neutraal weggedrag en maximaal rij plezier plus veiligheid”.

Subaru luidde dit nieuwe rij tijdperk in met de Leone 1400 4WD Station Wagon die in 1972 werd gelanceerd als ’s werelds eerste in massa geproduceerde auto met vierwielaandrijving. De Outback is daar de spirituele opvolger van. Met name Amerikanen zijn er tuk op. Het verkoopsucces van de vierwielaangedreven modellen in de Verenigde Staten stelde Subaru in staat om aldaar een eigen fabriek te openen. Voor Mazda, Mitsubishi en Suzuki bleek dat een brug te ver te zijn. In Europa vergaarde Subaru eigenlijk alleen een grote schare enthousiaste fans in Groot-Brittannië (met bovengemiddeld veel smalle (gladde) wegen) en sneeuwrijke landen. De boxermotor heeft zoals gezegd veel constructieve voordelen, maar is niet goedkoop om te produceren. Dat verklaart mede waarom Subaru in het C segment van de Impreza en de XV (waar 3 cilinder turboblokjes de norm lijken te zijn) geen vuist kan maken.

Volgend jaar zal Subaru haar eerste elektrische cross-over introduceren: de Solterra. Die krijgt standaard vierwielaandrijving, maar is onderhuids feitelijk een Toyota. Zal Subaru nog een keer geschiedenis kunnen schrijven met innovatieve techniek of is nu haar Eyesight veiligheidssysteem feitelijk de grootste troef?

boxermotor Subaru vierwielaandrijving

Related Posts

Einde van de Subaru e-Boxer modellen in zicht

24 juli 2026

Newsflash: BMW komt met de i4 Cabrio

22 juli 2026

Newsflash: Subaru wordt weer spannend

20 juli 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
8.0

Waardig topmodel: test Skoda Peaq

18 september 2026
7.0

Rijk aan techniek, arm aan emotie: test MG IM6

17 september 2026
7.0

Brave auto, foute timing: test nieuwe Suzuki Across

16 september 2026
7.0

Geely E2: Prijskraker met lange garantie

15 september 2026
8.0

Uitblinker op alle vlakken: test Skoda Epiq

13 september 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.