Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Nieuwe Dacia Spring daagt de BYD Dolphin Surf uit
  • Bekijk hoe de nieuwe Range Rover Electric wordt gebouwd
  • Volkswagen oogt aangeslagen
  • Alpine sculptuur geeft voorproefje van toekomstige A110
  • Volkswagen kondigt debuut ID.Tiguan in oktober aan
  • Newsflash: voorlopig geen Nissan GT-R Super-SUV
  • Toyota Prius: als er één schaap over de dam is …
  • Renault kondigt 5 nieuwe modellen aan
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Alpine sculptuur geeft voorproefje van toekomstige A110

    26 september 2026

    Volkswagen kondigt debuut ID.Tiguan in oktober aan

    26 september 2026

    Newsflash: voorlopig geen Nissan GT-R Super-SUV

    26 september 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Nieuwe Dacia Spring daagt de BYD Dolphin Surf uit

    26 september 2026
    8.0

    Heet maar ook verantwoord: test Peugeot 208 GTi

    24 september 2026

    ING Belgium introduceert autoverzekering voor verborgen gebreken

    24 september 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Toekomstplannen»Nieuwe Ford Kuga komt in 2025
Toekomstplannen

Nieuwe Ford Kuga komt in 2025

4 juli 20224 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
FordKugaNieuw

De Ford Kuga zal dit jaar eerst nog een facelift ondergaan, maar in 2025 kunnen wij een compleet nieuwe editie van de SUV verwachten. Wederom zal er sprake zijn van een Amerikaan ontwerp. Ford zal het zustermodel van de Kuga, de Escape, namelijk ook in de Verenigde Staten gaan verkopen. En de Amerikanen zijn zo eigenwijs om te denken dat zij meer verstand hebben van het ontwerpen van een (grotere) SUV dan wij Europeanen. Nou ja, misschien is dat ook wel zo. De nieuwe Kuga / Escape wordt in ieder geval een wereldauto die ook aan Australische en Chinese consumenten verkocht gaat worden.

De nieuwe Kuga zal lichter zijn dan het huidige model. Gewichtsbesparing is namelijk het meest effectieve recept voor een lager brandstofverbruik. Dat is ook voor de populaire stekker hybride variant belangrijk. Momenteel kent de Kuga in Nederland geen andere motorversies, maar dat kan veranderen als de 1,5 liter Ecoboost motor mild hybride techniek krijgt. Een volledig elektrische variant is niet gepland. Die zou te veel in het vaarwater gaan zitten van zowel de emissievrij modellen die Ford op basis van het MEB onderstel van Volkswagen gaat lanceren (waaronder een cross-over) als van de Mustang Mach-E.

De PHEV uitvoering krijgt een vierwielaangedreven variant met een tweede elektromotor op de achteras. Ford krijgt daarmee een passend antwoord op de plug-in versie van de Toyota RAV4; niet alleen een belangrijke concurrent maar ook ’s werelds belangrijkste nieuwe auto. In dit kader zal het systeemvermogen van de Ford minimaal 300 pk gaan bedragen. Ongeacht het aantal aangedreven wielen kan de Kuga PHEV rekenen op een grotere batterij. Daarmee wil Ford de elektrische actieradius opschroeven richting de 100 kilometer.

De verwachting is dat de nieuwe Kuga wat grotere afmetingen krijgt. Die uitbreidingsruimte is er nu Ford heeft besloten om geen vervolg te geven aan de grotere Edge. Of dit ook zal leiden tot de komst van een 7-persoons variant is nog niet duidelijk. Wel is zeker dat Ford met de nieuwe Kuga een flinke inhaalslag gaat maken voor wat betreft infotainment. De huidige editie van de SUV biedt hiervoor tijdens de facelift onvoldoende mogelijkheden.

Ford gaat de nieuwe Kuga in Spanje bouwen, in de fabriek waar nu nog de S-Max en Galaxy van de band rollen (de Mondeo is inmiddels gesaneerd). In het Duitse Saarlouis had men graag de productieorder voor de nieuwe SUV gekregen, maar die bouwlocatie vinden de Amerikanen te duur. Ford gaat in het Spaanse Valencia ook een volledig elektrisch model van Amerikaans ontwerp bouwen. Wellicht gaat het daarbij om de opvolger van de Mustang Mach-E. Dat is nog een betrekkelijk jong ontwerp, maar Ford verdient er nu al geen stuiver meer aan waardoor herziening dringend noodzakelijk is.

In Saarlouis loopt momenteel nog de Focus van de band, maar in 2025 valt het doek voor dit Ford model. Dat is slecht nieuws voor de Duitse fabriek waar 4.600 werknemers hun brood verdienen. Hetzelfde geldt voor het nabijgelegen leverancierspark, dat goed is voor nog eens 1.300 banen. Die gaan waarschijnlijk allemaal verdwijnen. Schrale troost voor Duitsland is dat Ford in Keulen de eerder genoemde elektrische modellen op basis van het MEB onderstel van Volkswagen gaat bouwen.

Sinds de start van de productie ruim 50 jaar geleden heeft Ford in Saarlouis meer dan 15 miljoen personenwagens gefabriceerd. Daarbij werden achtereenvolgens de modellen Escort, Capri en Fiesta in Saarlouis gebouwd. In 1998 werd op de Focus overgeschakeld. Maar voor Ford is de fabriek in Keulen altijd belangrijker geweest. Daar werken momenteel 15.000 mensen. Om de productie van de eerder genoemde elektrische modellen (naast een cross-over ook een hatchback) mogelijk te maken, gaat Ford meer dan 2 miljard euro in de Keulse fabriek investeren. heeft toegewezen gekregen.


Ford Ford Kuga

Related Posts

Trump haalt uit naar Ford vanwege samenwerking met Chinese bedrijven

8 september 2026

Newsflash: nieuwe Skoda Fabia wordt een slag kleiner

7 september 2026

Newsflash: BMW i4 debuteert als Cabrio

3 september 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
8.0

Heet maar ook verantwoord: test Peugeot 208 GTi

24 september 2026
8.0

Waardig topmodel: test Skoda Peaq

18 september 2026
7.0

Rijk aan techniek, arm aan emotie: test MG IM6

17 september 2026
7.0

Brave auto, foute timing: test nieuwe Suzuki Across

16 september 2026
7.0

Geely E2: Prijskraker met lange garantie

15 september 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.