Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • DS N°3 wordt radicaal anders
  • Carney-Xi deal: Geely levert eerste elektrische auto’s van Lotus aan Canada
  • Zomerhitte leidt tot afname reactiesnelheid en concentratie
  • Hyundai: dit is niet jouw opa’s Sonata
  • Newsflash: BMW droomt van een nieuwe M1
  • Polestar mag geen auto’s meer in de VS verkopen
  • Nog eens 1.000 extra werknemers voor Duitse Tesla fabriek
  • Bij Volkswagen staan 100.000 banen op de tocht
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    DS N°3 wordt radicaal anders

    22 juni 2026

    Carney-Xi deal: Geely levert eerste elektrische auto’s van Lotus aan Canada

    22 juni 2026

    Zomerhitte leidt tot afname reactiesnelheid en concentratie

    21 juni 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Volvo roept duizenden plug-in hybride auto’s terug wegens brandgevaar

    16 juni 2026

    Toyota Aygo X is de betrouwbaarste auto

    15 juni 2026

    Israël opnieuw spelbreker: tanken blijft voorlopig duur

    14 juni 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»If you cannot beat them … Audi vraagt Chinese concurrent om hulp
Autonieuws

If you cannot beat them … Audi vraagt Chinese concurrent om hulp

25 juli 20234 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
AudiTrio

Het zijn andere tijden. Waar Audi vroeger een ‘voorsprong door techniek claimende’ leraar was en Chinese autofabrikanten de leerlingen waren (die bij de arm werden genomen via een joint venture) constructie, zijn de rollen nu omgedraaid: Audi heeft bij het Chinese SAIC aangebeld met de vraag of zij alsjeblieft een platform voor elektrische auto’s mag lenen.

Audi denkt daarmee sneller goedkopere elektrische auto’s in China op de markt te kunnen brengen. Het eigen ontwikkelingswerk ligt niet stil, maar de nieuwe generatie elektrische auto’s (waarvan de Q6 e-Tron met zijn PPE architectuur de aftrap doet) wordt niet goedkoop. Tegelijkertijd is het MEB platform van de Q4 e-Tron verouderd en laat diens opvolger nog even op zich wachten. Om tóch bijdetijdse modellen te kunnen lanceren die goedkoper worden dan bovengenoemde Q6 e-Tron (het gaat specifiek om elektrische opvolgers voor de A3 en A4), gaat Audi gebruikmaken van een platform van het Chinese SAIC.

Dit nieuws is niet alleen slikken voor fans van Audi, die dachten dat ‘hun’ automerk symbool stond voor superieure techniek, maar voor heel Duitsland. Onze oosterburen, decennialang leidend op het gebied van innovaties en bouwkwaliteit, moet nu met de pet in de hand buigen voor China. De ‘voorsprong door techniek’ is een achterstand geworden. Het platform dat Audi mag gaan gebruiken, is van SAIC-dochter IM Motors, dat in China bekendstaat als premium automerk. De architectuur is geschikt voor achterwiel- en vierwielaandrijving. Door het IM Motors platform te gebruiken voor elektrische opvolgers van de A3 en A4 hoopt Audi marktaandeel terug te winnen. Op de Chinese automarkt verliest het merk momenteel gestaag terrein omdat het niet snel genoeg nieuwe elektrische modellen kan lanceren.

Het hulpverzoek van Audi toont aan dat Chinese autofabrikanten anno 2023 serieus genomen dienen te worden. Met name SAIC is samen met BYD en de Geely Groep een grote speler geworden. Mogelijk is er zelfs sprake van een scharnierpunt en delen de Chinese autofabrikanten vanaf nu de lakens uit in autoland. De deal met Audi is in elk geval goed voor het zelfvertrouwen in het grote Aziatische land. Overigens werkt het Volkswagen concern al sinds 1978 samen met SAIC. Maar 45 jaar geleden waren de rollen zoals gezegd nog omgedraaid. Toen namen de Duitsers de Chinezen bij de hand en hiep het SAIC met technische kennis en het opbouwen van een autoproductie infrastructuur.

De IM Motors architectuur is per direct beschikbaar. Een ander voordeel van dit platform is dat er voor zover bekend geen software problemen zijn. Audi kampt daarmee wel bij het nieuwe PPE platform van de Q6 e-Tron (en de elektrische opvolger van de Porsche Macan). Daardoor is er vertraging opgetreden bij de marktintroductie. Aanvankelijk stond de verkoopstart gepland voor eind 2022, maar dat wordt 2024. Audi wil zich in de toekomst niet aan dezelfde steen stoten en gaat daarom voor bepaalde elektrische modellen voor de belangrijke Chinese markt gebruik maken van bestaande Chinese techniek. Op die manier denken de Duitsers een inhaalslag te kunnen maken.

De vraag is nu wat Audi’s landgenoten BMW en Mercedes gaan doen. Voorlopig zullen die de kat uit de boom kijken, maar zodra zij merken dat de collega met de 4 ringen in zijn neus succes heeft met haar ‘Chinese’ modellen, dan is de verleiding groot om het voorbeeld te volgen. Tenminste als zij niet op achterstand willen komen te staat in de verkoopstatistieken. Moederbedrijf Volkswagen Groep is sowieso solidair met haar dochter. Die heeft zich namelijk voor 4,99 procent ingekocht bij een andere Chinese fabrikant van auto’s: Xpeng. Want net als Audi verliest ook Volkswagen momenteel marktaandeel in China. De tijd dat de Duitsers de automarkt van het grote Aziatische land domineerden, is dus echt voorbij. Het is aldaar een tweestrijd geworden tussen BYD en Tesla. Audi en Volkswagen staan er bij en kijken er naar. Maar dat moet dus met de nieuwe samenwerkingsinitiatieven gaan veranderen.

Audi heeft ondertussen haar nieuwe marketingslogan al klaar: ‘voorsprong door techniek’ zal worden vervangen door ‘voorsprong door samenwerking’. En dat klinkt eigenlijk best mooi …

 

 

Audi SAIC Motor Volkswagen XPeng

Related Posts

Bij Volkswagen staan 100.000 banen op de tocht

19 juni 2026

Newsflash: orderboeken voor BMW i3 gaan eerder open

10 juni 2026

Volkswagen ligt op schema met inkrimping personeelsbestand

6 juni 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
9.0

Pocket rocket voor het EV-tijdperk: test Cupra Raval VZ Rebel

2 mei 2026
7.0

Goedkope middelmaat: test Chery Tiggo 4

23 april 2026
7.0

Bloedsnel, maar te duur voor wat hij biedt: test Denza Z9 GT EV

16 april 2026
8.0

Veel ruimte voor comfort: test Mercedes GLB

5 april 2026
8.0

Van alle markten thuis: test Mercedes CLA Shooting Brake 250+ / 350 4Matic

2 april 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.