De Volkswagen Groep heeft in juli wereldwijd 720.200 voertuigen aan klanten weten af te leveren. Dat is 18,7 procent minder dan in dezelfde maand vorig jaar. Na 7 maanden staat de teller van dit jaar nu op 5.6698.400 voertuigen. Dat is nog altijd 19,2 procent meer dan in de eerste 7 maanden van 2020.
De grootste klap kreeg Skoda dat met 75.000 stuks in juli 31 procent minder auto’s afleverde dan in dezelfde maand vorig jaar. Over de eerste 7 maanden gemeten, is de groei bij het Tsjechische dochter merk daarmee teruggezakt naar 10 procent. Bij het hoofdmerk Volkswagen liepen de afleveringen met bijna 22 procent terug naar 379.200 auto’s. Seat kon de schade beperkt houden tot een kleine 11 procent en leverde 43.000 personenwagens af. Daarmee doet dit dochter merk het dit jaar tot en met juli 34 procent beter dan een jaar geleden. Bij Audi bleef de daling afgelopen maand beperkt tot 9 procent met 146.800 auto’s, terwijl Porsche met 25.300 stuks 7 procent minder voertuigen afleverde.
De Volkswagen Groep geeft in het maandbericht verder geen toelichting, maar de terugval in het aantal leveringen is niet alleen terug te voeren op het tekort aan halfgeleiders. Vooral op de Chinese markt waren er namelijk zware verliezen. Autointernationaal berichtte in de Newsflash eerder deze week al dat Volkswagen daar flink in de problemen zit. De afzet viel met 27,5 procent terug tot 238.100 voertuigen. Ook in West-Europa ging het merkbaar bergafwaarts met 20,6 procent tot 255.000 auto’s. In Noord-Amerika en de rest van Azië kon Volkswagen in juli wel groeien.
