Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Doek valt voor de Polestar 2
  • Klaar voor avontuur: Toyota introduceert de Adventure Editions
  • Porsche haalt nieuwe R&D chef weg bij Mercedes
  • Registraties Tesla stijgen sterk in Noord-Europa ondanks Chinese concurrentie
  • Stellantis benoemt nieuwe designchefs bij Citroën en Opel
  • Fiat scherpt 500 line-up aan voor modeljaar 2027
  • Honderdduizenden auto’s toch de weg op ondanks mogelijke gebreken
  • Autoverkopen oktober: marktaandeel elektrische auto’s stijgt verder
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Doek valt voor de Polestar 2

    1 november 2026

    Klaar voor avontuur: Toyota introduceert de Adventure Editions

    1 november 2026

    Porsche haalt nieuwe R&D chef weg bij Mercedes

    1 november 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Honderdduizenden auto’s toch de weg op ondanks mogelijke gebreken

    1 november 2026

    Renault heeft zijn eigen ‘Motorgate’

    25 oktober 2026
    6.0

    Capabel, maar weinig memorabel: test XPeng L03

    23 oktober 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Toekomstplannen»Oude en nieuwe Renault 5 zij aan zij in München
Toekomstplannen

Oude en nieuwe Renault 5 zij aan zij in München

1 september 20214 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

De Renault 5 wordt volgend jaar 50. De  sympathiek ogende 3-deurs hatchback debuteerde in 1972 met techniek van zijn broers 4 en 6. In 1984 werd de opvolger gelanceerd, dit keer op basis van een ingekort platform van de 9 en 11. Die editie werd zijn leven lang overschaduwd door de Peugeot 205. In 1990 werd de Renault 5 daarom afgelost door de Clio. Maar in 2024 maakt hij een comeback in elektrische vorm. Het prototype van die nieuwe Renault 5 is in München te zien aan de zijde van het origineel.

De nieuwe 5 zal binnen het Renault gamma de plaats innemen van de Zoé. Het wordt dus een relatief betaalbare elektrische auto. Met zijn schappelijke prijsstelling kan hij in Europa een steentje bij gaan dragen aan de omarming van emissievrij vervoer door het grote publiek, zo is de gedachte. Overigens werkt Renault ook aan een elektrische reïncarnatie van de 4. Die wordt nog wat goedkoper en krijgt een meer utilitair karakter. Voor de nieuwe Renault 5 zal worden vastgehouden aan het tijdloze design van het origineel. Ondanks elektrische aandrijving behoudt hij dus zijn ludieke en speelse karakter. Dat komt met name goed tot zijn recht met de gele carrosseriekleur waarin de conceptversie op de IAA in München is te zien.

Het designteam van Gilles Vidal liet zich voor de nieuwe Renault 5 dus inspireren door het originele model. Daarvan zijn in München 4 exemplaren tentoongesteld: een oranje TL versie, een zwarte Le Car Van, een blauwe Electrique (die in de jaren zeventig niet verder kwam dan het prototype stadium) en een TX in champagnekleur. In vergelijking met dit kwartet valt vooral de koetswerkbreedte van de nieuwe editie op. Dat geeft de nieuwe Renault 5 van nature een sportieve en krachtige (gespierde) uitstraling. Qua carrosserieverhoudingen heeft hij namelijk wat weg van de Clio V6.

Renault is in München ook present met de nieuwe Mégane E-Tech Electric (het ligt voor de hand dat de productieversie van de nieuwe 5 ook de extra typeaanduiding ‘E-Tech Electric’ krijgt). De Franse autoproducent zet dus stevig in op elektrische modellen, maar dit betekent niet dat de dagen van de (stekker) hybride versies wat haar betreft nu al geteld zijn. Renault heeft zwaar geïnvesteerd in de E-Tech aandrijflijn van de Clio, Captur, Mégane Estate en Dacia Jogger. Dergelijke modellen willen de Fransen ook na 2035 in Europa aan de man kunnen brengen, maar dan gaat officieel het verkoopverbod op nieuwe auto’s met een verbrandingsmotor in. Renault zou graag zien dat deze maatregel wordt uitgesteld tot 2040.

Volgens technisch directeur Gilles Leborgne (foto) is dat vooral nodig om de modellen van Dacia betaalbaar te houden. In een toelichting op zijn standpunt zegt hij: “Ik ben niet tegen elektrificatie, maar wij pleiten voor uitstel omdat wij moeten zorgen voor onze mensen en de vrijheid van mobiliteit. Dat is het punt”. Volgens Leborgne leidt het voorstel van de Europese Commissie in eerste instantie namelijk tot veel duurdere auto’s, iets wat met name voor Dacia grote gevolgen heeft. Renault wil haar gamma in 2030 voor 90 procent uit elektrische modellen laten bestaan. Alpine heeft de kaap dan al volledig genomen. Maar voor Dacia vindt Leborgne een geleidelijkere overgang wenselijk: “Wij werken enorm hard om de prijs van elektrische auto’s te drukken, maar vandaag de dag kan niemand ontkennen dat de aanschafkosten hoger zijn”. Daarom wachten wij bij Dacia met overstappen tot het absoluut noodzakelijk is”.

Of de wens van Renault ingewilligd gaat worden door de Europese Commissie, zal moeten blijken. Die lijkt zich nogal rigide op te stellen. Maar het plan van de Europese Commissie om de verkoop van auto’s met een verbrandingsmotor vanaf 2035 te verbieden, moet nog steun krijgen van de lidstaten en het Europees Parlement. Daar lijkt Leborgne nu zijn pijlen op te richten.

Renault Renault 5

Related Posts

Renault heeft zijn eigen ‘Motorgate’

25 oktober 2026

MyWheels breidt uit met 40 exemplaren van de Renault 4 E-Tech

22 oktober 2026

Renault: hoger omzet ondanks lagere verkopen

22 oktober 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
6.0

Capabel, maar weinig memorabel: test XPeng L03

23 oktober 2026
8.0

Heet maar ook verantwoord: test Peugeot 208 GTi

24 september 2026
8.0

Waardig topmodel: test Skoda Peaq

18 september 2026
7.0

Rijk aan techniek, arm aan emotie: test MG IM6

17 september 2026
7.0

Brave auto, foute timing: test nieuwe Suzuki Across

16 september 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.