Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Prijs vergelijking Lexus TZ
  • Toyota maakte van Century een wereldmerk
  • Mercedes-Benz CLA uitgeroepen tot ‘Zakenauto van het Jaar 2027’
  • Mercedes-Benz biedt Duitse werknemers vrijwillige vertrekregeling aan
  • BMW’s toekomstplannen: minder managementfuncties, meer SUV modellen
  • Audi weert AUDI van Europese wegen
  • Opel: dit is de Astra van de toekomst
  • Volkswagen staat erop te besparen … en beëindigt collectieve arbeidsovereenkomsten
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Prijs vergelijking Lexus TZ

    29 september 2026

    Toyota maakte van Century een wereldmerk

    29 september 2026

    Mercedes-Benz biedt Duitse werknemers vrijwillige vertrekregeling aan

    29 september 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Mercedes-Benz CLA uitgeroepen tot ‘Zakenauto van het Jaar 2027’

    29 september 2026

    Stellantis gedagvaard in Camper Claim rechtszaak

    28 september 2026

    Nu al terugroepactie voor Volkswagen ID.Polo

    27 september 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Economisch nieuws»Kia gaat een extra fabriek bouwen
Economisch nieuws

Kia gaat een extra fabriek bouwen

22 maart 20223 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
Ãâ°í ±â´Ù¸®´Â Â÷·®
Ãâ°í ±â´Ù¸®´Â Â÷·® (±¤¸í=¿¬ÇÕ´º½º) È«±â¿ø ±âÀÚ = ½ÅÁ¾ Äڷγª¹ÙÀÌ·¯½º °¨¿°Áõ(Äڷγª19) È®»ê¿¡ µû¸¥ ÇØ¿Ü ÀÚµ¿Â÷ ÆÇ¸Å °¨¼Ò·Î ÈÞ¾÷¿¡ µé¾î°£ °æ±âµµ ±¤¸í½Ã ±â¾ÆÀÚµ¿Â÷ ¼ÒÇϸ® °øÀå 27ÀÏ ¿ÀÀü ¸ð½À. ±â¾ÆÂ÷´Â À̳¯ºÎÅÍ ´ÙÀ½ ´Þ 8ÀϱîÁö °æ±â ±¤¸í ¼ÒÇϸ® 1¡¤2°øÀå°ú ±¤ÁÖ 2°øÀåÀ» ÈÞ¾÷ÇÑ´Ù. ÇØ¿Ü ¼öÃâÁÖ¹®ÀÌ ²÷±âÀÚ Â¡°Ë´Ù¸® ¿¬ÈÞ(ÀÌ´Þ 30ÀÏ¡­5¿ù5ÀÏ) ÀüÈÄ·Î ÈÞ¾÷ÇØ ±¹³» »ý»êÀç°í¸¦ Á¶ÀýÇÏ·Á´Â ÃëÁö´Ù. 2020.4.27 xanadu@yna.co.kr/2020-04-27 11:12:03/

Kia gaat een nieuwe fabriek bouwen in Zuid Korea,. Het is de eerste productiefaciliteit van de Hyundai Motor Groep in eigen land sinds 1997.

De nieuwe fabriek zal worden gebouwd in Hwaseong, in de provincie Gyeonggi, en zal in hoge mate geautomatiseerd zijn. De productiefaciliteit moet eind 2024 klaar zijn en zal in het daarop volgende jaar in bedrijf worden genomen.

Kia en moederbedrijf Hyundai zijn de afgelopen decennia terughoudend geweest om nog meer fabrieken in Zuid Korea te bouwen vanwege hun eindeloze ruzies met militante vakbonden. Maar Kia lijkt van gedachten te zijn veranderd omdat het hoogopgeleide arbeidskrachten nodig heeft op het gebied van elektrische auto’s die volgens haar de toekomst zijn. Dat arsenaal aan werknemers denkt men in eigen land beter aan te kunnen boren dan elders.

Kia voorspelt dat elektrische busjes zonder bestuurder en andere stedelijke mobiliteitsoplossingen (die het “PBV’s” heeft genoemd) tegen 2030 goed zullen zijn voor een kwart van de verkoop van nieuwe auto’s, met een jaarlijkse vraag naar 20 miljoen voertuigen. Zodra zelfrijdende voertuigen op grote schaal worden gebruikt, verwacht Kia dat consumenten zich wenden tot PBV’s in plaats van personenauto’s. Sommige kunnen de vorm aannemen van mobiele kantoren en campers, maar het concept is tot nu toe vaag. De automaker heeft al 3 fabrieken in Hwaseong die samen 600.000 auto’s per jaar kunnen produceren. Kia streeft er naar om tegen 2030 jaarlijks 1,5 miljoen PBV’s te verkopen om zo de nummer 1 speler in dat marktsegment te worden.

 

Exportsucces

Hyundai en haar dochter Kia hebben de verkoop van hun elektrische auto’s de afgelopen tijd sterk zien groeien in de Verenigde Staten. De modellen Ioniq 5 (Hyundai) en EV6 (Kia) eindigden in februari met respectievelijk 2.555 en 2.125 verkochte eenheden op de derde en vijfde plaats van de statistiek met de afzetcijfers van elektrische modellen.

De andere 3 plaatsen in de top-5 werden allemaal ingenomen door ’s werelds grootste fabrikant van elektrische auto’s, Tesla. Haar Model Y en Model 3 waren de 2 best verkochte modellen, met respectievelijk 23.508 en 15.387 verkochte eenheden, terwijl de Model X vierde werd met 2.137 verkochte eenheden. De verkoop van de 2 Koreaanse auto’s is behoorlijk indrukwekkend aangezien de Ioniq 5 pas vanaf januari van dit jaar in Noord-Amerika te koop is en de EV6 daar vorige maand voor het eerst in de showrooms stond. Opvallend is dat de Ford Mustang Mach-E schittert door afwezigheid in de top 5. 

 

Hyundai Kia

Related Posts

Newsflash: voorlopig geen Nissan GT-R Super-SUV

26 september 2026

Hyundai toont nieuwe Tucson op autosalon van Parijs

20 september 2026

Newsflash: Hyundai rust Europese fabriek uit met robots

20 september 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
8.0

Heet maar ook verantwoord: test Peugeot 208 GTi

24 september 2026
8.0

Waardig topmodel: test Skoda Peaq

18 september 2026
7.0

Rijk aan techniek, arm aan emotie: test MG IM6

17 september 2026
7.0

Brave auto, foute timing: test nieuwe Suzuki Across

16 september 2026
7.0

Geely E2: Prijskraker met lange garantie

15 september 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.