Zei iemand dat de verkopen van Tesla tegenvallen? Het is maar de vraag of bedrijfsoprichter en groot aandeelhouder Elon Musk daar net zo over denkt. Tesla verdiende in 2022 namelijk meer dan ooit tevoren in een fiscaal jaar.
Het bedrijf voor elektrische auto’s verhoogde de winst ten opzichte van het voorgaande jaar met 128 procent tot 12,6 miljard dollar, zo maakte een woordvoerder van Tesla woensdagavond bekend. De omzet groeide met 51 procent tot 81,5 miljard dollar.
In het laatste kwartaal verhoogde Tesla de nettowinst met 59 procent tot 3,7 miljard dollar, waarmee ook een nieuw record werd gevestigd. De omzet steeg met 37 procent tot 24,3 miljard dollar in de 3 maanden eindigend op december. Het bedrijf overtrof daarmee de verwachtingen van analisten. Vriend en vijand van Musk zijn het er over eens dat Tesla nu over een goed gevulde oorlogskas beschikt om nieuwe concurrenten met het prijswapen uit de markt te drukken.
Tesla wil in 2023 “de productie zo snel mogelijk uitbreiden” en blijft mikken op een jaarlijkse groei van 50 procent. Prijsverlagingen bij Tesla hadden onlangs geleid tot bezorgdheid over de gezondheid van het bedrijf, maar vooralsnog doen die de vraag exponentieel toenemen. Dit is natuurlijk een tijdelijk effect, maar met deze kaakslag kan Tesla concurrenten die financieel toch al wat wankel op de benen stonden, onderuit doen gaan.
Analisten gaan er evenwel van uit dat Tesla dit jaar minder hard zal groeien. Dat komt onder andere doordat de productie van de Cybertruck, een elektrisch pick-up model, pas volgend jaar goed op stoom zal komen.
