Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Marktintroductie Audi A4 e-Tron uitgesteld tot 2029
  • Nissan toont nieuwe elektrische Pixo tijdens EV Experience
  • Voormalige Renault-topman Carlos Ghosn voor rechter vanwege corruptie
  • Volkswagen ID.3 GTI is de krachtigste GTI aller tijden
  • Toyota Corolla viert 60ste verjaardag met speciale 60th Anniversary Edition
  • Newsflash: Nissan stuurt de Kicks naar Europa
  • Waarom wel: Renault Safrane E-Tech
  • Tandje erbij voor Frankrijks meest geproduceerde auto
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Marktintroductie Audi A4 e-Tron uitgesteld tot 2029

    14 september 2026

    Nissan toont nieuwe elektrische Pixo tijdens EV Experience

    14 september 2026

    Voormalige Renault-topman Carlos Ghosn voor rechter vanwege corruptie

    14 september 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Toyota BZ4X Touring tijdelijk vanaf 45.995 euro

    13 september 2026

    Volvo introduceert Long Range variant van XC60 Plug-in Hybrid

    13 september 2026
    8.0

    Uitblinker op alle vlakken: test Skoda Epiq

    13 september 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Economisch nieuws»Audi gaat Q4 e-Tron ook in Brussel bouwen
Economisch nieuws

Audi gaat Q4 e-Tron ook in Brussel bouwen

8 december 20224 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
AudiQ4eTronWitteAchtergrond

Audi Brussels gaat de komende 4 jaar in totaal 40.000 exemplaren van de Q4 e-Tron bouwen. De autofabriek in Vorst springt bij omdat de middelgrote elektrische SUV een groot succes is en men de vraag in Duitsland niet aan kan. De eerste exemplaren van de Q4 e-Tron moeten vanaf de zomer bij Audi Brussels van de band rollen.

Het nieuws werd woensdag bekendgemaakt bij de start van de productie van de ge­face­lifte e-Tron die in dit kader werd omgedoopt tot Q8 e-Tron (zie tweede foto). De Q4 e-Tron zal op dezelfde productielijn geassembleerd gaan worden. De Brusselse fabriek van Audi heeft lang gelobbyd voor de komst van een tweede model, dat de vestiging toekomstbestendiger maakt. Het contract om ook de Q4 e-Tron te mogen gaan bouwen, loopt echter tot in 2026. Daarna liggen alle opties voor wat betreft dit modeltype voor Audi weer open.

De Q4 e-Tron is met afstand de best verkochte elektrische Audi. In België is het een van de populairste emissievrije auto’s, samen met de Volvo XC40 Electric. Volgens de Belgische importeur zijn er dit jaar bij onze zuiderburen al bijna 7.000 exemplaren van de Q4 e-Tron verkocht. In Nederland staat de teller na 11 maanden op 2.224 stuks. Ter vergelijking: de Audi A3 ging in deze periode 2.978 keer over de toonbank en de (gewone) e-Tron 1.478 keer. Omdat er ook elders in de wereld veel belangstelling is voor de Q4 e-Tron moet de klant veel geduld hebben. “Op dit moment bedragen de levertijden, afhankelijk van de uitvoering, ongeveer anderhalf jaar”, zegt Audi woordvoerster Sofie Luyckx. “Met de extra productie hopen wij de levertijden te kunnen verkorten”.

De lange levertijden zijn niet alleen een gevolg van de grote vraag naar het model, maar ook van de aanhoudende tekorten aan chips en batterijmaterialen. Die zorgen in de hele auto-industrie voor vertragingen. Tot nu wordt de Q4 e-Tron alleen gemaakt in de Volkswagen fabriek in het Oost-Duitse Zwickau, waar ook de elektrische Volkswagen ID.3 gebouwd wordt. Dat model werd bij zijn introductie geplaagd door vele kinderziektes en een ondermaatse afwerking, maar die problemen waren opgelost toen de technisch identieke Q4 e-Tron in productie werd genomen. In de Audi zit bovendien een ‘volwaardig’ dashboard. Er is geen sprake van een minimalistische cabine met slechts de noodzakelijke fysieke knoppen en een lullig schermpje dat dienst doet als instrumentarium.

Audi Brussels bracht het nieuws rondom de Q4 e-Tron op het moment dat de eerste exemplaren van de Q8 e-Tron van de band rolden. Met een facelift moet dit elektrische model de komende 4 jaar nog genoeg gegadigden trekken. In 2026 komt er een volledig nieuwe opvolger. Audi besloot vorig jaar al dat ook dat model in Vorst gebouwd zal worden. Daarmee lijkt de werkzekerheid voor de ruim 3.000 werknemers van Audi Brussels gewaarborgd tot minimaal 2033. Tot in 2026 gaat de Q4 e-Tron zijn grote broer gezelschap houden. Bij Audi Brussels is men daar blij mee want afhankelijkheid van één model geldt in de auto-industrie als een gevaar. Als die auto niet voldoet aan de verkoopverwachtingen, komt de toekomst van de hele fabriek ter discussie te staan.

Daar komt nog bij dat de autofabriek efficiënter gebruikt kan worden als er meerdere modellen worden geproduceerd. Naarmate een model langer in productie is, zakt de populariteit. Die lagere productie kan dan opgevangen worden door van het andere model op dat moment een nieuwe editie te introduceren met een bijbehorend hoog vraagpotentieel. De directeur van Audi Brussels, Volker Germann, zei woensdag dan ook “dat het altijd beter is om op 2 benen te staan, in plaats van op 1 been”. In de afgelopen 4 jaar zijn in Vorst ruim 150.000 exemplaren van de e-Tron gemaakt. De komst van de Q4 e-Tron schept evenwel niet meteen meer werkgelegenheid in Vorst. Anders dan voor de Q8 e-tron zullen de batterijen voor diens kleinere broer niet in Brussel gemaakt worden maar vanuit Duitsland worden aangeleverd.

Audi Audi e-Tron Audi Q4 e-Tron Audi Q8 e-Tron

Related Posts

Newsflash: nieuwe Opel Astra standaard als ‘ST’

13 september 2026

Newsflash: modellenoffensief van McLaren

9 september 2026

Audi topman is blij met de A2 e-Tron maar vreest de Chinese prijzenoorlog

7 september 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
8.0

Uitblinker op alle vlakken: test Skoda Epiq

13 september 2026
6.0

Haastige spoed is zelden goed: test Leapmotor B03X

10 september 2026
8.0

Een échte Volkswagen: test ID.Polo 52 kWh

8 september 2026
7.0

Blijft achter bij concurrentie qua actieradius en laadsnelheid: test Mazda CX-6e

4 september 2026
8.0

Gisteren GSi, vandaag GSE: eerste test van de elektrische Power-Corsa

1 september 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.