Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Chinese merken goed voor bijna 12% van de verkoop van nieuwe auto’s in Europa
  • Geely zet in op laden in 4 minuten
  • Nieuwe Hyundai Bayon betrapt
  • In detail: de nieuwe elektrische Nissan Pixo
  • Prijs vergelijking Mercedes-Benz E 300e
  • Hyundai toont nieuwe Tucson op autosalon van Parijs
  • Newsflash: Hyundai rust Europese fabriek uit met robots
  • Eerder plomp dan gracieus: de nieuwe Bentley Torcal
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Chinese merken goed voor bijna 12% van de verkoop van nieuwe auto’s in Europa

    21 september 2026

    Geely zet in op laden in 4 minuten

    21 september 2026

    Nieuwe Hyundai Bayon betrapt

    21 september 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    ANWB waarschuwt voor goedkope winterbanden

    20 september 2026
    8.0

    Waardig topmodel: test Skoda Peaq

    18 september 2026
    7.0

    Rijk aan techniek, arm aan emotie: test MG IM6

    17 september 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Verkoopcijfers»Ook autoverkopen België veren op
Verkoopcijfers

Ook autoverkopen België veren op

1 november 20224 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

Ook voor België was oktober 2022 een veel betere maand voor wat betreft de kentekenregistraties van nieuwe auto’s dan in 2021. En net als bij ons is er al voor de derde opeenvolgende maand sprake van een verkoopplus.

Er werden bij onze zuiderburen 30.451 nieuwe auto’s ingeschreven; een stijging van 21,6 procent ten opzichte van oktober 2021, toen er 25.045 registraties waren. Maar als we kijken naar het oktobergemiddelde van de laatste 10 jaar (38.221 kentekenregistraties), dan is de markt flink gekrompen. En ondanks het positieve saldo van de afgelopen 3 maanden is er op jaarbasis (vanaf januari) sprake van een afzetdaling: 311.941 inschrijvingen tegenover 338.612 stuks vorig jaar. Het verschil is in België met 7,9 procent wat groter dan bij ons (2,0 procent)

 

Merken

De top 5 van oktober is identiek aan die van de eerste 10 maanden van 2022. Dit betekent dat BMW in België aan kop gaat, vóór Volkswagen, Peugeot, Mercedes en Audi. Na enkele uitstekende maanden klimt Toyota naar de 6de plaats, vóór een zwak presterend Renault en Citroën. De 9de plaats was in oktober voor Opel, maar op jaarbasis bezet Kia deze plek. De 10de positie is in beide gevallen voor Dacia. Vanaf de 25ste positie (niet zichtbaar in de jaargrafiek) zien we de eerste Chinese merken opduiken. Dat zijn Polestar (plek 27), Lynk & Co (30), MG (33) en DFSK (37).

België102022merken

BMW was in september even van de troon gestoten door Volkswagen, maar pakte de koppositie afgelopen maand dus weer terug met 3.246 inschrijvingen en een marktaandeel van 10,7 procent. De concurrent uit Wolfsburg kan terugkijken op een erg goed oktober resultaat met 51,9 procent meer leveringen, maar het saldo (2.823 auto’s oftewel 9,3 procent marktaandeel) was niet voldoende om de koppositie te behouden. Daarna volgen dus Peugeot (2.485 leveringen en 8,2 procent marktaandeel), Mercedes (2.292 en 7,5 procent) en Audi (2.280 en 7,5 procent).

Op jaarbasis (januari t/m oktober) is Toyota de grootste winnaar in de merken top 20 met 33,1 procent meer ingeschreven auto’s dan vorig jaar, terwijl Mazda procentueel gezien de grootste daler is (-33,2 procent). Buiten de top 20 valt het positieve resultaat van Lynk & Co op. Dit Chinese merk heeft slechts 1 model in de aanbieding, maar de abonnementsformule waarmee in die stekker hybride SUV kan worden gereden, slaat blijkbaar dermate goed aan dat dit merk nu op de 30ste plaats staat, vóór bekende namen als Jaguar (32), Alfa Romeo (34), Lexus (35) en Subaru (36) plaatst. Ook het resultaat van Cupra, dat op plek 29 in het overzicht staat, is opmerkelijk.

België102022merkenJaar

Opvallend is ook hoe de superrijken blijkbaar weinig hinder ondervinden van de leveringsproblemen of de energiecrisis, want de afzet van Bentley steeg in de eerste 10 maanden van 87 auto’s naar 127 exemplaren. Er zijn dit jaar 18 Belgen die een Rolls-Royce hebben aangeschaft versus 6 personen vorig jaar. Relatief nog beter deed McLaren het met 9 klanten versus 2 stuks vorig jaar. Maserati zette dit jaar tot nu toe 107 bolides op kenteken versus 85 exemplaren vorig jaar. Aston Martin (van 41 naar 44 klanten) en Lamborghini (van 49 naar 52 stuks) laten een bescheidener groei zien. In het laatste geval kan dit resultaat worden verklaard doordat de doelgroep vermoedelijk zijn kruit droog houdt totdat de opvolger van de Aventador klaar is. Maar Aston Martin zou echter beter moeten scoren gezien de recente lancering van de DBX. Het illustreert dat dit merk er per saldo zwak voor staat. Het populairste luxemerk blijft evenwel Porsche, dat in de eerste 10 maanden van dit jaar 2.891 stuks inschreef en daarmee de 22ste plaats pakte. Vorig jaar stond de teller op hetzelfde meetmoment op 2.516 exemplaren.

 

België

Related Posts

Autoverkopen België: bijna de helft is elektrisch

3 september 2026

Tanken in België vanaf vandaag fors goedkoper

5 augustus 2026

Autoverkopen België: BMW blijft marktleider

4 augustus 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
8.0

Waardig topmodel: test Skoda Peaq

18 september 2026
7.0

Rijk aan techniek, arm aan emotie: test MG IM6

17 september 2026
7.0

Brave auto, foute timing: test nieuwe Suzuki Across

16 september 2026
7.0

Geely E2: Prijskraker met lange garantie

15 september 2026
8.0

Uitblinker op alle vlakken: test Skoda Epiq

13 september 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.