Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Mercedes-Benz verlaagt outlook
  • In detail: de Ford Tourneo Custom Active
  • Meer winst voor Porsche ondanks omzetdaling
  • Aanzienlijk grotere actieradius voor Firefly
  • Fiat Grizzly Live
  • Volkswagen en NXP slaan handen ineen
  • Fiat 500: wel een icoon, maar geen wereldauto
  • Wereldwijde autoverkoop daalt – BYD tuimelt omlaag
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Mercedes-Benz verlaagt outlook

    20 oktober 2026

    In detail: de Ford Tourneo Custom Active

    20 oktober 2026

    Meer winst voor Porsche ondanks omzetdaling

    20 oktober 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Volkswagen geeft laad-waarschuwing af

    14 oktober 2026

    Kia Niro is ‘ANWB Occasion van het Jaar 2027’

    13 oktober 2026

    Audi Q7 scoort 5 Euro NCAP sterren

    13 oktober 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Economisch nieuws»Nissan wint rechtszaak tegen voormalig topman Ghosn
Economisch nieuws

Nissan wint rechtszaak tegen voormalig topman Ghosn

13 mei 20213 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

Oud Nissan topman Carlos Ghosn krijgt het deksel op de neus bij een door hemzelf aangespannen rechtszaak tegen zijn voormalige werkgever. De rechtbank Amsterdam heeft een dikke streep gezet door de geëiste vergoeding van 10 miljoen euro voor ontslag, reputatieschade en achterstallig salaris, omdat er geen sprake was van een arbeidsovereenkomst. De rechter veroordeelde Ghosn bovendien tot het terugbetalen aan het bedrijf van onterecht ontvangen loon na zijn ontslag in 2018, oftewel bijna 5 miljoen euro.

Ghosn was jarenlang de gevierde topman van de Japanse autobouwer Nissan – Mitsubishi, die een alliantie had met de Franse autoreus Renault. In 2019 werd hij door de Japanners ontslagen. Hij werd beschuldigd van malversaties voor tientallen miljoenen euro, onder meer ten koste van de in Nederland gevestigde joint venture Nissan – Mitsubishi (NMBV). Volgens de Renault – Nissan – Mitsubishi alliantie heeft Ghosn zichzelf voor zo’n 80 miljoen euro verrijkt over de rug van de 3 bedrijven. Hij wordt door de Japanse autoriteiten verdacht van financiële malversaties, waaronder valse verklaringen over zijn salaris en privégebruik van bedrijfsgelden.

Volgens Ghosn (foto) is hij slachtoffer van een politiek complot in Japan van Nissan en justitie en dreigde in Japan een oneerlijk proces. In afwachting van de rechtszaak kreeg hij huisarrest, maar hij wist in oktober 2019 op spectaculaire wijze te ontsnappen. Hij omzeilde de bewaking bij zijn huis en vloog met een privévliegtuig naar Istanbul, waarbij hij zich zou hebben verstopt in een kist voor geluidsapparatuur. Vanuit Turkije vloog hij naar Libanon, dat geen uitleveringsverdrag met Japan heeft. Ghosn is van origine een Libanees, maar heeft ook de Franse en Braziliaanse nationaliteit.

Volgens Ghosn werkte hij voor NMBV en was hij regelmatig in Amsterdam voor overleg. Hij zou ook het mandaat hebben gehad om zich te laten belonen voor zijn werkzaamheden. De rechter oordeelde echter dat uit de stukken niets blijkt van een arbeidsovereenkomst tussen NMBV en Ghosn en dat hij ook niet bevoegd is om met zichzelf een arbeidsovereenkomst te sluiten.

Ghosn was sinds 1 juli 2012 wel in dienst van Nissan International Holding B.V. Aan deze arbeidsovereenkomst is per 1 april 2018 een einde gekomen, zo oordeelt de rechtbank. Ook deze vennootschap is daarom aan de oud-bestuurder geen vergoeding schuldig. Betaald loon over april 2018 moet door hem worden terugbetaald.

In een interview zei Ghosn onlangs dat hij de zaak in Amsterdam had aangespannen omdat hij een “geloofwaardige, onafhankelijke rechter op neutraal terrein” wilde. Bij het Japanse Openbaar Ministerie “draait die zaak niet om rechtvaardigheid. Dat is een politieke zaak: het Openbaar Ministerie mag niet verliezen”. Er lopen wereldwijd tientallen rechtszaken rond Ghosn. Hij verklaarde eerder Japan te hebben verlaten omdat hij daar geen kans had om zich fatsoenlijk te verdedigen tegen de aanklachten. Ghosn ontkent iets fout te hebben gedaan. Volgens hem spande de Japanse justitie samen met hoge krachten binnen Nissan om hem ten val te brengen.

Ghosn Nissan

Related Posts

Newsflash: voorlopig geen Nissan GT-R Super-SUV

26 september 2026

Newsflash: Genesis valt Bentley en Maserati aan

22 september 2026

In detail: de nieuwe Nissan Kicks

16 september 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
8.0

Heet maar ook verantwoord: test Peugeot 208 GTi

24 september 2026
8.0

Waardig topmodel: test Skoda Peaq

18 september 2026
7.0

Rijk aan techniek, arm aan emotie: test MG IM6

17 september 2026
7.0

Brave auto, foute timing: test nieuwe Suzuki Across

16 september 2026
7.0

Geely E2: Prijskraker met lange garantie

15 september 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.