Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Mercedes-Benz CLA uitgeroepen tot ‘Zakenauto van het Jaar 2027’
  • Mercedes-Benz biedt Duitse werknemers vrijwillige vertrekregeling aan
  • BMW’s toekomstplannen: minder managementfuncties, meer SUV modellen
  • Audi weert AUDI van Europese wegen
  • Opel: dit is de Astra van de toekomst
  • Volkswagen staat erop te besparen … en beëindigt collectieve arbeidsovereenkomsten
  • Prijs vergelijking BMW i3 40 xDrive
  • Prijs vergelijking Range Rover Sport Electric
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Mercedes-Benz biedt Duitse werknemers vrijwillige vertrekregeling aan

    29 september 2026

    BMW’s toekomstplannen: minder managementfuncties, meer SUV modellen

    29 september 2026

    Audi weert AUDI van Europese wegen

    28 september 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Mercedes-Benz CLA uitgeroepen tot ‘Zakenauto van het Jaar 2027’

    29 september 2026

    Stellantis gedagvaard in Camper Claim rechtszaak

    28 september 2026

    Nu al terugroepactie voor Volkswagen ID.Polo

    27 september 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Toekomstplannen»Comeback voor 5-deurs Mini Hatch
Toekomstplannen

Comeback voor 5-deurs Mini Hatch

29 augustus 20233 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
Mini5deurs2

Mini zal een volgende editie van haar 5-deurs hatchback lanceren. Dat heeft merk chef Stefanie Wurst bevestigd. De 5-deurs Hatch is onderdeel van een “eenvoudige’ reeks kernmodellen.

Het Britse merk is net begonnen met een ingrijpende herziening van haar gamma, terwijl het zich begint te ontwikkelen in de richting van een fabrikant van uitsluitend volledig elektrische auto’s. Mini heeft zojuist een elektrische versie van haar nieuwe 3-deurs Hatch gelanceerd (nu omgedoopt tot Cooper) en die zal worden vergezeld door een identieke versie met verbrandingsmotor.

Mini wilde eerder geen bevestiging geven dat zij plannen heeft om de 5-deurs hatchback te vervangen. Het leek er aanvankelijk op dat die rol was weggelegd voor de aanstaande nieuwe compacte elektrische cross-over van het merk, de Aceman. Die zou de plaats van de 5-deurs hatchback innemen in de line-up tussen de Cooper en de grotere, nieuwe Countryman. Alle toekomstige modellen, de nieuwe Cooper en Countryman meegerekend krijgen trouwens standaard een automatische transmissie voor zover zij niet over een elektrische aandrijflijn beschikken.

Toen zij werd gevraagd naar een mogelijke toekomstige uitbreiding van het Mini gamma op de IAA Mobility beurs in München, zei Wurst: “We hebben nog zoveel huiswerk te maken met de introductie van de nieuwe familie modellen die wij zojuist hebben aangekondigd. De Aceman ontbreekt nog, de John Cooper Works varianten komen allemaal nog en we spreken tot nu toe alleen over de 3-deurs Hatch, maar er komt eigenlijk een 5-deurs variant aan, en we hebben ook een cabriolet in de pijplijn zitten”. Geen van alle nieuwe modellen zal bestelbaar zijn met een handbak.

De elektrische en benzine versies van de nieuwe Cooper maken gebruik van afzonderlijke platforms die speciaal voor elke aandrijflijn zijn bedoeld, en die zullen waarschijnlijk ook worden gebruikt voor de nieuwe 5-deurs hatchback. Dat zou ook snellere John Cooper Works varianten mogelijk maken, waarbij de populaire JCW versies van de 3-deurs Mini in 2025 zullen arriveren. Wurst voegt eraan toe dat het assortiment in de toekomst niet dramatisch zal uitbreiden. Daarmee bevestigde zij geruchten dat de plannen voor een productieversie van de Urbanaut (een conceptstudie voor een MPV die op de 2021 editie van de IAA in München werd getoond) “in de vriezer zijn beland”.

Wurst voegde eraan toe: “Het is nu niet het moment om over nieuwe modellen te praten, maar dat zal met de tijd wel veranderen. Het is ook een kwestie van het beschikbaar zijn van een geschikt platform en we moeten kosteneffectief werken. Mini moet eenvoudig zijn. Een modelserie moet eenvoudig zijn om te begrijpen. Misschien was de Paceman daarom geen succes. Een Mini model moet een duidelijke functie hebben, een helder formaat en de varianten moeten beperkt zijn. Als we een grotere Mini zouden willen maken, zou het geen grotere Countryman zijn, maar een ander carrosserietype. Het gaat altijd om eenvoud en om er voor te zorgen dat de klant het model makkelijk begrijpt. Eenvoud en het begrijpelijk maken van het assortiment is een van de vereisten van Mini en dat moet zo blijven. We willen geen tweede BMW worden”.

Mini

Related Posts

Newsflash: Mini 1998 GT

12 september 2026

Newsflash: Peugeot broedt op 308 Fastback

17 augustus 2026

Mini kleedt de Cooper JCW aan met originele accessoires

5 augustus 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
8.0

Heet maar ook verantwoord: test Peugeot 208 GTi

24 september 2026
8.0

Waardig topmodel: test Skoda Peaq

18 september 2026
7.0

Rijk aan techniek, arm aan emotie: test MG IM6

17 september 2026
7.0

Brave auto, foute timing: test nieuwe Suzuki Across

16 september 2026
7.0

Geely E2: Prijskraker met lange garantie

15 september 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.