Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Rivian: ondanks positieve omzetprognose zijn aandeelhouders sceptisch
  • Zoals verwacht: nieuwe Shooting Brake van Peugeot komt niet naar Europa
  • Volkswagen viert 20ste verjaardag Tiguan met de Edition 20
  • Bentley betreedt het elektrische tijdperk met de Torcal
  • Importrecord gebruikte auto’s
  • Polestar breidt line-up uit met de 4 SUV
  • Newsflash: nieuwe Polestar 2 wordt veel sportiever
  • Prijs indicatie Changan Nevo Q05
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Rivian: ondanks positieve omzetprognose zijn aandeelhouders sceptisch

    7 juli 2026

    Zoals verwacht: nieuwe Shooting Brake van Peugeot komt niet naar Europa

    1 juli 2026

    Volkswagen viert 20ste verjaardag Tiguan met de Edition 20

    1 juli 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Chinese auto’s laden het snelst op

    1 juli 2026

    In Frankrijk zijn de auto’s van Alpine na Porsche het duurst om te repareren

    23 juni 2026

    Volvo roept duizenden plug-in hybride auto’s terug wegens brandgevaar

    16 juni 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Toekomstplannen»Dit zijn de elektrische auto ambities van Nissan
Toekomstplannen

Dit zijn de elektrische auto ambities van Nissan

22 november 20214 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

Nissan lanceert in de periode tot 2030 een groot aantal nieuwe elektrische modellen. De Japanners gunnen ons daar een eerste blik op in de vorm van 4 conceptstudies.

Na haar wonden in 2019 en 2020 gelikt te hebben, wil Nissan zichzelf weer op de kaart zetten met haar Ambition 2030 plan. In doe toekomstvisie staat (hoe kan het ook anders) elektrificatie van het modellenaanbod centraal.

Nissan wil tegen 2030 niet minder dan 23 nieuwe geëlektrificeerde modellen lanceren, waarvan 15 volledig elektrisch zijn. Met deze strategie moet bij het begin van het nieuwe decennium in 2030 de helft van het gamma van de Japanse autofabrikant uit geëlektrificeerde modellen bestaan. In Europa moet dat aandeel zelfs “meer dan 75 procent” bedragen.

Niet alleen nieuwe modellen zijn belangrijk voor Nissan, maar ook een volgende generatie batterijtechniek. Daarom zullen de Japanners in het kader van het Ambition 2030 plan eigen solid state batterijen lanceren. Daarvoor is het het jaar 2028 aangekruist in de agenda. Met solid state batterijen wil Nissan de kosten en de laadtijden van zijn toekomstige elektrische modellen aanzienlijk verlagen.

Een van de 4 conceptstudies van Nissan die ten behoeve van “de volgende stap in de geëlektrificeerde toekomst van het bedrijf” zijn ontwikkeld, is de Max-Out. Dat is een kleine, ultralichte sportieve 2-zitter. Is het toeval dat de letters ‘M’ en ‘x’ in de modelnaam doen denken aan de Mazda MX-5?

De Surf-Out toont hoe een elektrische pick-up van Nissan er uit zou kunnen  gaan zien.

De Hang-Out conceptstudie heeft een MPV koetswerk dat waarmee optimaal gebruik kan worden gemaakt van de voordelen van elektrische aandrijving (korte neus, beperkte overhangen, vlakke vloer, grote interieurruimte). Dit model kan op termijn de Juke gaan vervangen.

De Chill-Out (zie ook de hoofdfoto) is een elektrische cross-over zal het eerst realiteit worden. De productieversie van dit ontwerp zal namelijk worden gebaseerd op het CMF-EV platform dat Nissan samen met Renault heeft ontwikkeld. Dit model moet onder de Ariya, een kloeke SUV, in het gamma komen en zal medio 2025 de Leaf aflossen.

 

Miljardeninvestering

Nissan zal de komende 5 jaar 2 biljoen yen (17,6 miljard dollar) investeren in nieuwe elektrische modellen en een goedkopere, krachtigere batterij ontwikkelen om haar assortiment elektrische voertuigen een boost te geven. De CEO van de Japanse autofabrikant, Makoto Uchida (rechts op de hoofdfoto), zegt dat het bedrijf hiermee de uitstoot wil verminderen en aan de behoeften van verschillende klanten wil voldoen. Nissan zal ook de CO2-emissie van zijn fabrieken reduceren, zo voegde hij er aan toe.

Het bedrijf heeft moeite om het schandaal van voormalig voorzitter Carlos Ghosn achter zich te laten. Ghosn, die Nissan 2 decennia leidde, nadat hij door de Franse alliantiepartner Renault naar Japan was gestuurd, werd in 2018 in Tokio gearresteerd op beschuldiging van verschillende financiële wangedrag. Uchida maakte geen melding van het schandaal, maar verwees naar “fouten uit het verleden” waarvan hij beloofde dat ze bij Nissan niet zullen worden herhaald.

De elektrificatie van Nissan berust zoals gezegd op de ontwikkeling van een nieuwe solid-state batterij. Uchida bestempelt die als “een doorbraak” omdat hij goedkoper is en meer stroom opwekt dan het lithium/ion type die nu in gebruik zijn. Het betekent ook dat elektrische aandrijflijnen gemakkelijker kunnen worden gebruikt in vrachtwagens, bestelwagens en andere zwaardere voertuigen, omdat de batterijen kleiner kunnen zijn. Volgens Nissan zal de ASSB (All Solid State Battery) tegen 2028 in massaproductie zijn. De kosten van elektrische voertuigen zullen dankzij de batterij innovatie kunnen dalen tot een niveau dat vergelijkbaar is met de tarieven van gewone benzineauto’s. Uchida: “Nissan is uit een crisis gekomen en is klaar om een ​​nieuwe start te maken”.

Alle grote autofabrikanten, waaronder Nissan’s Japanse rivaal Toyota, werken aan elektrische voertuigen, vanwege de groeiende bezorgdheid over klimaatverandering en duurzaamheid. Wereldwijde consumenten eisen ook meer veiligheidsvoorzieningen. Uchida zei dat Nissan 3.000 extra ingenieurs in dienst heeft genomen om haar onderzoeksactiviteiten te versterken, inclusief digitale technologie voor voertuigen.

Nissan, gevestigd in Yokohama, Japan, heeft onlangs te lijden gehad van het tekort aan computerchips dat alle autofabrikanten treft vanwege lockdowns en andere maatregelen in chipfabrieken om de pandemie van het coronavirus te bestrijden. De maker van de Infiniti luxe modellen, de elektrische Leaf en de Z sportwagen, voorspelt een terugkeer naar winstgevendheid voor het fiscale jaar tot maart 2022, na in 2 opeenvolgende jaren verlies te hebben geleden.

Nissan

Related Posts

Newsflash: nieuwe Fiat Panda houdt vast aan benzinemotor

1 juli 2026

De man, de mythe en de voortvluchtige: sommige Nissan-aandeelhouders willen Carlos Ghosn terug

19 juni 2026

Newsflash: Hyundai tilt elektrische N modellen naar een hoger plan

18 juni 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
9.0

Pocket rocket voor het EV-tijdperk: test Cupra Raval VZ Rebel

2 mei 2026
7.0

Goedkope middelmaat: test Chery Tiggo 4

23 april 2026
7.0

Bloedsnel, maar te duur voor wat hij biedt: test Denza Z9 GT EV

16 april 2026
8.0

Veel ruimte voor comfort: test Mercedes GLB

5 april 2026
8.0

Van alle markten thuis: test Mercedes CLA Shooting Brake 250+ / 350 4Matic

2 april 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.